Matin soppatykki itsenäisyyspäivänä?

Tuokohan Henttusen Matti soppatykin itsenäisyyspäivänä taas Lordin aukiolle? Viimekin vuonna tarjolla oli hernerokkaa ja vanikkaa höystettynä värikkäällä vaatetuksella, mitenkähän tänä herran vuonna?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ekkö vaihteeksi sinä voisit tarjota murkinaa soilaisille...
ja laita paremmaksi ku henttunen.

Äänestä

Ei Henttusella ole soppatykkiä.

Äänestä

Ikävää oli se, oli tulossa perinne Suome itsenäisyyden kunniaksi.

Kitos Matti niistä vuosista jolloin olit tykin kanssa itsenäisyyttä julistamassa

Äänestä

Jos on leipäjonot, niin soppatykki on täysin tarpeeton!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuokohan Henttusen Matti soppatykin itsenäisyyspäivänä taas Lordin aukiolle? Viimekin vuonna tarjolla oli hernerokkaa ja vanikkaa höystettynä värikkäällä vaatetuksella, mitenkähän tänä herran vuonna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu