Iltasanomissa on juttu Trofim Lysenkosta. Jutussa sivutaan myös nykyistä ilmastonmuutoskeskustelua.
Tällä palstalla on aika-ajoin nimitelty tieteeseen luottavia lysenkolaisiksi, mutta toisin päinhän se asia on.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006271283.html
Lysenkosta juttua
5
65
Vastaukset
- Anonyymi
Huuhaatieteeseen luottavia ilmastoteologeja on syytäkin nimittää lysenkolaisiksi. Ihan oikein tuo on.
- Anonyymi
Jons kirjoitti:
Uskontomiehet uskontopalstalle. Hopi hopi!
Minkä takia vielä täällä notkut?
- Anonyymi
IPCC:ssä on tämän päivän lysenkolaisia huijareita, jotka väärentävät tuloksia. Ilmastohuijaus ajaa miljoonia perikatoon, jos huijareita ei pysäytetä ajoissa.
- Anonyymi
Nyt jonsilla on lähteenään Iltasanomat ja joku A.Paananen olisiko Aku Paananen.
Mann ja Marcot ovat näitä nykyajan huijareita. He kiistivät ilamastosyklit kokonaan ja lätkämailan varsi oli suora. Tätä mailaa ilmastostalinisti Jons käyttää edelleenkin probagandassaan.
Ei hyvältä näytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821800
- 108997
- 94884
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19703- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m172534Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä26511Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466