Haluaisin kokeilla miltä maistuu.
Saako mistääm koiran tai kissan lihaa?
8
489
Vastaukset
- Anonyymi
Aasian reissulla minulle tarjottiin koiranlihaa, ei ollut kummoisen makuista.
- Anonyymi
Käväise jossain maassa Aasiassa esim Kiinassa saa varmaan keskisuurista kaupungeista joistain ravintoloista.. siellä syödään joissain ravintoloissa..molempia tai ainakin toista lajia..
- Anonyymi
Kissan lihaa ei kannata syödä ellei ole 100% kotikissa joka sisällä 100%. Sen lihaa voi verrata terveellisyydeltään korppien,varisten ja muiden haaskalintujen lihaan.
- Anonyymi
Ainakin turvallisempaa kuin rakit joiden nuolaisukin voi tappaa, mutta ei tietenkään kissoja pidä tappaa.
- Anonyymi
Irtorakin saa tappaa niin helppohan niitä on pistää lihoiksi. Rakeissa kylläkin niin paljon hengenvaarallisia bakteereja ja muutenkin ällöttäviä otuksia etten ainakaan itse söisi.
- Anonyymi
Kyllä suomestakin saa koiran lihaa jos omistaa aseen ja osaa nylkeä.Noita irtokoiria näkyy aina joka paikassa ja ovat terveellisempiäkin kuin aasiassa syödyt koirat.
- Anonyymi
kissa, oikein kusikissu syö sua kohta purkista ja koira onkin supi tai oikeammin haisunäättä sulle suuhu
- Anonyymi
Voisi ollakin hyvää bisnestä lähteä jonnekin missä paljon katurakkeja ja alkaa myydä niitä vaikka purkitettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 511132
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1491128Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601075Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo81934Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu45854Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55808Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54770Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54755KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71711- 32692