Kemijärven kehitys

Juttujenne perusteella olette äärimmäisen yksinkertaisia ja typeriä ihmisiä. Sääliksi käy tuollaiset ihmisressukat, jos elämässä ei ole parempaa tekemistä.

Menkää ulos ja nauttikaa elämästä!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kehitys on sitä kun kaunis neito hieroo haaroväliä ja kehityskäyrä nousee yläviistoon. Tulevat polvet kiittävät ja maailma pelastuu.

Äänestä

Stop...kehitys on kait pönkänny biorehvia sadoilla tuhansilla euroilla ? Onko lainat tulossa joskus takasin ? Verorahoja ko ovat kuitenki.

Äänestä

Mikä tämä kehitys on? Onko se taantumaa? Vai paikalleen pysätynyt?

Äänestä

Olen aivan ymmälläni. Mikä tämä kehitys on? Kehittyykö se?

Äänestä
  • Kehityskö? On sellainen yhtiö kuin Kemijärven kehitys Oy? Onko se vielä olemassa? Muistanko oikein koko asian? Oli ennen yhtiö ja siellä oli kaupungin edustajat. Kehitystoiminta liittyi elinkeinotoimintaan. Yrityksiä lisää tänne?

    Mikä se Sobetsu asia muuten on nyt? Onko meillä vielä siellä Sobetsussa käymistä ja eikö Japanin ystävyystoiminta voisi olla myös pohjana taloudelliselle yhteistyölle? Tietysti kulttuurieroja kunnioittaen. Ainako vain Kiina ja biotehdas, voisko Japani myös?

    Äänestä

  • Kehitys Oy ollu hiljaa sen jälkeen ko se kylvi rahansa kassasta biorehville. Luulis yhtiön toimitusjohtjalla ja hallituksen jäsenillä olevan se kuuluisa rinki sen ympärillä ? Jos rahan annolla ei oo kattavia vakuuksia niin maksumiehet ja naiset löytyvät yleensä yhtiön hallituksesta .

    Äänestä

  • sairaalloisesti jäänyt levy jauhamaan!
    joka ketjuun sama pässi huutelee!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    sairaalloisesti jäänyt levy jauhamaan!
    joka ketjuun sama pässi huutelee!!!

    Osuiko noin pahasti? Kaupungin yhtiöt pakkasella.

    Äänestä

Autuaita ovat järjen köyhät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juttujenne perusteella olette äärimmäisen yksinkertaisia ja typeriä ihmisiä. Sääliksi käy tuollaiset ihmisressukat, jos elämässä ei ole parempaa tekemistä.

Menkää ulos ja nauttikaa elämästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu