Miten sitä jaksaa eteenpäin ku ei saa läheisyyttä ja seksiä ja naisen kosketusta ja nukkumaseuraa koskaan? Masentuu ja tulee jo hulluksi kun päivät yksin ja joutuu vaa runkkaan,kauanko tätä jaksaa?
Miten jaksaa eteenpäin?
35
<50
Vastaukset
Kannattaa mennä lääkärille esittämään tuo kysymys.
Tuskimpa sinä täältä saat mitään vastausta tuohon? Täällä monet miehet kirjoittavat, etteivät saa seksiä, naista ja sitä ja tätä sekä ovat masentuneita. Ja onko mitään hyvää tapahtunut kellekkään?
Kannattaisiko oikeasti kokeilla jotain muuta kuin vaan kysellä keskustelupalstalta, miten pitkään jaksaa? Minusta kenenkään ei tarttisi jaksaa voida huonosti, mutta itsekin olisi otettava osaa elämänparannustalkoisiin. Ei aikuisista ole kukaan muu vastuussa kuin aikuinen itse. Apua saa jos sitä hakee, mutta itse on silti haluttava tehdä monta asiaa toisin kun ennen.- Anonyymi
Hyvin jaksaa kun ei tee seksistä ja läheisyydestä puutteesta itselleen ongelmaa, vaan keskittyy ihan muihin juttuihin.
Mene vaikka kasvohoitoon, saat naisen kosketusta.
Miten ihminen jaksaa eteenpäin, kun ei saa haluamiaan asioita? Jaksaminen on kiinni siitä, että elämässä on muitakin asioita, jotka antavan voimaa kulkea sitä omaa polkua. Jos esim.etsii itselleen harrastuksia, tekemistä, kavereita, ei jää niin paljon aikaa surra niitä puuttuvia asioita. Mitä enemmän niitä vatvoo, mitä enemmän pyörittää sitä nauhaa päässään, sitä syvemmälle vajoaa masennukseen. Yksin asioiden vatvominen ja elämästä kieltäytyminen saattaa päättyä hyvinkin onnettomasti.
Kun kyselet asiaa täällä, oletkin jo varmasti huomannut millaisia "kannustavia" kommentteja tämän tapaiset aloitukset keräävät? Ne kommentit tuskin auttavat sinua yhtään omassa elämän tilanteessasi.
Voin kyllä ymmrtää sen, että se jotenkin helpottaa, kun asian kirjoittaa esiin. Se myös vahtistaa sitä, että elämästä puuttuu asioita, joita pitää tärkeäni.
Tämä palsta kyllä on tainnut pitkälti profiloitua aloituksiin, jossa tuodaan esiin "saamattomuutta" ja selitetään sitä erilaisian tavoin, jotka eivät sitten loppupeleissä auta yhtään vaan lisäävät vain paineita.- Anonyymi
Ätmi voi tavata naisen psykiatrin odotushuoneessa.
- Anonyymi
En ole ätmi,olen ihan komea.
- Anonyymi
Olet ruma. Katso vaikka peiliin!
- Anonyymi
Jos puhuu nalleista eli nallekarhuista, jää kuin hylätty kiväärin nalli kalliolle odottamaan poksautustaan :)
Nallekarhu kalliolla lojuu sitten turun saaristossa jossain :) - Anonyymi
Kyllä mä ainaski kaipaisin ihan hitosti naista,ja olen ihan komea, en silti saa naista.
- Anonyymi
Kiikarimainoksia näkyy, tuossakin voisi olla hyvä harrastus, olen kyllä paljon katsellut kiikaritähtäimiä, kivääreihin tarkoitettuja, mutta niin 2-silmäkiikareitakin... jotain mainoksia tuli uusista malleista millä voisi ehkä katsella vaikka tähtiä tai Orion Stardust -ympäristöäkin.
- Anonyymi
Miesten kesken halailurinki, jossa hoidetaan läheisyyden tarvetta.
- Anonyymi
Vähän sama kun sanois nälkäisille, että kaatopaikalle syömään jätteitä niin sillei hoidetaan nälkää. Hyi vi..tu! Ainakin heteromiehen reaktio on tämä. Piste!
Se on keksitty jo, vauva.fi ...siellä on totuus...
https://www.youtube.com/watch?v=RVFlPIJPDBM&list=PLzt3SUbKhcLurUQNsMPxT08d-YSjvj6y7- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vähän sama kun sanois nälkäisille, että kaatopaikalle syömään jätteitä niin sillei hoidetaan nälkää. Hyi vi..tu! Ainakin heteromiehen reaktio on tämä. Piste!
Ankeeta on elämä, jos läheisyys on mahdollista vain seksuaalisesti haluttavien kanssa. Monet aikuiset ihmiset halaavat ystäviään, kanniskelevat lapsia, paijaavat lemmikkejä ja nauttivat sellaisesta ei-seksuaalisesta läheisyydestä.
- Anonyymi
Miehet masentuu varmasti koska eivät saa läheisyyttä. Naiset ei pidä rumista miehistä, se on jo vakavaa koska suomessa naisettomia miehiä on satoja tuhansia. Ei jaksa mitään tehdä koska aina vaan joutuu elämään yksin.
- Anonyymi
No kyllä on polvi pojasta huonontunut ja rankasti!
Missä vaiheessa miehistä tuli ruikuttavia saamattomia reppanoita?
Voi voi kun masennutaan ja voi voi kun on elämä kovaa. Kyllä ennen mies oli vielä mies, ei itsesääliin vajonnut rukkanen. Liian helpolla nykymies päsee kun muuta valittamisen aihetta ei ole!
Tehkää herrajumala jotain asialle! Ryhdistäytykää ja kasvakaa miehiksi, myös henksesti!
- Anonyymi
Jaksa nyt hommaa maksullinen nainen. Sitten piristyy huomattavasti.
- Anonyymi
En haluais maksullista vaan ihan kunnollisen parisuhteen ja oman naisen, ja läheisyyttä häneltä sun muuta, mutta en tiiä miksei löydä mitään.
- Anonyymi
Haukut liikaa naisia? Heti jos joku ei mee sun mielen mukaan alkaa vittuilu? Kuvittelet että on naisten tehtävä tehdä sun elämästä onnellista sen sijaan että tekisit itse elämästäs onnellista ja jakaisit sen samoista asioista pitävän naisen kanssa?
- Anonyymi
Kysyit ja vastasit sitten. Yksin käteisellä voi tarkastella kolikon molempia puolia.
- Anonyymi
Olen ollut parikin kertaa naimisissa ja siinä tottui ettei sexiä saa,niin nyt sinkkuna n 10v olleena en ole naista saanut eikä se mitenkään masenna.Olen totuttautunut ajatukseen loppuelämän yksin olosta eikä ajatus ihan hullulta tunnukaan kun jo tottunut tähän olotilaan.
- Anonyymi
SIis etkö ole saanut 10 v aikana seksiä tai mitää kosketusta, onko toi ees todellista?
- Anonyymi
Mennä esim. mielisairaalan siellä on hoitoa.
- Anonyymi
Pillu se auttaa eikä huonot lääkkeet tai lääkärin vittuilu.
- Anonyymi
Ottaa rohkean loikan pois pahan akselilta.
- Anonyymi
Ei ole tässä maassa paikkaa mihin loikata. Inhoja yhäreitä ja plösöjä vain. Laiskoja ja itsekkäitä ämmiä jotka eivät viitsi edes syödä terveellisesti ja liikkua tarpeeksi.
- Anonyymi
Paras paikka etsiä seuraa on baarit. sitä on ihan kyselyitäkin tehty ja ihmiset löytää seuraa baareista helpoiten.
- Anonyymi
Niinhän se kai on, paitsi ei kaikki löydä ees baareistakaan.
- Anonyymi
Jos ei löydy niin sitten ei elämässä ole kumppania ja voit keskittyä verojen maksamiseen.
- Anonyymi
Mitä jos ottaa tavoitteekseen ruikuttaa joka päivä samaa täällä palstalla, kyllä nyt ainakin 20000 aloitusta mennä rikki.
- Anonyymi
Hitto miten törkeesti sanottu.
- Anonyymi
No rankkaa tulee olemaan kun pitää yksin elää. Päivät samanlaisia tylsiä yksin ja yrittää jotenki saada ajan kulumaan.
- Anonyymi
Ei noi baaritkaa enään niin nappaa ku menee vaan rahat ja tulee kamala olo, ja naisilla omat kaverit.
- Anonyymi
Yksin on kurja elää mutta ei voi mitään kun on ruma niin sitä pitää vaan kestää. Ei naiset halua olla ruman miehen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129096Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883692- 202163
- 861357
- 271125
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661112- 751100
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791095- 1061046
- 551043