Vuoteen 2021 mennessä

olisi työllisyystavoite 75% ? koskeeko tämä koko maailman tilannetta jonka suomi aikoo suorittaa, siksi kysyn, kun ensin suomen työttömyystavoite olisi tuo, mutta sitten halutaan tuoda suomeen ulkomailta työttömiä lisää? jokin tässä mättää.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tavotteita pitää olla. Jos sitä ei saavuteta niin hallituspuolueet ottavat polittisen vastuun.

Äänestä

Maahan muuttoa tarvitaan koska elämänkoululaisia ei huvita tehdä muuta kuin kitata kaljaa ja kaahata mersunraadoilla ympäri kyläå.

Äänestä
  • Hei Katri! Ei luvattomia maassa olijoita ennenkään pyydetty poistumaan vaan ne poistettiin viranomaisten toimesta välittömästi kun saatiin kiinni!
    Miksi luulet niiden pooistuvan pyytämällä kun kukaan ei sitä vaadi ja avustukset juoksee niin kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan kielteisen päätöksen jälkeen!
    Jos ei ole oikeutta maassaoloon, ole hyvä ja poistu. Tämä on keskustan linja”

    Äänestä

  • Nämä kotimaiset yhteiskunnan elätit voisi poistua ulkomaille samalla kertaa, ai niin ei ne voikaan kun ruotsin valtio ei elätä lusmuja.Tälläkin kylällä tuota porukkaa riittää, jota ei kiinnosta työnteko vaan kaljan kittaaminen.

    Äänestä

  • Suomessa syntyneellä on vanhempiensa ansioiden vuoksi oikeus olla ja makoilla täällä, mutta sellainenkin asia ihmetyttää, kun vuosi aikaa telkkarissakin näytettiin kun viisas lapsi sammutti valon, kun tyhmä aikuinen jätti sen palamaan, eli sähkön säästö oli tärkeintä mailmassa, nyt sitten kaikki pitäisikin laittaa sähkökäyttöisiksi, ja taas mie olen hämmästyny.

    Äänestä

Vain puhetta josta kansa tykkää, ei malmalla kukaan ole kiinnostonut enää suomalaisesta osaamista, ihan omia suomi juttuja tänäpäivänä. Ei nykyjään kukaan halua olla tekemisissä takapajuisten maittenkanssa, ihmisistä puhumattakaan.

Äänestä

Miten+täällä+Suomessa,+jossa+kaikessa+olemme+Maailman+parhaita+on+työllisyys+vain+75%.+Kaikissa+muissa+pohjoismaissa+ollaan+siinä+80%+pinnassa.+Suomen+tavoite+on+tietysti+maailman+luokkaa.

Äänestä
  • On semmosia hihhulia täälä, että ko jonku asian kuulee, niin johan aletaan vouhkaamaan, täälä aina yliammutaan nuo jutut, sama ilmastonmuutos, mamujen otto, pedofilia, tasa-arvo, kaikessa vedetään yli, jo se vain riittäs ko olis normaalisti joka asian kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olisi työllisyystavoite 75% ? koskeeko tämä koko maailman tilannetta jonka suomi aikoo suorittaa, siksi kysyn, kun ensin suomen työttömyystavoite olisi tuo, mutta sitten halutaan tuoda suomeen ulkomailta työttömiä lisää? jokin tässä mättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu