Dohan MM-kisaveikkaus

Anonyymi

23

871

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nolla mitalia, nolla pistesijaa. Parempaan eivät nollaurheilijat pysyt.

      • Anonyymi

        Rahat tänne vaan! Odotan Helsingissa Kolmen sepan patsaalla ansaitsemaani rahapalkintoa.


      • Anonyymi

        njaa...

        nollasta pitää lähteä, siitä ei ainakaan alaspäin pääse.

        Mutta eiköhän tuolla joku yllätä yhden pistesijan verran. Miesten keihäs tai N100 aitajuoksufinaalipaikka on realistinen. Taistellaan sillä hienosti pistesijataulukossa sijasta 50 maailmassa.

        Mutta yhtä realistista on ettei tule ainuttakaan pistesijaa...ihan fiftysixty mahdollisuudet.


      • Anonyymi

        Nastaan osunut veikkaus.


    • Anonyymi

      Nimeni on Tim Selvänäkijä. Olen siis selvännäkijä.
      Totuus on, että Suomi saa MM-kisoissa 3 mitalia. Ne tulevat kehihäänheiton kolmoisvoitosta:
      1) Ruuskanen 87,66
      2) Etelätalo 85,03
      4) Helander 84,91

      Muita mitaleita ei tule, ei myöskään pistesijoja.

      • Anonyymi

        kuules Tim kyllä se on niin että kavereista 1 pääsee finaaliin ja siellä kuudes eli kisojen paras suomalaisurheilija .


      • Anonyymi

        Ruuskanen voisi siirtyä savolaisten talliin jossa on kai joku hiihtäjäkin, toimisivat yhdessä, niin joku tuottaja olisi ehkä kiinnostunut heidän formaatistaan ja jäisi eikaa kalastella ja jutella kirkolla.


    • Anonyymi

      Urheilu on kakkia ja saastuttavaa toimintaa!

    • Anonyymi

      Rio oli pohjanoteeraus Olympian puolella, nyt saattaa alkaa yllätysnousu

      • Anonyymi

        Hahahahaaa. Nousu ei ala niinkauan kuin nuo samat päättäjät istuvat etupenkeisä ja suosivat vain joitakin yksittäisiä asioita ja tyyppejä. Viittaan joihinkin lajiliittojen kassoihin, hyvä asia oli, että eräs huippu-urheiluyksikön johta vihdoinkin lähti ja vielä jäi jäljelle hyväveli systeemi, lieneekö perua jostain veikkauksen aikaisesta liittymistä.


    • Anonyymi

      Suomi.Kisoissa mukana parikymmentä urheiljaa,kisaturisteina.
      Taustajoukot.90 valmentajaa,apuvalmentajaa,vastuuvalmentajaa,
      valmennuspäällikköä,valmennusjohtajaa,vastuujohtajaa,
      vastuupäällikköä,lajivalmentajaa,lajijohtajaa,lajipäällikköä,olympaskomitean ja urheiluliittojen nilkkejä,että päät yhteen hakkaa.
      Niin se tavoitehan oli vaan 2 pistesijaa,
      no heidän mielestään on kisat silloin menneet hyvin.
      No tuskin tulee edes pistesijoja,kun pudotaan jo alkukarsinnoissa.

    • Anonyymi

      Keihäänheittäjä letsenda Jorma Kinnusen poika Jarkko Kinnunen on melkein maailman mestari! Hän talsi 50 kilometriä ja tarvittiin 19 (yhdeksäntoista!!!) ulkomaalaista ennen kuin hän hävisi. Joten kyseinen talsija on moralinen maailman mestari.

      • Anonyymi

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.

        Soon TOSI hieno jutska kun joku talsii 50 kilomeetriä vielä kuolemansakin jälken. Mutta jos isä on keihäsletsenda niin ei voi poikakaan olla huonompi.


    • Anonyymi

      jumalauta mitä poliittista teatteria koko kisat. lännen arjalaiset pullistelee maassa, jossa kyllä tiedetään mistä kana kusee, eikä ketään kiinnosta katsomoon mennä.
      ana maan nainen voitti seipään ja venäjän lippua ei saa näyttää rangaistuksen uhallaa. no huhuh, tokion olympialaisista on tulossa uusinta berliini 36 kisoista tällä menolla.
      rasismilla ja ylimielisyydellä ei ole mitään rajaa kun lännkärien rappiokulttuuri yrittää pullistella ennen kaatumistaan.

    • Anonyymi

      Omituista, että valmistautumisleirin jälkeen jokainen alisuorittaa.

      Olisiko syytä vaihtaa suuntaa ja harkita johdon toimia ?

    • Anonyymi

      Naisten pika-aidoissa tulee yllätysmitali Suomeen, kuten Artsi Bryggare miesten kisoissa aikanaan Hesassa 80-luvulla, 84?

      • Anonyymi

        MM-kisoja järjestetään yleiurheilussa parittomina vuosina, kuten 2019, 2017 jne.


      • Anonyymi

        IHAN VARMASTI olisimme saaneet Suomeen kultamitskun, ellei se ihme Nolo olisi TAAS KERRAN ollut niin nolo.


    • Anonyymi

      Aivan ensimmäiset yleisurheilun MM- kisat pidettiin 1983 Helsingissä. Tiina Lillak heitti keihäässä kultaa. Artsi Bryggare juoksi pronssia.

      • Anonyymi

        Korjaus, Bryggare oli peräti hopealla!


      • Anonyymi

        Suomen menestys on ollut Dohassa täysin nolla. Todella surkeaa!!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      70
      3041
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      366
      1140
    3. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      65
      795
    4. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      32
      749
    5. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      263
      646
    6. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      139
      586
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      569
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      548
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      515
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      29
      489
    Aihe