Taas pelästyi sipsuttava Camilla itsensä pois tolaltaan.
Vååi våi Camilla
9
151
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki suomalaiset sipsutteli itsensä laulukuoroon. Tavoite silti täyttyi kun päästiin huppailumatkalle. Urheilijat siellä sitten jatkaa kilpailemista.
- Anonyymi
Yksi tyly fakta asiassa on myös se, että esteen asennuksessa oli järjestäjän toimesta rankasti mokattu. Esteen sisimmäisen kannattimen asettaminen keskelle sisimmäistä juoksurataa oli omiaan häiritsemään urheilijoita, he kun ovat tottuneet erilaiseen esteiden asettamiseen. Ei ihme vaikka siinä sekoilivat muutkin kuin Camilla, vaikka ei se tietenkään Camillan jatkosta putoamista aiheuttanutkaan.
Kisan voi katsoa uudelleen ja uudelleen ja siinä näkyy aina yhtä selkeästi tuo kummallisesti keskelle sisimmäistä rataa asennettu asteen kannatin! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi tyly fakta asiassa on myös se, että esteen asennuksessa oli järjestäjän toimesta rankasti mokattu. Esteen sisimmäisen kannattimen asettaminen keskelle sisimmäistä juoksurataa oli omiaan häiritsemään urheilijoita, he kun ovat tottuneet erilaiseen esteiden asettamiseen. Ei ihme vaikka siinä sekoilivat muutkin kuin Camilla, vaikka ei se tietenkään Camillan jatkosta putoamista aiheuttanutkaan.
Kisan voi katsoa uudelleen ja uudelleen ja siinä näkyy aina yhtä selkeästi tuo kummallisesti keskelle sisimmäistä rataa asennettu asteen kannatin!Joo mutta ei siitä pitäisi niin tolaltaan mennä että kaikki esteet senjälkeen meni reisille.
- Anonyymi
No todennäköinen tulos Dohan kisoista on, ettei tule yhtään mitalia. Ehkä jokunen finaalipaikka saattaa tulla. Eka päivä oli selvä pettymys, Junnilankin olisi kannattanut hypätä varmaan päälle lyhyellä vauhdilla.
- Anonyymi
Hyvähän tuota on nyt veikata, kun lähes puolet suomalaisista on jo suorituksensa suorittanut!
Varman päälle ja varman päälle, jos pelkää jalkansa kipuja ja vaurioitumista, ei se pää kestä sen paremmin lyhyttä kuin hieman pitempääkään vauhtia. En nyt vielä tarkistanut, mikä se loppukilpailuun oikeuttanut heikoin tulos oli, mutta suunnilleen uusi SE Junnilalta kai olisi tarvittu jatkopaikkaan. Ei sellaisia tempaista tuosta vaan jos eivät paikat ole ihan ok!
- Anonyymi
Tuo ensimmäisen kuivaesteen asettaminen oli niin paha moka järjestäjien taholta, että kun tuo oli todettu niin kisa olisi pitänyt välittömästi keskeyttää ja korjata tuon esteen paikka sekä ottaa lähtö uusiksi. Tosi törppöä järjestäjien taholta, ettei esteen paikkaa korjattu edes viimeistå alkuerää varten, tuollaisessa voisi juoksija loukata jalkansa tosi pahastikin.
- Anonyymi
Hyryläinen on toistaiseksi paras suomalainen, toka on Kinnunen ja kolmas Alisa Vainio.
Kinnusen ajalla olis tullu hopeeta naisten sarjassa.
Hyryläinen oli muuten 5. eurooppalainen, kova esitys siinä säässä! - Anonyymi
Suomi taso surkea.
Ennen vanhaan perus maatilanmies tai metsuri tekisi kovempaa tulosta.
Ei valitettaisiin joka asiasta vaan pokattaisiin mitali.
Ihan peruskuntohan noilla on surkea, ennen jouduttiin tarpomaan pari tuntia työmaalle kaikki työvälineet mukana ennenkuin edes päästiin itse työn kimppuun. Kyllä kunto oli kova kun pari tuntia kuljet suolla ja sitten ojitat 9 tuntuis. Siihen päälle vielä maatalon perus askareet.- Anonyymi
Surkeata on varsinkin useiden suomalaisten kirjoitettu ulosanti. Ai niin ja missä ja milloin olet tarponut pari tuntia työmaalle kaikki työvälineet mukana, ja tietysti takaisinkin. ja tehnyt päälle päätteeksi vielä maatalon perusaskareet (yhdyssana)? Eli neljä tuntia rämpimistä työmatkalla, 9 tuntia työtä ja oikeat maatalon työt siihen päälle. Siis 14 tuntia pelkissä ojitushommissa ja paikalle menossa ja poistulossa ja muut työt päälle. Yhdenkään moisen raatajan menestymisestä urheilussa vaan ei kukaan ole missään kuullut sanaakaan, sellaisia ei ollut: Urheilussa pärjääminen edellyttää URHEILUN harjoittelua, ei ojankaivuuta. On lapsellista kuvitella, että entisaikojen ojankaivaja pärjäisi fyysisen kuntonsa puolesta esim. parhaille 5000 tai 10000 metrin kilpajuoksijoille, tai parhaille ylipäätään minkään lajin urheilijoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3610545Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610122- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776314Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304882- 554707
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1144041Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243395- 623127
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2203039