Haluaisin kokeilla miltä maistuu.
Saako mistääm koiran tai kissan lihaa?
8
463
Vastaukset
- Anonyymi
Aasian reissulla minulle tarjottiin koiranlihaa, ei ollut kummoisen makuista.
- Anonyymi
Käväise jossain maassa Aasiassa esim Kiinassa saa varmaan keskisuurista kaupungeista joistain ravintoloista.. siellä syödään joissain ravintoloissa..molempia tai ainakin toista lajia..
- Anonyymi
Kissan lihaa ei kannata syödä ellei ole 100% kotikissa joka sisällä 100%. Sen lihaa voi verrata terveellisyydeltään korppien,varisten ja muiden haaskalintujen lihaan.
- Anonyymi
Ainakin turvallisempaa kuin rakit joiden nuolaisukin voi tappaa, mutta ei tietenkään kissoja pidä tappaa.
- Anonyymi
Irtorakin saa tappaa niin helppohan niitä on pistää lihoiksi. Rakeissa kylläkin niin paljon hengenvaarallisia bakteereja ja muutenkin ällöttäviä otuksia etten ainakaan itse söisi.
- Anonyymi
Kyllä suomestakin saa koiran lihaa jos omistaa aseen ja osaa nylkeä.Noita irtokoiria näkyy aina joka paikassa ja ovat terveellisempiäkin kuin aasiassa syödyt koirat.
- Anonyymi
kissa, oikein kusikissu syö sua kohta purkista ja koira onkin supi tai oikeammin haisunäättä sulle suuhu
- Anonyymi
Voisi ollakin hyvää bisnestä lähteä jonnekin missä paljon katurakkeja ja alkaa myydä niitä vaikka purkitettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948321
- 403982
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021926- 241420
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html361341Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,331153Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121100Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53867Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31842Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29807