Dohan MM-kisaveikkaus

Anonyymi

23

872

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nolla mitalia, nolla pistesijaa. Parempaan eivät nollaurheilijat pysyt.

      • Anonyymi

        Rahat tänne vaan! Odotan Helsingissa Kolmen sepan patsaalla ansaitsemaani rahapalkintoa.


      • Anonyymi

        njaa...

        nollasta pitää lähteä, siitä ei ainakaan alaspäin pääse.

        Mutta eiköhän tuolla joku yllätä yhden pistesijan verran. Miesten keihäs tai N100 aitajuoksufinaalipaikka on realistinen. Taistellaan sillä hienosti pistesijataulukossa sijasta 50 maailmassa.

        Mutta yhtä realistista on ettei tule ainuttakaan pistesijaa...ihan fiftysixty mahdollisuudet.


      • Anonyymi

        Nastaan osunut veikkaus.


    • Anonyymi

      Nimeni on Tim Selvänäkijä. Olen siis selvännäkijä.
      Totuus on, että Suomi saa MM-kisoissa 3 mitalia. Ne tulevat kehihäänheiton kolmoisvoitosta:
      1) Ruuskanen 87,66
      2) Etelätalo 85,03
      4) Helander 84,91

      Muita mitaleita ei tule, ei myöskään pistesijoja.

      • Anonyymi

        kuules Tim kyllä se on niin että kavereista 1 pääsee finaaliin ja siellä kuudes eli kisojen paras suomalaisurheilija .


      • Anonyymi

        Ruuskanen voisi siirtyä savolaisten talliin jossa on kai joku hiihtäjäkin, toimisivat yhdessä, niin joku tuottaja olisi ehkä kiinnostunut heidän formaatistaan ja jäisi eikaa kalastella ja jutella kirkolla.


    • Anonyymi

      Urheilu on kakkia ja saastuttavaa toimintaa!

    • Anonyymi

      Rio oli pohjanoteeraus Olympian puolella, nyt saattaa alkaa yllätysnousu

      • Anonyymi

        Hahahahaaa. Nousu ei ala niinkauan kuin nuo samat päättäjät istuvat etupenkeisä ja suosivat vain joitakin yksittäisiä asioita ja tyyppejä. Viittaan joihinkin lajiliittojen kassoihin, hyvä asia oli, että eräs huippu-urheiluyksikön johta vihdoinkin lähti ja vielä jäi jäljelle hyväveli systeemi, lieneekö perua jostain veikkauksen aikaisesta liittymistä.


    • Anonyymi

      Suomi.Kisoissa mukana parikymmentä urheiljaa,kisaturisteina.
      Taustajoukot.90 valmentajaa,apuvalmentajaa,vastuuvalmentajaa,
      valmennuspäällikköä,valmennusjohtajaa,vastuujohtajaa,
      vastuupäällikköä,lajivalmentajaa,lajijohtajaa,lajipäällikköä,olympaskomitean ja urheiluliittojen nilkkejä,että päät yhteen hakkaa.
      Niin se tavoitehan oli vaan 2 pistesijaa,
      no heidän mielestään on kisat silloin menneet hyvin.
      No tuskin tulee edes pistesijoja,kun pudotaan jo alkukarsinnoissa.

    • Anonyymi

      Keihäänheittäjä letsenda Jorma Kinnusen poika Jarkko Kinnunen on melkein maailman mestari! Hän talsi 50 kilometriä ja tarvittiin 19 (yhdeksäntoista!!!) ulkomaalaista ennen kuin hän hävisi. Joten kyseinen talsija on moralinen maailman mestari.

      • Anonyymi

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.

        Soon TOSI hieno jutska kun joku talsii 50 kilomeetriä vielä kuolemansakin jälken. Mutta jos isä on keihäsletsenda niin ei voi poikakaan olla huonompi.


    • Anonyymi

      jumalauta mitä poliittista teatteria koko kisat. lännen arjalaiset pullistelee maassa, jossa kyllä tiedetään mistä kana kusee, eikä ketään kiinnosta katsomoon mennä.
      ana maan nainen voitti seipään ja venäjän lippua ei saa näyttää rangaistuksen uhallaa. no huhuh, tokion olympialaisista on tulossa uusinta berliini 36 kisoista tällä menolla.
      rasismilla ja ylimielisyydellä ei ole mitään rajaa kun lännkärien rappiokulttuuri yrittää pullistella ennen kaatumistaan.

    • Anonyymi

      Omituista, että valmistautumisleirin jälkeen jokainen alisuorittaa.

      Olisiko syytä vaihtaa suuntaa ja harkita johdon toimia ?

    • Anonyymi

      Naisten pika-aidoissa tulee yllätysmitali Suomeen, kuten Artsi Bryggare miesten kisoissa aikanaan Hesassa 80-luvulla, 84?

      • Anonyymi

        MM-kisoja järjestetään yleiurheilussa parittomina vuosina, kuten 2019, 2017 jne.


      • Anonyymi

        IHAN VARMASTI olisimme saaneet Suomeen kultamitskun, ellei se ihme Nolo olisi TAAS KERRAN ollut niin nolo.


    • Anonyymi

      Aivan ensimmäiset yleisurheilun MM- kisat pidettiin 1983 Helsingissä. Tiina Lillak heitti keihäässä kultaa. Artsi Bryggare juoksi pronssia.

      • Anonyymi

        Korjaus, Bryggare oli peräti hopealla!


      • Anonyymi

        Suomen menestys on ollut Dohassa täysin nolla. Todella surkeaa!!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      117
      1379
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1012
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      37
      932
    4. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      718
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    6. 32
      675
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      21
      626
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      518
    Aihe