Persujen näppituntumakannatus kuuluu olevan 23 %.
Näin sitä kuljetaan kohti turmiota ilmastonmuutoksen edetessä ja persujen ilmastonmuutoksenvastaisuuden myötä.
Ilmastonmuutos etenee
3
<50
Vastaukset
Turha tässä ketään syytellä koska kukaan päättäjä ei ole tehnyt mitään merkityksellistä.- Esimerkkinä Presidenttimme siis ilmastopresidentti voisi perua hävittäjäkaupat ja lakkauttaa armerijan.
- Anonyymi
Miksi persuista pitää aina keksiä valheita. Nehän on varsin selvästi ilmoittaneet kantansa. Persujen kannatus nousee, kun yhä usemapi näkee noiden valheiden taakse.
Persujen kantahan on se, että Suomessa ja Euroopassa on aivan turha panikoida, kun emme kumminkaan mahda asialle yhtään mitään. Jos joku kuvittelee, että mahdamme on todella tyhmä, ja kieltää tosiasiat. Suomen osuus päästöistä on 0,113 %.
Persujen kanta lähti ilmeisesti täältä minun koneeltani. He tutki asian, ja totesi, että olen oikeassa. Annoin aivan saman mahdollisuude muillekin puolueille vaalien alla. En siis ollut persujen kannattaja.
En ole sen jälkeenkään ajanut persujen enkä minkään muunkaan puolueen etua. Tämä on vaan satanut persujen laariin, kun he on pitäneet kantansa.
Yksi elämän tragedioista on se, että tyhmä ei koskaan opi ymmärtämään, että on tyhmä, Viisas taas ymmärtää, että hänen viisautensa ei riitä tyhmän opettamisen. Se kun ei onnistu millään, vaikka olisi kuinka viisas.
Alkaisiko demareilla pikkuhiljaa raksuttaan, että vihreiden kelkkaan hyppääminen olikin virhe. Sehän se pahiten romutti keskustankin kannatusta.
Ilmastonmuutos ei ole ongelma. Pelko ja ahdistus on yhä suurempi ongelma. Se on saatu aikaan pelottelulla. Pelotteliat tässä pitäisi panna tuomiolle, ja ehkä niin vielä käykin. Ainakin poliittinen tuomio näyttäisi olevan tulossa.- Anonyymi
Ensinnäkin en ole Lippostainen demari, vaikka vaikutin kyllä aika radikaalisti Lipposen hallituksen politiikkaan 1990 luvulla. Panin pisteen sille jatkuvalle itkemiselle valtionvelasta, ja siitä alkoi nousu.
Toisekseen en ole mikään pikkupoju. Olen eläkeiässä. Uudet patentit on Suomessa radikkalisti vähentyneet. Siihenkin vaikutta propgandalla luotu synkkä tulevaisuudenkuva.
En ole myöskään persutrolli. Kyllä minun puolelle saa muutkin tulla, niinkuin on itseasiassa mielipidemittauksen mukaan tullutkin. Minun kannatukseni on tupla persuihin verrattuna.
Ihmiset on niin tympääntyneet ilmastovouhotukseen, että persujen kannatus nousee sen takia tulevaisuudessakin. Sehän lähti nousuun silloin, kun persut sanoutui irti Sipilän hallituksen ilmastopolitiikasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a505839Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,444382Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�1484029Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K913650Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii712879Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1062517Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut421976Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan561836Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2371702Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä341482