Miten kauan tämä hulluus leviää?
Saako massapsykoosi uusia jäseniä haalittua?
Onko jo uusi -30 luku menossa, ja kaikki järkevät ja itsenäisesti ajattelevat leimataan denialisteiksi ja suorastaan rikollisiksi?
Pelottavaa tekstiä.
"Zajonc also added that feasibility is being replaced by ideology, and anything that disagrees is getting labelled “criminal and so must be outlawed”.
He comments that the nation is becoming irreversibly divided by the extremism. Anyone expressing common sense is getting labeled “an enemy of the environment, a denier, someone who needs to be morally punished”.
The demonstration shell-shocked RTL West reporter Zajonc says: “I can barely believe any of it.”
Zajonc summarizes: “Freedom, democracy, liberal thought – all of it being sacrificed .. […] and everyone is enthusiastically cheering it on. What a development.”"
https://notrickszone.com/2019/09/21/germany-on-economic-suicide-watch-merkel-government-postpones-climate-death-leap-collective-psychosis/
Huolestuttavaa kehitystä
9
153
Vastaukset
Nostellaanpas hieman, kun joku yrittää upottaa näitä noiden turhanpäiväisten jollotusten alle.
- Anonyymi
Ei ne omasta uskonnostaan eroa. Semmonen Pari vuotta menee kun tajuavat että mikään ei olekkaan muuttunut. Sinnikkäimmät jatkaa koko elämänsä kapinointia.
- Anonyymi
Enemmän huolestuttaa, että tässä on jo valtiollisia toimijoita mukana, kuten EU ja oman maamme päättäjäporukkaa.
Koska päästään samalle tasolle sähkön hinnassa saksan kanssa?
Ja polttopuut tietenkin käyttökieltoon.Denialisteiksi kutsutaan niitä, jotka kieltävät tieteelliset väittämät kykenemättä niitä kumoamaan.
- Anonyymi
kenraali kirjoitti:
Ilmiselvä denialisti ilmoittautui jälleen palstalle.
Kumpi on ilmiselvempi denialisti sinä vai jöns?
- Anonyymi
On varmasti jännää olla isossa mielenosoituksessa uhota ja huutaa iskulauseita. Niin on aina ollut eikä sen niin väliä mikä sen kipinän on sytyttänyt. Joukkovoiman tunne, nimenoaan tunne ja tunteet ohjaa näitä prosesseja eikä äly.
- Anonyymi
Ilmastomuutos hömpötyksellä pyritään uuden teollisuusalan aloittamiseen investointeja houkuttelemalla ja sillä on tietysti työllistävä vaikutus ja verotulojen lisääntyminen mutta muuten se ei vaikuta ilmastoon muuten kuin teollisuus yleensä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky54698Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot434558Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va1543648Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty313470Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun1063466Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm452936Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys
Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo121060Pahimman luokan hasardi
sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap74889Elämäni rakkaus
Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten63809- 93762