Kuka teistä on yksin ryyppäämässä?

Hyvää perjantaita vaan!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Liian moni. Itsekkin olen yksin, mutta ryypätä en ainakaam vielä arvellut...

Äänestä

Ei taida olla yksinoloon ja kiukkuun sopiva lääke, on ilon ja viisasten juoma.Ehkä hyvänolon tee olla parempaa.

Äänestä

Varmaa joudun yksin lähteen ulos, kun tylsää himas vaa eikä naiset sinne kävele.

Äänestä

Ulkon on niin pimeetä että pysyn kotona ja ryyppään yksin.

Äänestä

En oo. Rompsautin saunan lämpiimään, syön ja saunon penskojen ja siskon kanssa.

Aamulla töihin pitkästäaikaa...

Äänestä

Noh minä en ole yksi käytiin perheellä isällä pistään juoksumatto kuntoon, minkä me annettiin lainaan🥰
Pääsee isä kuntoa kohottaan

Äänestä
  • Kuolee vielä vanha mies, lyö päänsä lattiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuolee vielä vanha mies, lyö päänsä lattiaan.

    Miten ihmeessä tekisi niin?

    Äänestä

Pakkohan se on yksin juoda kun naisseuraa ei saa ja ulkona on pimeää ja kevät on kaukana. Toivoa ei ole. Sitten kun on iltaisin valoa niin on ihan eri juttu. Ei silloinkaan naisseuraa saa mutta voi edes ulkona katsella ja kuunnella luontoa.

Äänestä
  • Mutta ajattelepa sitä, että kohta on Joulu ja sen jälkeen Uusi Vuosi ja sehän on melkein kuin kevät olisi. Itslle vuoden vaihtuminen on melkein sama kuin valoisa aika alkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta ajattelepa sitä, että kohta on Joulu ja sen jälkeen Uusi Vuosi ja sehän on melkein kuin kevät olisi. Itslle vuoden vaihtuminen on melkein sama kuin valoisa aika alkaa.

    Onhan se tietysti niinkin mutta surkeaa silti kun ei saa edes halata naista. Pelkkiä toivottomia haaveita vain koko elämä vaikka johonkin aikaan vuodesta ne haaveet hetkeksi unohtuisivatkin.

    Äänestä

Voi jee tää on sitä samaa yksinäisyyttä kun monet vuodet.

Äänestä

Kolme halpakaljaa join. Oli 15 minuuttia vitutus vähempänä. Nyt menen nukkumaan pillerin voimin. Pillerillä ei näe edes unia. Paitsi jos ottaa verenpainelääkkeen illalla. Silloin näkee pahoja unia. Sen takia otankin sen aamulla.

Äänestä

Tulin baarista ja siellä sitten juttelin yhden naisen kanssa baarin tiskillä ensin ja myöhemmin pöydässä. Nainen kertoili juttuja ja minä kerroin itsestäni. Nainen pyysi luokseen koska sen poikaystävä oli poissa mutta minä kieltäydyin sanomalla etten sotkeudu varattuihin vaikka nainen oli odella kaunis. Myöhemmin seurasin kun nainen oli toisessa pöydässä iskemässä miestä ja mietin että eipä se rakkaus merkitse kovin paljoa naisille nykyään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvää perjantaita vaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu