Siilinjärveä. Tilaisuus teille löytää unelmienne mies jollaista olette aina halunnut, joka täyttää kaikki vaatimuksenne. :)
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomi-sai-kertaheitolla-50-uutta-miljonaaria-jymyvoiton-myynyt-kauppias-hehkuttaa-olen-niin-tapinoissani-ihan-huikeaa/7522670
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomi-sai-kertaheitolla-50-uutta-miljonaaria-jymyvoiton-myynyt-kauppias-hehkuttaa-olen-niin-tapinoissani-ihan-huikeaa/7522670
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sieltä suunnalta minä sen omani löysin, hän ei ollut kyylä miljonääri, ei edes lähellä sitä, hyvä mies kuitenkin, on sitä edelleen, eikä edelleenkään ole miljonääri.
...kyllä....
Oletko sinkku-genio?
En osaa vastata, kun en tiedä mitä genio tarkoittaa. Voitko selittää tuon sanan minulle?
Se tarkoittaa neroa.
Nero....ok, kiitos selityksestä. En taida ihan neroksi asti yltää, riippuu ehkä vähän siitäkin, millaisia sisältöjä sille nerolle antaa.
No en mää tiiä mitä nää sillä palstalla tarkoittaa mutta eikö se espanjan kielellä ole nero.
En osaa espanjaa. Vaikea se on tietää mitä ihmiset eri sanoihin sisällyttävät.
En ole ikinä ymmärtänyt miksi kauppias/kauppa/kioski on aina ihan täpinöissään, jos sattuu myyneen lottovoittokupongin. Eihän ne siitä voitosta saa mitään. Ei siinä ole mitään aihetta olla innostunut. Tavallinen myynti ja nyt sattui kohdalle. Hohhoijaa.
Toivossa on hyvä elää..
Epäilemättä myynti lisääntyy ja toisten on myöskin helppo iloita asiakkaidensa onnesta.
Mistä sä tiedät kumpaa sukupuolta voittajat oli..
Ei sukupuolella ole merkitystä. Nainenhan muuttuu siinä silmänräpäyksessä lesboksi tai biksi tai miksi vaan.
Höpsis pöpsis. Ota nakki.
Luulisin että abriksen ja partiksen sukupuolta, kerro vastaus kumpi näistä?
Nuiden yhdistelmä lienee kaksneuvonen. Vai mikä se moderni sana on..
Intersukupuolinen.
Kiitos vinkistä. Täytyykin liikuskella paljon siellä päin. Josko sitä nyt riitäis baarissa drinksun tarjoojia. Tosin ei niitä ole tähänkään asti tarvinnut itse ostella, jotta jätetään vielä mietintään, että että onko mulla oikeestaan tarvetta miljonäärimiehelle. Olettaisi niistä 50:stä nyt joidenkin olevan uroksia, niin että riittäähän niistä varmasti useammallekin.😀