aamulla syksyn pakkasennätys Muonioon.
ennätys Muonioon
4
88
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaapi ensi yönä mennä 30 rikki?
- Anonyymi
Muonion pakkastietona, eli oli reilut - 26 pakkasta. Nyt samanaikaisesti oli Porissa pakkasennätyksenä - 4 astetta. "Yht äkkiä tuntuu pelottavalta pakkasero ja melkein miettii miten Muoniossa pakkasella pärjää". Todellisuudessa on harvinaisen suuri pakkasero Muonion- Porin välillä, eikä useinkaan.
Porissa oli ilmeisesti heti marraskuun alussa 2010, niin kova pakkanen, että moottorikelkalla ajoin jäätä pitkin noin 4,5 km merenlahden yli saaressa olevalle huvilalle ja muutaman talven oli meri kunnolleen jäässä.
Nyt tänne on tullut niin lauhoja vuosia , ettei enää pariin vuoteen ole päässyt moottorikelkalla ajelemaan meren jäänne. Täällä juuri näkyvästi epäilen maapallon lämpenemistä lähivuosina. Merensininen.- Anonyymi
Lämpötilaero on suuri, mutta siellä on meri joka hohkaa kylmää. Kuiva pakkanen ei ole paha. On ilmasto tai jokin muuttunut, sehän on selvä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lämpötilaero on suuri, mutta siellä on meri joka hohkaa kylmää. Kuiva pakkanen ei ole paha. On ilmasto tai jokin muuttunut, sehän on selvä.
On se kauheaa tämä ilmaston lämpeäminen.HUH HUH.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489