Kumpi on parempi, ruokaöljy vai voi ruoanlaitossa?
Ruokaöljy vai voi
9
397
Vastaukset
- Anonyymi
Paistamisessa käytä molempia, pataruoissa rasvaa pata öljyllä muuten on makuasia ja voita käytämn vain maustamiseen padoissa, kalaa paistan voissa ja lipataan kalan päälle
- Anonyymi
Molempia tai sitten käyttää Oivariinia, jossa molemmat samassa! Itse käytän sitä "vaaleanvihreää" Oivariinia ihan kaikessa, leivänpäällä, paistamiseen, muuhun ruoanlaittoon, voiteluun mikä sekin onnistuu kun antaa hetken nokareen lämmitä ja sitten vain sutimaan.
lajijasuris
- Anonyymi
Vohveleiden paistossa ainakin Flora Culinesse näyttää toimivan paremmin kuin voita sisältävä Vilmariini. Floralla sai paistettua jopa 8 yhdellä voitelulla, Vilmariinilla jo 3. tahtoi jäädä kiinni.
- Anonyymi
Oudon vetisen näköistäkin tuo Vilmariini, rasva% kuitenkin sama.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oudon vetisen näköistäkin tuo Vilmariini, rasva% kuitenkin sama.
Perunoiden paistossa näytti toimivan ja voin ansiosta maku parempi kuin Culinessessa.
- Anonyymi
Kyllä voffelit ja lettuset, voissa paistettuna parahultasia..
" Ennen pantiin mirrit multiin, nyt ne pannaan Suvikutiin ! " - Anonyymi
Riippuu ruoasta - jos et osaa päättää niin käytä molempia.
- Anonyymi
Käytän voita ja sekaan tippa rypsiöljyä ei meinaan roisku silmille.
Paista sitten lihaa tai kalaa. - Anonyymi
Kirkastettu voi käy pääsääntöisesti kaikkeen paistamiseen, mutta kasviksille käyttäisin oliiviöljyä (ei neitsytöljyä) - rypsiöljyn jättäisin kaupan hyllyyn.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741084
- 68984
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104938- 47932
- 51885
- 49694
- 31649
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536