Sarjassamme dramaattisesti kompressoituja alarmistisia käyriä...
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006298076.html
Päivän alarmipläjäys
7
57
Vastaukset
- Anonyymi
Sarjassamme dramaattisia denialistialoituksia..
- Anonyymi
Väestönkasvukin on mukana tällä kertaa, ihmeellistä. Afrikan väestö kolminkertaistuu tällä vuosisadalla ja he kulottavat Sahelin aluetta miljardien autojen päästöjen verran.
Tuossa on mittakaavavirhekin mukana kun oikeasti CO2 alkoi lisääntymään jo 1950 -luvulla ja ilmasto alkoi kylmenemään 30 vuodeksi ehkä auringon tehon laskun vuoksi.
Miksi sitä syytä ei tutkita?
Nykyään kirjoitetaan esiteollisesta ajasta harhaanjohtavasti vaikka CO 2n määrä alkoi kohota vasta 1950-luvulla(toistoa) Lä,mpeneminen alkoi jo 1850-1900 luonnollisista syistä.- Anonyymi
Edelleen -50 luvulla hiilidioksidipitoisuus oli suurempi, kuin tänäpäivänä.
Eikä mitään katastrofia tapahtunut. Ilmasto viileni -70 luvulle saakka.
- Anonyymi
11000 tiedemiestä ei voi olla väärässä. Syökää siis paskaa.
- Anonyymi
Nämä 11 tuhatta "tiedemiestä" olivat mm. viestintätoimistojen työntekijöitä , museoamanuensseja ym. Kuten ko. julkaisijat ovat itsekin BBC:lle vahvistaneet. Yhtään tunnettua ilmastotutkijaa joukossa ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä 11 tuhatta "tiedemiestä" olivat mm. viestintätoimistojen työntekijöitä , museoamanuensseja ym. Kuten ko. julkaisijat ovat itsekin BBC:lle vahvistaneet. Yhtään tunnettua ilmastotutkijaa joukossa ei ole.
Tätähän tämä nykyään on. Kun halutaan joku julkilausuma julkisuuteen, allekirjoittajaksi kelpaa kuka tahansa, joka tietää, että on olemassa ilmaa, tai vaikka ei edes sitä tietäisi. Riittää kunhan on joku titteli, niin hyväksytään ilmastoasiantuntijaksi.
Anonyymi kirjoitti:
Tätähän tämä nykyään on. Kun halutaan joku julkilausuma julkisuuteen, allekirjoittajaksi kelpaa kuka tahansa, joka tietää, että on olemassa ilmaa, tai vaikka ei edes sitä tietäisi. Riittää kunhan on joku titteli, niin hyväksytään ilmastoasiantuntijaksi.
Voisiko nykyisessä ilmapiirissä edes saada muunlaista tulosta. Muunlaiseen tulevaisuuteen uskovia nimtetään heti denialisteiksi, menee työpaikka ja ystävät
Uskomatonta nähdä tässäkin asiassa miten joukkotiedoitusvälineet hallitsee mielipiteitä ja miten joukon voima alkaa suojelemaan kyseistä uskomusta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534