Dohan MM-kisaveikkaus

Anonyymi

23

871

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nolla mitalia, nolla pistesijaa. Parempaan eivät nollaurheilijat pysyt.

      • Anonyymi

        Rahat tänne vaan! Odotan Helsingissa Kolmen sepan patsaalla ansaitsemaani rahapalkintoa.


      • Anonyymi

        njaa...

        nollasta pitää lähteä, siitä ei ainakaan alaspäin pääse.

        Mutta eiköhän tuolla joku yllätä yhden pistesijan verran. Miesten keihäs tai N100 aitajuoksufinaalipaikka on realistinen. Taistellaan sillä hienosti pistesijataulukossa sijasta 50 maailmassa.

        Mutta yhtä realistista on ettei tule ainuttakaan pistesijaa...ihan fiftysixty mahdollisuudet.


      • Anonyymi

        Nastaan osunut veikkaus.


    • Anonyymi

      Nimeni on Tim Selvänäkijä. Olen siis selvännäkijä.
      Totuus on, että Suomi saa MM-kisoissa 3 mitalia. Ne tulevat kehihäänheiton kolmoisvoitosta:
      1) Ruuskanen 87,66
      2) Etelätalo 85,03
      4) Helander 84,91

      Muita mitaleita ei tule, ei myöskään pistesijoja.

      • Anonyymi

        kuules Tim kyllä se on niin että kavereista 1 pääsee finaaliin ja siellä kuudes eli kisojen paras suomalaisurheilija .


      • Anonyymi

        Ruuskanen voisi siirtyä savolaisten talliin jossa on kai joku hiihtäjäkin, toimisivat yhdessä, niin joku tuottaja olisi ehkä kiinnostunut heidän formaatistaan ja jäisi eikaa kalastella ja jutella kirkolla.


    • Anonyymi

      Urheilu on kakkia ja saastuttavaa toimintaa!

    • Anonyymi

      Rio oli pohjanoteeraus Olympian puolella, nyt saattaa alkaa yllätysnousu

      • Anonyymi

        Hahahahaaa. Nousu ei ala niinkauan kuin nuo samat päättäjät istuvat etupenkeisä ja suosivat vain joitakin yksittäisiä asioita ja tyyppejä. Viittaan joihinkin lajiliittojen kassoihin, hyvä asia oli, että eräs huippu-urheiluyksikön johta vihdoinkin lähti ja vielä jäi jäljelle hyväveli systeemi, lieneekö perua jostain veikkauksen aikaisesta liittymistä.


    • Anonyymi

      Suomi.Kisoissa mukana parikymmentä urheiljaa,kisaturisteina.
      Taustajoukot.90 valmentajaa,apuvalmentajaa,vastuuvalmentajaa,
      valmennuspäällikköä,valmennusjohtajaa,vastuujohtajaa,
      vastuupäällikköä,lajivalmentajaa,lajijohtajaa,lajipäällikköä,olympaskomitean ja urheiluliittojen nilkkejä,että päät yhteen hakkaa.
      Niin se tavoitehan oli vaan 2 pistesijaa,
      no heidän mielestään on kisat silloin menneet hyvin.
      No tuskin tulee edes pistesijoja,kun pudotaan jo alkukarsinnoissa.

    • Anonyymi

      Keihäänheittäjä letsenda Jorma Kinnusen poika Jarkko Kinnunen on melkein maailman mestari! Hän talsi 50 kilometriä ja tarvittiin 19 (yhdeksäntoista!!!) ulkomaalaista ennen kuin hän hävisi. Joten kyseinen talsija on moralinen maailman mestari.

      • Anonyymi

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä viitsi, joku vielä uskoo. Jorma Kinnusen poika Jarkko oli keihäänheittäjä kuten veljensä Kimmo. Jarkko kuoli alkuvuodesta 2019.

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä se vaan on niin, että jos isä on keihäänheiton ME-mies, niin sen poika talsii MM-kisoissa vielä kuolemansa jälkeenkin.

        Soon TOSI hieno jutska kun joku talsii 50 kilomeetriä vielä kuolemansakin jälken. Mutta jos isä on keihäsletsenda niin ei voi poikakaan olla huonompi.


    • Anonyymi

      jumalauta mitä poliittista teatteria koko kisat. lännen arjalaiset pullistelee maassa, jossa kyllä tiedetään mistä kana kusee, eikä ketään kiinnosta katsomoon mennä.
      ana maan nainen voitti seipään ja venäjän lippua ei saa näyttää rangaistuksen uhallaa. no huhuh, tokion olympialaisista on tulossa uusinta berliini 36 kisoista tällä menolla.
      rasismilla ja ylimielisyydellä ei ole mitään rajaa kun lännkärien rappiokulttuuri yrittää pullistella ennen kaatumistaan.

    • Anonyymi

      Omituista, että valmistautumisleirin jälkeen jokainen alisuorittaa.

      Olisiko syytä vaihtaa suuntaa ja harkita johdon toimia ?

    • Anonyymi

      Naisten pika-aidoissa tulee yllätysmitali Suomeen, kuten Artsi Bryggare miesten kisoissa aikanaan Hesassa 80-luvulla, 84?

      • Anonyymi

        MM-kisoja järjestetään yleiurheilussa parittomina vuosina, kuten 2019, 2017 jne.


      • Anonyymi

        IHAN VARMASTI olisimme saaneet Suomeen kultamitskun, ellei se ihme Nolo olisi TAAS KERRAN ollut niin nolo.


    • Anonyymi

      Aivan ensimmäiset yleisurheilun MM- kisat pidettiin 1983 Helsingissä. Tiina Lillak heitti keihäässä kultaa. Artsi Bryggare juoksi pronssia.

      • Anonyymi

        Korjaus, Bryggare oli peräti hopealla!


      • Anonyymi

        Suomen menestys on ollut Dohassa täysin nolla. Todella surkeaa!!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      48
      1240
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      13
      965
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      957
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      648
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      73
      635
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      420
    8. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    9. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      407
    10. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      389
    Aihe