Ilmastohumppaa.

Anonyymi

Ilmastohumppa muuttaa poliittisia voimasuhteita, kujn kansat herää. Äärioikeistoksi LEIMATUT puolueet valtaa alaa. Kuka sitten om iskenut tuon leiman. Tietenkin vastustajat. Todellisuudessa tilanne on erittäin epäselvä.

Suomessa persut siirrettiin muiden puolueiden enemmistöpäätöksellä äärioikeistoon. Koska persut jäi vähemmistöön, heillä ei olllut asiaan mitään sanomista. Tämä on syytä muistaa. Tätä on demokrataia.

Inhorealistinen kanta pakolaisasiaan ja ilmastoasiaan aiheutti siirron. koska molempien asioiden suhteen eletään muissa puolueissa ruusunpunaisissa tekopyhissä unelmissa.

Pakolaisten tuottamat ongelmat realisoituivat, mutta kaikenlainen leimaaminen on silti väärin, koska suurin osa muualta tulleista ei ole aiheuttanut ongelmia. Työperäistä maahanmuuttoa tulemme tarvitsemaan. Se on ollut selviö jo vuosikymmeniä.

Ilmastoaktivismi, johon persut kieltäytyi lähtemästä mukaan, on pelkkää tietämättömien ja tyhmien hourimista. Ilmasto ei ole radikaalisti muuttumassa.

Todellisuudessa kukaan ei pysty ennustamaan, mennäänkö tulevaisuudessa lämpimämpään vai kylmenpään suuntaan. Molemmet os mahdollisia, mutta ainoastaan uusi jääkausi voi olla meille uhka.

Pieni lämpeneminen ei ole uhka. Säästetään vain lämmityskuluissa, ja luonto voi paremmin. Kaikki väitetyt uhkat on täysin teoreettisia, ja valtaosa niistä ei tule toteutumaan.

Jos jokin toteutuu se ei johdu ilmaston muuttumisesta vaan jostain muusta. Tänne voi esimerkiksi kulkeutua vahingollisia vieraslajeja, jotka pystyykin selviytymään Suomen karuissa olosuhteissa.

Nyt on jo kolmas talvi jolloin Lappiin on lumi tullut poikkeuksellisen aikaisin, ja sitä on nyt paljon. Ei se oikein ilmaston lämpenemisestä todista pikemminkin päinvastoin. Olisi jo syytä löpettaa se järjetön hysterian lietsonta.

Jo melkein kolme vuotta sitten kirjoitti yksi korkeasti oppinut lehteen totuuden hiilidioksidista. Siitähän vain yltyi hysterian lietsonta. Mikä kumma siinä on, ettei nykyihminse suostu tunnustamaan rauhoittavaa totuutta.

Uutisiin on jo vuosia kelvannut vain pelkoa ja ahdistusta lietsovat valheet. Mikä kumma noituus siinä on takana. Pitäisikä muuttaa Matin ja Tepon laulu muotoon: Kaiken takana on nainen, jota kauheasti pelottaa.

Naisten ja lasten tunteisiinhan ne kauhukuvat ennenkaikkea vetoaa. Onko se ollut tietoista manipulointia nimenomaan heitä kohtaan. Jos perheessä naisen aloittamana tulee riita, yleensä miehellä on vain kaksi vaihtoehtoa.

Pakene paikalta tai tappele vastaan. Riidanhaluista naista ei yleensä saa puhumalla järkiinsä. Kuinka monessa kodissa nykyään tapellaan ilmastonmuutoksesta, ja kuinka paljon se hölmöily on saanut aikaan avioeroja.

Luin väitteen, että ilmastoahdistus ei ole sairaua. Kyllä se on stressin aiheuttama sairaus. Väittäjä ilmeisesti tarkoitti, että se ei ole psykiatrinen sairaua. Sitä se yleenjsä ei ole, mutta sitäkin voi tulla mukaan jossain vaiheessa.

Koko tuo ilmastosekoilu on ollut erittain vastuuntunnotonta tulella leikkimistä. Ei ole suostuttu ollenkaan ottamaan huomioon, miten se tuhoaa ihmisten fyysistä ja psyykkistä hyvinvointia.

On ollut jopa sellsia kannanottoja, että halutaankin ihmisten ahdistuvan. Sellainen toiminta menee jo psykopatian ja sadismin puolelle. Mukana on vahvasti myös narsiasmi. Sellaiset pitäisi panna lukkojen taakse ympäristölle vaarallisina.

Puolustavat tekopyhästi tulevien suklupolvien oikeuksia. Se on suunnatonta tekopyhyyttä. Sekö mukä oikeuttaa sortamaan kaikkia nykyisiä sukuvolvia rankimman mukaan. Se pitäisi tuomita rikoksena kansaa kohtaan.

Ihmiskunta ei ole syyllinen ilmastonmuutokseen, koska ns. kasvihuonekkaasut ja niiden lisääntyminen ei vaikuta lämpötilaan yhtään mitään. On olemassa pätevät tieteelliset todisteet, kuinka paljon eri kaasut pystyy absorboimaan lämpöä.

Teororoauskovaiset vaan kuvittelee, että niillä heidän teorioillaan on jotain merkitystä ilmakehän ja siis ilmaston toiminnassa. Ainoa millä on merkitystä on ilman kyky sitoa eli absorboida ja luovuttaa eli emittoida LÄMPÖENERGIAA.

Ne teoriat on vain vanhoja hataria yrityksiä kuvata tuota tapahtumaa. Todellisuudessa kukaan ei tiedä, miten energian absorbointi ja emittointi tapahtuu. Siitä on vain teorioita.

Eniten siitä kuitenkin on kokemusta kaasuteollisuudella ja öljyteollisuudella, jotka nesteyttää kaasuja. En ole ollut kummankaan palveluksessa, mutta molempien tuotteita olen käyttänyt. Luotan siis niiden osaamiseen.

4

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taas menee joiltakin pää sekaisian. Jäihän tuohon taas joitakin lyöntivirheitä korjaamatta niinkuin tavallisesti. Kyllä minä virheeni tunnustan vaikka jotku muuta kuvittelee. Kuvittelijat ei tunnusta omia virheitään eikä vajavaisuuttaan.

      • Anonyymi

        Mitäs lyöntivihreistä kun asiavirheitä on vaikka muille jakaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs lyöntivihreistä kun asiavirheitä on vaikka muille jakaa.

        Hups, siis tarkoitin, että kun asia on ok., niin mitä lyöntivirheistä.


    • Anonyymi

      Ahdistuksesi alkaa olla jo sellaisella tasolla josta seuraa kohta romahdus. Jäitä hattuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      229
      5786
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4669
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3448
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      245
      2906
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2679
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      173
      2122
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      256
      1602
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1145
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1058
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      1056
    Aihe