..virtsasit kerrostalomme juurelle!!? Jo kahdesti tapahtunut. Kolmannella kerralla ilmoitan työnantajallesi!
Hyvä Postinjakaja, miksi..
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Veikkaan että kusetti...
Hänen kotiseudullaan ei taida olla moderneja vesiklosetteja. Ehkä reikä lattiassa. Onko kerrostalon nurkalla jokin kuoppa, että olisi voinut erehtyä?
Oikeasti...Jos tuo on tapahtunut, poliisille tietoon. Julkikuseminen ei ole ok.
märkiä lehtiä luukusta?
Mitä? Mene ota kuva ja laita jakoon Facebookiin.
Katsotaan tunnistaako äiti omansa, ei ainaskaan ole onnettomuuspaikan raato kuvaa.
Ei tarvitse edes tunnusmerkkejä luetella kun näkyy kuvasta livenä.
varo pesuhuonetta
Onko se nyt paha asia, jos on pissahätä niin sehän valuu maahan ja on ilmainen lannoitekkin. Puhukaa mieluimmin niistä ihmisistä, jotka koiria paskaannuttavat ihmisten aitojen ja jalankulkijoitten riesaksi. Toisten tonteille. Koiran paska leviää kenkiin ja joka paikkaan. Eikä häviäkkään moniin vuosiin. Kusi haihtuu ilmaan, mutta paska ei. Kuse, vaan ihminen, jos kusettaa.
mahtaa koirat olla paha paikka henkilöille
pahin haukkumasana heillä oliko niin
suomimorsiaimen pitää laittaa henkilö ulkoiluttamaan puudelia 6x päivässä niin oppii maan tavoille
ja kantamaan paskat kotiin
Postin- ja mainostenjakajien mollaaminen on iljettävää. Ihmiset tekevät työtään pienellä palkalla. Vain jonninjoutava typerys pilkkaa työntekoa. Huomaa kyllä, mistä puolueesta nämä typerykset ovat.
partaset pojat saattaa tehä vaikka tarpeet väärään osoitteeseen
Höh, yksi pisu, kun koiran paskaa on ihan joka paikassa!!!!! Nillität pissasta ja kun lunta tulee niin joka tienvieri on keltaisenaan, kun koirat ruikkii.
Viimeksi oli kyykkypaskalla nurkalla. Löytyy videomateriaalia.
Arvostan suuresti näitä tummia poikia/miehiä, jotka jakavat pienellä palkalla mainoslehtisiä. Ei Rovaniemen laiskoista ole, eivätkä etes kehtaa tehdä muuta kuin ilkeyttä. Tummat pojat ovat ahkeria, ystävällisiä ja yrittelijöitä tienaamaan leipänsä. Heistä tulisi hyviä vanhusten- ja sairaiden hoitajia. Osaavat arvostaa vanhoja ihmisiä. Heillä on erilainen kulttuuri kuin kylmä sydämisillä suomalaisilla. Hoitoalalle kouluttaa maahanmuuttajia. He eivät valita eikä laiskottele eivätkä sauhuttele.
valtio maksaa tukipalkan vai?
Kukahan kusipää tämänkin keskustelun aloittti? Sinut on nähty monta
kertaa tarpeillasi milloin missäkin. Luovuta.
https://demokraatti.fi/yle-postin-tyoriita-siirtyy-valtakunnansovittelijalle-miten-tana-paivana-voi-tulla-toimeen-890-euron-tuntipalkalla/
laatu palkan mukaan
mamut saako lisätukea? väärää kilpailua?