Joku on voinut jo ko. aiheesta kirjoittaakin, mutta oletteko ajatelleet, että thaimaan tsunami turmassa kuoli yli 270.000 ihmistä, joista vain pieni osa on löytynyt. Voidaan varmaan olettaa, että aallot veivät suurimman osan heistä merelle. Toisaalta, Thaimaa on suuri tonnikalan tuottaja, niin tuli vain mieleeni, että mitähän ne tonnikalat mahtaa seuraavina vuosina siellä meressä syödä.
tonnikala
maukasta
3634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
....syövät tuoretta kalaa, eivät aikaa sitten kuolleiden ihmisten raatoja.
Tiedoksi sinulle: erilaiset kasvikset ja juurekset kasvavat mullassa, joka on muodostunut kuolleiden eläinten maatuessa.
Luomukasvien lannoitteena käytetään ... Paskaa! Ajatelkaapa sitä, mitä syötte! Ja tiedättekö mistä kanamunat tulevat? Kanan pers...!
Juotteko vettä? Arvatkaapa mitä kaikkea kalat tekevät vedessä ennen kuin juotte sen. Aivan! Kalat naivat, ulostavat ja kusevat juuri siihen veteen joka tulee putkea pitkin esim. Päijänteestä Helsinkiin.
Ja aatteleppa, jos valmistaja laittaa niihin tonnikalapurkkeihin joutsenmerkin niin tiedät millä ne on ruokittu (178).