https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000006270360.html
"Rikos tapahtui turkulaisessa yökerhossa viime vuoden elokuussa. Uhri oli ollut viettämässä iltaa naisporukalla. Yksi seurueen naisista oli törmännyt tuttuun 38-vuotiaaseen mieheen, joka liittyi naisten seuraan.
Uhri ja mies eivät tunteneet toisiaan entuudestaan, mutta jossain vaiheessa he olivat päätyneet kahdestaan tanssimaan. "
Tuossahan on selvä ristiriita. Miten nainen sanoo, ettei tuntenut miestä entuudestaan, vaikka mies oli naiselle tuttu eli nainen tunsi miehen.
Ihme valehtelua naiselta.
t. Ätmi toteaa
Nainen tunsi raiskaajan
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En lukenut juttua mutta tuosta lainaamastasi tekstistä osaan lukea, että yksi seurueen naisista tunsi miehen. Jos joku mun kaverini tuntee jonkun miehen, en minä välttämättä tunne.
-pihallatipunen-- Anonyymi
Kyllä se nainen, joka miehen tunsi, meni miehen kanssa tanssimaan, ei seurueen muut naiset mene oudon miehen kanssa tanssimaan.
t. Ätmi toteaa Wwuwuw kirjoitti:
Näitä tällaisia aloituksia on täällä toistuvasti.
Pistää melkein hiljaiseksi..Vaikka kyllähän joku nainen on kunkin raiskaajan ainakin joskus tuntenut, joten siinä mielessä aloituksen otsikko ei mennyt ihan pieleen..
- Anonyymi
Valtaosa raiskauksista tekijöinä on uhrille tuttu ihminen. Tosi usein ihminen, johon uhri on luottanut ja jonka hän on voinut tuntea vuosikausia ilman "ongelmia". Sellaisia miehet ovat. Vaikuttaa siltä, että kenen tahansa sisältä voi kuoriutua raiskaaja.
- Anonyymi
Ei voi. Tuo ei pidä paikkaansa. Raiskauksessahan kyse ei ole pohjimmiltaan seksistä vaan vallan käytöstä ja nöyryyttämisestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi. Tuo ei pidä paikkaansa. Raiskauksessahan kyse ei ole pohjimmiltaan seksistä vaan vallan käytöstä ja nöyryyttämisestä.
Kai tuon nyt jokainen tietää? Että raiskauksessa ei ole juuri lainkaan kyse itse seksistä. Tuo ei liity mitenkään siihen, että todellakin lähes jokaisen miehen sisällä näkyy asuvan potentiaalinen raiskaaja.
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi. Tuo ei pidä paikkaansa. Raiskauksessahan kyse ei ole pohjimmiltaan seksistä vaan vallan käytöstä ja nöyryyttämisestä.
Mikä ei pitänyt paikkansa? Tottahan tuo edellinen puhui..
Eukko menee miehen kanssa vessaan ihan vapaaehtosesti...
:D
Taas yks "raiskaus"..- Anonyymi
Kaverin tuttu ei tarkoita että itse tuntisi.
- Anonyymi
Panon jälkeen ei kannata tunteakkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään14113260Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen873704Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1283010Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791420Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?441412Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1561363Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141234- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205999