Näin valokuvan surkean märästä jääkarhusta yhä pienenevällä jäälautallaan. Tärisi raukka kylmissään.
Näin vakuutuin pohjoisten merien lämpenemisestä ja siten niiden jääalueiden sulamisista.
Annan myös 500 € /kk järjestöille jotka taistelevat ilmastonmuutosta vastaan.
Haastan kaikki tekemään samoin.
Miksi uskon ilmastonmuutoksen?
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Näin saman kuvan ja tein samoin, mutta mitä nyt? Olen odottanut vastinetta rahoilleni, mutta mitään ei tapahdu...ei kerta kaikkiaan mitään, miksi!
- Anonyymi
Onneksi Japanissa popsivat kalaruokia enämpi etenkin villiä valasta!
- Anonyymi
Missä mahtoivat jääkarhut olla esim. keskiajan lämpökaudella?
- Anonyymi
Avoveden äärellähän ne, siellä missä niiden ruokakin, hylkeet tai nykyään myös ihmiskunnan biojätteet. Viimeisimmässä laskennassa niiden populaatio oli muuten kasvanut jo 16% siitä, missä se oli, kun niiden metsästys vielä oli sallittua.
https://www.youtube.com/watch?v=jQRle6pgBCY - Anonyymi
Minäkin olen miettinyt samaa ja lisäksi vielä että miten ihmeessä ne jääkarhut pärjäsi Rooman lämpökaudella ja sitä ennen Minoan lämpökaudella?
https://i2.wp.com/electroverse.net/wp-content/uploads/2018/08/gisp2-projection.jpg?w=640&ssl=1
- Anonyymi
Jääkarhutkin tykkää lämpimästä. Nyt on jääkarhuja ennätysmäärä ja kanta kasvaa. Toisin oli silloin kun oli kylmää ja karhut paleltuivat kuoliaiksi.
- Anonyymi
Vogonit räjäyttivät maapallon intergalatiksen tien takia. Ko. kirjassa/elokuvassa vogonit edustavat julkista sektoria ja julkinen sektori maapallolla aiheuttaa sodat, köyhyyden ja kurjuuden. Ilman julkista sektoria ihmisillä olisi varaa sähkölämmitykseen, sähköautoihin ja purjeveneisiin. Suomessa puu palaa, ajetaan vanhoilla autoilla ja mökkeillään, koska ei ole varaa ja kuntoa purjehtia.
Denialistien aivotonta lässytystä taas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477
