Vai uskaltaako mies valita naisensa, muista välittämättä?
Pitääkö miehen selitellä kavereilleen tyttöystävänsä epätäydellisyyttä?
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No eiköhä kaikki tee omat ratkasut
- Anonyymi
Hah, tekeekö naiset muka omat ratkaisut ilman kyselyjä tyttökavereiltaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hah, tekeekö naiset muka omat ratkaisut ilman kyselyjä tyttökavereiltaan?
ainaki ne naiset joillei ole kavereita tai joille kaverit ei ole kaikki kaikessa
Anonyymi kirjoitti:
Hah, tekeekö naiset muka omat ratkaisut ilman kyselyjä tyttökavereiltaan?
Vain tytöillä on tyttökavereita..
Niin, ja pojilla.. 😄
- Anonyymi
Se mikä tuntui oikealta. Oikeat kaverit saattaa olla alussa vastaan, mutta myöhemmin ymmärtää ratkaisun. Kokemust on
- Anonyymi
Rohkea ja rakastava mies ei sellaista tekisi. Hänellä ei ole tarvetta selitellä kellekkään mitään. Ja yleensä sellaiset miehet ajattelevat naisestaan vain hyvää. "Huonotkin" puolet muuttuvat jotenkin oudosti hyviksi.
- Anonyymi
Olen hyvin, Hyvin yksinkertainen mies. Minä tykkää, minä ottaa. Muut uliskoon.
S Aika usein täälläkin lukee, että naisen pitää olla sellainen, jonka kehtaa kavereilleen (tai vanhemmilleen) esitellä.
- Anonyymi
Täytyy sanoa, että ihmeellisimpiä tilanteita kun
muka itsevarma päällikkö tahtoi esitellä mua saunakavereilleen ja
sanoin, ettei kiinnosta eikä varsinkaan känninen sauna äijä lauma.
Ja sitä juoruamisen määrää millainen nainen kullakin on.... 🤮
Se siitä miehen itsevarmuudesta.
Harhat miehen vahvuuksista karisee yksitellen.
- Anonyymi
Naiset esittelee jännämiehensä usein kavereilleen ja vanhemmilleen täydellisenä miehenä mutta eivät uskalla kertoa että mies on väkivaltainen.
Sekä naisella että miehellä on synnynnäinen ja geeniperäinen taipumus esitellä myös pärjäämistä elämässä. Esittäytyminen hyvässä valossa edistää myös evolutiivista pärjäämistä, joten käyttäytyminen on valikoitunut geenistöön.
Tähän kuuluu myös puolison kehuminen ja näyttäminen.- Anonyymi
Kuulostaa Vasebookki ja insta sukupolven evoluutiolta.
Vaikka on sitä ennenkin leveilty
https://m.youtube.com/watch?v=PyItf5YCu1M Anonyymi kirjoitti:
Kuulostaa Vasebookki ja insta sukupolven evoluutiolta.
Vaikka on sitä ennenkin leveilty
https://m.youtube.com/watch?v=PyItf5YCu1MIlmiö on ikiaikainen ja esiintyy muillakin eläinlajeilla. Katselet maailmaa vain hyvin rajallisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861689Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,161063Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.981007Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79942- 91784
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51754Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot146749- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48671Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51661