Heippa hei taas tasapuolisesti Pattayn rakkaille ja ei Pattayan rakkaille.
Tuosta seiskan linkistä oikealta luin, että Matti Nykäsen leski Pia on pitkän harkinnan jälkeen ottanut hienon Kotka tatuoinnin vasempaan sääreensä M- kirjaimella, Matin muistoksi.
Nyt siis kysyisinkin, jos sallitaan, että millaisia tatuointeja teillä on? Missä ja miksi ja millainen tarina tatuoinnin takaa löytyy?
Tatuointi Pattayalta
11
104
Vastaukset
Hyvä kysymys Kääläppi.
Minulla on valokuvatasoinen tatska jossa vaimoni ja poikani kasvot.
On toinenkin, vaan ei kolmatta.- Anonyymi
Kiitos Senssu !
Mutta mitä vanhat silmäni näkevätkin, vastasit ihan asiallisesti !?!
Luukasko se jo raamatussa opettaa jotain tyyliin jotta "on helpompaa nähdä rikka toisen silmässä kuin malka omassa silmässä"?
Nyt tilaisuuden tullen pyydän sinulta anteeksi. Olen ajatellut sinun olevan henkeen ja vereen näitä MC 1% mimmejä tai muuten vain ääliö.
Mielestäni on merkitystä sillä millaisen tatuoinnin itse kukin ottaa ja mihin. - Anonyymi
Kolmas valokuvantasoinen leijuva kuksa ehkä kohta ollen?
- Anonyymi
Bakteeri infektio voi iskeä pöpöjen maassa!
- Anonyymi
Haistappa sinä vaikka paska.
Edesmenneellä Tony Halmeella oli ihan hienoja tatuointeja selässäänkin. Ohimennen ihan nyt vaan rohkenen väittää, että kukaan täällä, paitsi ehkä 2010, ei ole näitä nähnyt, saati sitten ymmärtänyt , mitä nämä kantajastaan oikeastaan kertoivat.
EXIT ONLY - tatuointi Tonyn alaselän alueella ollen on sellainen juttu varmasti, jota minä en ole nähnyt, toisin kuin nämä... nämä... sanonko.... no en viitsi.
Kiitän lämpimästi rva Senssua hyvin sovinnollisesta kysymyksestään.
Olimme poikien kanssa "pätkärannalla" joka sijaitsi nykyisen laiturialueen paikalla.
Paikkaa hallinnoi perhe; mies oli riski kääpiö joka huolehti rannalle tarjoilusta ja yhdestä potkuriskootteristaan.
Mammalla oli koju hiekkatien toisella puolen jossa keitteli helvetin hyviä tulisia keittoja jotka saivat krapulanpoikaset hiellä ulos tulemaan. Päivällä grillasi kanoja.
Ystäväni olivat hyvin tatuoituja ja jouduinkin silmätikuksi neitseellisen nahkani takia.
Eivät nuo suorastaan vittuilleet mutta mamero- nimityksenkin kuulin.
Sanoin kääppärille että tietääkö hän tatuoijan sillä nyt sellainen on saatava.
Ukkelilla oli Norton- prätkä johon oli itse hitsannut sivuvaunun päivittäisiä torikäyntejään varten.
Sanoi että kyytiin vain, hauva hyppäsi mukaan, Norton pamahti käyntiin ja mentiin.
Kävelykadun nurjalla puolen kolkuttelimme yhden murjun ovea. Yksi murjaani naamansa näytti ja sanoi että parikyt minsaa.
Otin olkapäähäni säälittävän pienen perhosen jota sitten hieman kotomaassa suurensin.Lisään vielä että miksi perhoskuvion valitsin.
Uskon että päätökseeni vaikutti oppaideni minusta käyttämä ilmaisu butterfy.
Jotkut oppaani kutsuivat minua helikopterimieheksi, syitä tähän voitte arvailla.....
- Anonyymi
Perhostatuoinnin merkitys.
Yksi naisten suosituimmista tatuoinneista, perhonen, ilmentää naisellista vaikutusta tatuointikulttuurissa.
Yleisesti ottaen, perhoset ovat ylivoimaisesti naisellisimpia tatuointeja.
Myös naiselliset miehet ottavat perhostatuointeja.
Bottominvahomovajakeilla useimmiten myös. Kun vanhin tyttäreni täytti 16 vee niin tuli kysymään minulta että hänen tekisi mieli ottaa tatska. Kysyin että oletko äidiltä tätä kysynyt? Sanoi että vastaus oli jyrkkä ei eikä siitä neuvoteltaisi.
Isit ovat tytärilleen hieman lempeämpiä ja niin minäkin. Pariin kertaan tivasin että tietääkö hän että se on sitten ikuinen eikä sitä koskaan saa pois. Juu juu oli vataus ja tasajalkaa innosta hyppi...., faija faija pliis.....
Kalevankadun tatskaliikkeeseen menimme missä omistaja kysyi että onko likka 18 vee. Yhdessä nyökyttelimme ja tyttö sai olkavarteensa haluamansa riikinkukon. Oikein hieno tuo oli emmekä siitä kertoneet äidille. Myöhemmin tuo on tarinalle naureskellut....- Anonyymi
Diego teki Kalevankadulla hyvää jälkeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Diego teki Kalevankadulla hyvää jälkeä.
Ankat piirtelee ny Mitäkeskuksessa paitti Diego, joka lähti eläkkeelle. Siinä oli hyvä kundi kunnes rupes raittiiks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1142357Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from391951Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen301887- 1021877
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481876Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581159- 1101056
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20933- 54890
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110857