Yleisurheilun Dohan MM-kisojen kisaveikkaus on avattu! Lisäjännitystä kisoihin, osallistu sinäkin mukaan! Oikein veikanneelle tarjolla rahapalkinto!
http://urheilufoorumi.foorumi.eu/viewtopic.php?f=71&t=4903
Dohan MM-kisaveikkaus
23
820
Vastaukset
- Anonyymi
Nolla mitalia, nolla pistesijaa. Parempaan eivät nollaurheilijat pysyt.
- Anonyymi
Rahat tänne vaan! Odotan Helsingissa Kolmen sepan patsaalla ansaitsemaani rahapalkintoa.
- Anonyymi
njaa...
nollasta pitää lähteä, siitä ei ainakaan alaspäin pääse.
Mutta eiköhän tuolla joku yllätä yhden pistesijan verran. Miesten keihäs tai N100 aitajuoksufinaalipaikka on realistinen. Taistellaan sillä hienosti pistesijataulukossa sijasta 50 maailmassa.
Mutta yhtä realistista on ettei tule ainuttakaan pistesijaa...ihan fiftysixty mahdollisuudet. - Anonyymi
Nastaan osunut veikkaus.
- Anonyymi
Nimeni on Tim Selvänäkijä. Olen siis selvännäkijä.
Totuus on, että Suomi saa MM-kisoissa 3 mitalia. Ne tulevat kehihäänheiton kolmoisvoitosta:
1) Ruuskanen 87,66
2) Etelätalo 85,03
4) Helander 84,91
Muita mitaleita ei tule, ei myöskään pistesijoja.- Anonyymi
kuules Tim kyllä se on niin että kavereista 1 pääsee finaaliin ja siellä kuudes eli kisojen paras suomalaisurheilija .
- Anonyymi
Ruuskanen voisi siirtyä savolaisten talliin jossa on kai joku hiihtäjäkin, toimisivat yhdessä, niin joku tuottaja olisi ehkä kiinnostunut heidän formaatistaan ja jäisi eikaa kalastella ja jutella kirkolla.
- Anonyymi
Urheilu on kakkia ja saastuttavaa toimintaa!
- Anonyymi
Rio oli pohjanoteeraus Olympian puolella, nyt saattaa alkaa yllätysnousu
- Anonyymi
Hahahahaaa. Nousu ei ala niinkauan kuin nuo samat päättäjät istuvat etupenkeisä ja suosivat vain joitakin yksittäisiä asioita ja tyyppejä. Viittaan joihinkin lajiliittojen kassoihin, hyvä asia oli, että eräs huippu-urheiluyksikön johta vihdoinkin lähti ja vielä jäi jäljelle hyväveli systeemi, lieneekö perua jostain veikkauksen aikaisesta liittymistä.
- Anonyymi
Suomi.Kisoissa mukana parikymmentä urheiljaa,kisaturisteina.
Taustajoukot.90 valmentajaa,apuvalmentajaa,vastuuvalmentajaa,
valmennuspäällikköä,valmennusjohtajaa,vastuujohtajaa,
vastuupäällikköä,lajivalmentajaa,lajijohtajaa,lajipäällikköä,olympaskomitean ja urheiluliittojen nilkkejä,että päät yhteen hakkaa.
Niin se tavoitehan oli vaan 2 pistesijaa,
no heidän mielestään on kisat silloin menneet hyvin.
No tuskin tulee edes pistesijoja,kun pudotaan jo alkukarsinnoissa. - Anonyymi
Keihäänheittäjä letsenda Jorma Kinnusen poika Jarkko Kinnunen on melkein maailman mestari! Hän talsi 50 kilometriä ja tarvittiin 19 (yhdeksäntoista!!!) ulkomaalaista ennen kuin hän hävisi. Joten kyseinen talsija on moralinen maailman mestari.
- Anonyymi
Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.
Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.
Soon TOSI hieno jutska kun joku talsii 50 kilomeetriä vielä kuolemansakin jälken. Mutta jos isä on keihäsletsenda niin ei voi poikakaan olla huonompi.
- Anonyymi
jumalauta mitä poliittista teatteria koko kisat. lännen arjalaiset pullistelee maassa, jossa kyllä tiedetään mistä kana kusee, eikä ketään kiinnosta katsomoon mennä.
ana maan nainen voitti seipään ja venäjän lippua ei saa näyttää rangaistuksen uhallaa. no huhuh, tokion olympialaisista on tulossa uusinta berliini 36 kisoista tällä menolla.
rasismilla ja ylimielisyydellä ei ole mitään rajaa kun lännkärien rappiokulttuuri yrittää pullistella ennen kaatumistaan. - Anonyymi
Omituista, että valmistautumisleirin jälkeen jokainen alisuorittaa.
Olisiko syytä vaihtaa suuntaa ja harkita johdon toimia ? - Anonyymi
Naisten pika-aidoissa tulee yllätysmitali Suomeen, kuten Artsi Bryggare miesten kisoissa aikanaan Hesassa 80-luvulla, 84?
- Anonyymi
MM-kisoja järjestetään yleiurheilussa parittomina vuosina, kuten 2019, 2017 jne.
- Anonyymi
IHAN VARMASTI olisimme saaneet Suomeen kultamitskun, ellei se ihme Nolo olisi TAAS KERRAN ollut niin nolo.
- Anonyymi
Aivan ensimmäiset yleisurheilun MM- kisat pidettiin 1983 Helsingissä. Tiina Lillak heitti keihäässä kultaa. Artsi Bryggare juoksi pronssia.
- Anonyymi
Korjaus, Bryggare oli peräti hopealla!
- Anonyymi
Suomen menestys on ollut Dohassa täysin nolla. Todella surkeaa!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks525498Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si744191Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut353528Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää623323Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?1023312- 1082808
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1282229En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri572225Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit301629Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu321452