Perjantaina 15.11. klo 18-22 ja Lauantaina 16.11. klo 10:30-23HELSINKI
Lämpimästi tervetuloa Tantrafestivaaleille Helsingissä 15.-16.11. ♥
* For english: scroll down *
Astu sisään rohkeasti ja avoimin sydämin, niin voit avautua ekstaattisille kokemuksille rakkaudessa ja koko elämässä!
Festivaalin teema “Love Ecstatically” kutsuu rakkauden ja läsnäolon laajentuneeseen tilaan, jossa tärkeät oivallukset syntyvät ja sisäinen kasvu kukoistaa. Rakkauden aito luonne on laajeneva ja ekstaattinen etenkin kun toimimme täydestä sydämestä ja ilman odotuksia. Kokeneet ja inspiroivat ohjaajat antavat työpajoissa ja luennoilla käytännön keinoja ja uusia näkökulmia onnellisuuteen, rakkauteen, parisuhteeseen, intiimiin yhdessäoloon ja ekstaattiseen elämään.
Jo kahdeksatta kertaa järjestettävällä Tantrafestivaalilla pääsemme kuulemaan ja kokemaan kansainvälisten ja kotimaisten tantran harjoittajien näkökulmia.
Festivaali alkaa perjantai-iltana luennolla ja työpajalla, jotka opastavat onnellisen parisuhteen saloihin ja lämmittelevät lauantain festaripäivään. Lauantaina aloitamme päivän avaavilla ja virkistävillä harjoituksilla. Avausluennon jälkeen sukellamme nauttimaan laajasta ja monipuolisesta ohjelmasta kolmessa salissa yhtä aikaa. Syvien ja sielua avaavien kokemusten jälkeen kokoonnumme yhteen Tantric Heart -illanviettoon nauttimaan leikillisistä harjoituksista ja tansseista DJ:n tahdissa.
Kaikissa työpajoissa on lämmin ja kaikkia kunnioittava tunnelma ja ne sopivat hyvin myös aloittelijoille. Voit osallistua rakkaasi kanssa, ystävien kesken tai tulla itseksesi tapaamaan uusia samanhenkisiä sieluja :)
Lauantaina on tarjolla herkullinen kasvislounas ja suolaisia sekä makeita herkkuja koko päivän ajan.
Tapahtuma on päihteetön. Vain aikuisille (K-18).
LIPUT: https://www.eventim-light.com/fi/a/5ad70706868f2304efda5a6d/e/5da9d7e183...
* Ennakkolippu 55 € (ovelta 60€)
* Perjantai-lippu 20 € (ovelta 23€)
Perjantaina on mahdollista ostaa lippu myös lauantaille, ellei se ole silloin loppuunmyyty.
Tantra Festival 2019 - Love Ecstatically
Anonyymi
1
1537
Vastaukset
- Anonyymi
Just. Jooga?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3403976Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283610Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52322- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181658Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241359Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j148990Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102989Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791