Mitä muistatte ajasta ennen syntymää?

No sitähän minäkin, ette yhtään mitään!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No juu, tietoisesti ei tietysti muista mitään, mutta on mielenkiintoista pohtia sitä, voiko syntynyt vauva tunnistaa vanhempiensa äänet ja esim. hänelle soitetun musiikin, silloin kun hän oli vielä syntymätön

Äänestä

Hmmph. Se ny vielä puuttuis, että muistais syntymää edeltäneen ajan, kun syntymän jälkeisessäkään ajassa ole paljoa muistelemista. Hmph!
No mitäs itte muistat, HÄ! Tai älä kerro, ei kumminkaa kiinnosta.

Äänestä

Äiskän suolen lurinat ja että jatkuvasti oli nälkä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No sitähän minäkin, ette yhtään mitään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu