Nyt röyhkeä vaimo syyttää sairaalaa sperman vaihtamisesta. Miten sitä sanotaankaan - hyökkäys on paras puolustus?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/86ed0412-423d-40e9-9873-135234c92f63
Aasialaismies ähki vaimon päällä ja saattoi raskaaksi
15
<50
Vastaukset 15
- Anonyymi
Tyypillinen nainen. Ei ota vastuuta mistään vaan syyttää omista virheistään muita.
- Anonyymi
Ehkä ... tosin kun hedelmöityshoitoihin hakeudutaan, niin yleensä on ongelmia "raskautua" luonnollisin keinoin. Juttu ei kerro sen tarkemmin mitä ongelmia pariskunnalla on tuolla saralla ollut ja kumpi osapuoli on "viallinen". On ihan yhtä mahdollista, että "vika" on vaimossa. Silloin on useampiakin mahdollisia onglemia, jotka hyvin pitkälle estävät raskauden luonnollisen alkamisen. Jos näin on, niin vahinko pettämisen yhteydessä on erittäin epätodennäköistä. Ei se tietenkään mahdotonta ole silloinkaan, mutta aikamoinen "lottovoitto". En spekuloisi enempää, tietämättä asiasta enemmän.
- Anonyymi
Aika paljon maksaa hoidot.
- Anonyymi
Mulle tulee enemmin mieleen tuosta voivottelusta, että nyt on alkanut kaduttaa 500.000 dollarin pistäminen hoitoihin kun lapsi on saatu ja ei koeta sitä lisääntymisen tuskaa.
No niin..Naiset ne yrittävät viimeiseen saakka kiistää...
Sairaalasta todettiin, että virhe ei ole voinut käydä siellä päässä...
Ei ole yksi eikä kaksi naista kun panettavat itseään vierailla miehillä, jos ei oma mies saa paksuksi... Nuo hoidot on oikeasti kalliita, joten naiset usein valitsee mieluummin sen vieraan siittämään ja on siinä sitäkin, että jos omalla ukolla on huono sperma, niin nainen ajattelee, että geeniperimä on huonoa..= Valitsee mieluummin toisen miehen siementämään.
Omalle miehelle valehdellaan, jotta saadaan hänestä kuitenkin maksumies elareita maksamaan.
-Tää on oikeasti yleistä ja tätä tapahtuu.Ukko oli tuossakin tapauksessa oikeasti rikas, koska oli tuohon varaa ja kuinkas ollakaan eivät olekkaan enää naimisissa...
-Elarit kuitenkin juoksevat.- Anonyymi
blade83 kirjoitti:
Ukko oli tuossakin tapauksessa oikeasti rikas, koska oli tuohon varaa ja kuinkas ollakaan eivät olekkaan enää naimisissa...
-Elarit kuitenkin juoksevat.Niinpä, ja petollinen vaimo sekä aasialaismiehen polkema lapsi voi pulleasti ex-miehen maksamilla elareilla.
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, ja petollinen vaimo sekä aasialaismiehen polkema lapsi voi pulleasti ex-miehen maksamilla elareilla.
Juu...Lainsäädäntökin on siitä kummallinen, että jos sä olet avioliitossa ja et ole tietyn aikajanan sisällä kumonnut isyyttäsi, koska et ole hoksannut teettää dna testejä, vaan luottanut vaimosi sanaan, niin sitä on vähän vaikea kumota enää myöhemminkään vaikkei lapsi olisikaan sinun, jos totuus vaikka selviääkin myöhemmin = Maksat elareita toisen miehen siittämästä lapsesta seuraavat 18vuotta.
- Anonyymi
Tottakai sairaalasta väitetään, etteivät he tee virheitä. Mitä muuta he tuossa tapauksessa voisivat?
Ei olis kuitenkaan ensimmäinen kerta, kun klinikalla käytetään väärää spermaa. Niitä oikeudenkäyntejähän jenkkilässä on käyty, kun hedelmöityshoitoja tehneet lääkärit ovatkin käyttäneet omaa spermaansa asiakkaisiinsa. Eikä ollut edes vain yksi äijä, vaan tuota harrasti useampi lääkäri. Anonyymi kirjoitti:
Tottakai sairaalasta väitetään, etteivät he tee virheitä. Mitä muuta he tuossa tapauksessa voisivat?
Ei olis kuitenkaan ensimmäinen kerta, kun klinikalla käytetään väärää spermaa. Niitä oikeudenkäyntejähän jenkkilässä on käyty, kun hedelmöityshoitoja tehneet lääkärit ovatkin käyttäneet omaa spermaansa asiakkaisiinsa. Eikä ollut edes vain yksi äijä, vaan tuota harrasti useampi lääkäri.No ne tapaukset onkin olleet ihan tietoista oman siemenen levittämistä ja todennäköisesti pelkästään yksinäisille naisille.. Tokkopa hekään heteropariskunnille niin tekivät.. Toisaalta en nyt tiedä tuliko siinä suurtakaan vahinkoa. Se lekuri oli varmaan fiksumpi kuin ne satunnaiset sperman pullottelijat kadulta.
- Anonyymi
blade83 kirjoitti:
No ne tapaukset onkin olleet ihan tietoista oman siemenen levittämistä ja todennäköisesti pelkästään yksinäisille naisille.. Tokkopa hekään heteropariskunnille niin tekivät.. Toisaalta en nyt tiedä tuliko siinä suurtakaan vahinkoa. Se lekuri oli varmaan fiksumpi kuin ne satunnaiset sperman pullottelijat kadulta.
Oletko sä blade puupää, tietenkin klinikalla voi sattua erehdyksiä, kuten ihan tahallisiakin tekojakin on olemassa. Ihan varmaa on ainoastaan se ett klinikka kieltää vastunsa viimeiseen asti... koska ois silloin korvausvelvollinen.
Sulla noita sovinistisia ajatuksia tuntuu riittävän! =((
Jenkeissä ne tuomiot ei olekkaan mitkät moitteet ja muutaman dollarin sakot.
Siellä oikeudessa hävinneelle määrätään tuntuvat korvausvelvollisuut ja selvässä rahassa.
- Anonyymi
Mitä jos dna testeissä paljastuu, että työtön isä on joku koppuranahkainen vankilakundi kokovartalo tatuointeineen ja lävistyksineen kulkee vielä pahamaineisen moottoripyörä jengin liiveissä.
- Anonyymi
Sillekö fantasialle sä tällä kertaa runkkaat?
- Anonyymi
Mikään ei ole nolompaa kuin joutua ricecelin cuckkaamaksi, aasialaisilla miehillä on tunnetusti kaikista alhaisin MA. Myös YTM kaverini joutui thaimaalaisen katukeittäjän cuckkaamaksi ja nainen vielä kehui kokeneensa valaistumisen panon jälkeen. YTM menettää kaiken ja mikä olisikaan nöyryyttävämpi tapa kuin edellä mainittu
- Anonyymi
Ja varastaa voi niin kauan kun ei paljastu.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006241484.html
Useimpien veronmaksajien puolesta juopumus eläköitymisen vuoksi suvaitaankin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087608Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52564
- 60544