Suomi hukkasi 5 ottelupalloa

Anonyymi

kolmannessa erässä Valko-Venäjää vastaan. Ja hävisi ottelun 3-2.

9

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      vetää sanattomaksi. Voittoa tarjottiin kultalautasella mutta ei kelvannut.

    • Anonyymi

      Ikävä kyllä tämä johtuu Suomalaisesta kansanluonteesta, emme ole tarpeeksi ylpeitä itsestämme ja omasta kulttuurista emmekä uskalla puolustaa omia arvojamme. Tämä näkyy yhteiskunnan tasolla niin että tänne tulevat turvapaikanhakijat pompottavat viranomaisia mennen tullen, yrittävät saada oman kulttuurinsa ujutettua tänne suomeen jne.

      Kun suomalaiselle tulee tiukka paikka niin emme uskalla olla jämäköitä vaan alamme ajatella että mitähän muut meistä ajattelevat ja itseluottamuksemme horjuu sekä meillä menee pupu pöksyyn! Tämän takia on erittäin harvinaista että suomalainen joukkue urheilu pärjäisi maailman huipulla koska me olemme luonteeltamme liian vaatimattomia!

    • Anonyymi

      Joukkueurheilu on yhdyssana.

      • Anonyymi

        Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös ole hienoa kun pystyy osallistumaan keskusteluun!

        En ota kantaa.


    • Anonyymi

      Peli kulkee hienosti, kun ollaan selvässä johdossa. Sitten kun taistellaan tasaväkisinä voitosta, ei korvienväliä enää löydykään. Ongelma on selvästi psyykkinen ja kyllähän sille voisi paljonkin tehdä, jos vaan ongelma ensin myönnettäisiin.

      • Anonyymi

        Kyllä! Vastaanotto hajosi 3:n erän puolivälissä ja johto suli. Sen lisäksi myös hyökkäyksistä hävisi teho ja vastustaja taas hyökkäsi todella tehokkaasti. Ne pitkät pallot, jotka voitettiin 2,5 erää alettiin häviämään säännönmukaisesti.

        Sitten niistä viidestä eräpallosta kaksi lahjoitettiin syöttövirheillä ja viides erä aloitettiin kahdella syöttövirheellä. Lopun runsaista syöttövirheistä huolimatta syötöt eivät aiheuttaneet vastustajille enää juuri ongelmia, vaan he pääsivät hyökkäämään tehokkaasti.

        Lopussa sitten käytännössä toivottomassa 12-8 tappiotilanteessa pelattiin hetki hyvin ja palattiin alun 2,5 erän kuvioon, mutta kaikki romahti taas 12-12 tilanteessa, kun oli täysi mahdollisuus voittaa ottelu.

        Samaa oli kyllä nähtävissä Sammelvuon aikanakin eli tiukoissa tilanteissa hyökkäyspeli pehmenee vastaanoton kautta ja muutenkin.


    • Anonyymi

      Liian monta syöttövirhettä ratkaisuhetkillä.

      • Lentopalloliitto saa katsoa peiliin. Vamentajavalinta meni täysin pieleen.
        Aion boikotoida lentopalloliigan otteluita ennen kuin Bans on saanut kenkää
        minua ei näy lumo areenalla. Surkea esitys Siika-Aho.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45281
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      176
      10821
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      2850
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1485
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1470
    Aihe