Ensimmäisen aloituksen vei sähkökatko. Toisen vei moderaattori, mutta sen olin tallentanut. Nykyään ei enään tiedä, mitä voi kirjoittaa. Moderaattorin linja on niinkuin hän olisi hallituksen tai ylen palkkalistoilla.
Hallituksen päätösten kyseenalaistaminen näyttää olevan kiellettyä, vaikka Suomi pystyy vähentämään maailman CO2 päästöjä vain 0,13 promillea. Täytyyhän meidän pystyä elämäänkin täällä.
Olen yrittänyt saada ihmisiä heräämään siitä AGW harhamaailmasta. Minä kun en ole niihin harhoihin uskonut koskaan. Sain niin varhain tietää sen kasvihuoneharhan. Päättelin jo silloin, että suurella todennäköisyydellä se on harhakuvitelmaa.
Todisteita on kyllä sitten kertynyt todella paljon sitä harhaa vastaan. Eihän harhamaailmassa elävät kuitenkaas suostu niitä todisteiksi uskomaan. Vain yhdelle taholle on kelvannut. Muut on niinkuin heidät olisi hypnotisoitu.
Tallennan tämänkin ja tästä lähtien kaikki. Kyllä mun koneelle sopii näitä vaikka milloona. Levy on aivan tyhjä.
Kivinen tie on tänään ilmastoasiassa.
4
61
Vastaukset
- Anonyymi
Älkää ruokkiko trollia.
Jaha näköjään trolli itse iski ensimmäisenä. Ilmeisesti alarmistitrolli asialla. Melkoista tiedekeskustelua, kun irtosi peräti kolme sanaa. Osaatko sinä lukeakin, vai kuulutko siihen kahdeksaan prosenttiin peruskoulun päättäneistä, jotka ei osaa lukea.
- Anonyymi
tiedekritiikki kirjoitti:
Jaha näköjään trolli itse iski ensimmäisenä. Ilmeisesti alarmistitrolli asialla. Melkoista tiedekeskustelua, kun irtosi peräti kolme sanaa. Osaatko sinä lukeakin, vai kuulutko siihen kahdeksaan prosenttiin peruskoulun päättäneistä, jotka ei osaa lukea.
Jaaha,denialistitrolli vauhdissa..tiedekeskustelu on muutakin kuin veden imemistä imupillillä 50 m korkeuteen.Pysyisit otsikossa,edes
Anonyymi kirjoitti:
Jaaha,denialistitrolli vauhdissa..tiedekeskustelu on muutakin kuin veden imemistä imupillillä 50 m korkeuteen.Pysyisit otsikossa,edes
Kuvutteletko sinä tollo tuolla nolaavasi minut aikamiehen. Koulumaailmassa tuollaiset koulukiusaajan jutut kyllä voi toimia, mutta ei aikuisten maalilmassa. Itsesi ja viiteryhmäsi sinä nolaat, ja minulle se sopii vallan hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,715027Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk393790Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253378- 792391
- 241909
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3561581Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401542Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔151485Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?341345