Hyi että Torniolaisia! Valtava joukko ihan kännissä. Ei meinannu pystössä pysyy. Nuoret lapsetki katto ihmeissään niitä...Hävetkää! Eikös niitä vois laittaa pihalle, ku omia viinoja juo katsomossa! Hyvää mainosta jääpallolle!! Eihän jääpallossa oo ees divareita :) oiskos innokkaita pelaajia?Jos perustaisin joukkueen bandyliigaan?
Känniset Torniolaiset!!!
7
1527
Vastaukset
- Ekitalo
Kyllä minäkin ihmettelin tuota samaa asiaa.
Minun edessä oli lauma nuoria ja pullo kiersi ringissä ja peli oli toisarvoinen seikka.
En hyväksy tuollaista urheilu tilaisuuksiin menköön muualle remuamaan kun ei peli kerran kiinnosta. Ja vauhdikas peli.
Kesällä TP-47 peleissä on paljon kovempi kuri.- Muna
sou not jos peleissä joku ottaa soosia, jos ne ei ketään häiritse tai tappele. porissa itekki katselleena mielestäni Topv:n fanit käyttäyty asiallisesti ja loistavasti kannustaen. Jos tollasesta täytyy alkaa tinkaamaan niin kai ne vois saman tien sulkea kaikki urheilukatsomot, pohjan stadion mukaanlukien. Aina sieltä kentan laidalta joku paikka löytyy jossa ei tarvi kuunnella kannustusta ja "remuamista". Haloo???
- Urheilunystävä myös
Muna kirjoitti:
sou not jos peleissä joku ottaa soosia, jos ne ei ketään häiritse tai tappele. porissa itekki katselleena mielestäni Topv:n fanit käyttäyty asiallisesti ja loistavasti kannustaen. Jos tollasesta täytyy alkaa tinkaamaan niin kai ne vois saman tien sulkea kaikki urheilukatsomot, pohjan stadion mukaanlukien. Aina sieltä kentan laidalta joku paikka löytyy jossa ei tarvi kuunnella kannustusta ja "remuamista". Haloo???
Juu mitäs siitä, joka paikassahan pitää nykyisin olla kännissä kun selvinpäin ei mikään tunnu miltään. Ja hyvähän se on nuorten opetella juomaan jääpallomatseissa kun vielä toistaiseksi rippikoulussa ei ole viskikursseja. Eikö voisi ala-asteen oppimäärään lisätä juovuksissa olemisen harjoittelua.
Juntin elämä kun on selvinpäin niin tylsää. - kukaan ei
Ei ihmettele kun jäähalleissa dokataan erätauolla pubissa ja edustusaitioissa hirveät määrät viinaa pöydissä. Eikö teillä Torniossa osaa heinähatut käyttäytyä vai?
- Sober
Eiköhän peli ollut ihan muualla ?
Nyt on hyva lahteä kohti Poria, kun on voitto tarkussa. Vain todelliset Fanit lähtevät sinne omilla autoilla ! - Samoin
Eikö täällä osata kannustaa selvinpäin.
(Itse olen Torniosta ja hyvä huomio)
Katsokaa vaikka Torniolaista jalkapallo FANEJA ääntä lähtee ja eikä pulloakaan ole juotu. (Kännissähän otteluihin ei pääse. jaa a ei siinä mithään outoa- kemiläinen tornion kupeesta
tp:een kannattajat on aika hanurista, muutama pörrön näkönen juntti häpäsee itsensä huutaen koko ajan vaan samaa taistele teepee taistele se on aika säälittävän kuulosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476