Mikä tilattuja pizzoja vaivaa???

Anonyymi

Nykyään onneksi harvoin, mutta silti toisinaan väsyttää niin, että päädyn tilaamaan ruokaa. Esimerkiksi pizzaa - ja se on lähes aina aivan hirveää.

Olen alkanut tuskastua maksamaan itseni kipeäksi tilatusta ruoasta jota en aina edes syö kun en etoamiseltani pysty - kuten tänään. Se että nälkäisenä ei saa syötyä on sen pizzan tehneeltä kyllä saavutus.

Aluksi aloin kokeilemaan eri paikkoja jopa eri paikkakunnilla, mutta en vaan millään ole löytänyt kelvollista paikkaa, mistä tilata - sekin on outoa, että joskus olen saanut ihan okei ruokaa parista paikasta, mutta sitten niidenkin taso on romahtanut siihen samaan syömäkelvottomuuteen. Omistaja vaihtunut...? En tiedä.

Jälleen, juuri äsken tilasin läheisestä pizzeriasta, josta olen ennenkin tilannut ok pizzoja... en voi syödä tätä sontaa. Pizza on omituisen märkä jostain syystä, ihan kuin vettä tippuisi. Näyttää, haisee, maistuu lähinnä oudolle. Tekisi mieli laittaa kuva. Ei tuota voinut helposti yrittää syödä siitäkään syystä, että kaikki valuu pellolle.

Mitä tämä on ja miksi sama juttu joka paikassa? Onko edes olemassa paikkaa mistä saisi syömäkelpoisen pizzan? Meinaan syömäkelpoisen, en odotakaan suuria mutta siis hyi olkoon...



Taidan vaan todellakin päätyä siihen, että en ikinä tilaa, (paitsi intialaista jos on aivan pakko.) Pizzojen taso on niin huono että epäilyttää jo olevan terveysriski yrittää syödä niitä.

Maksaisin ilomielin vaikka vähän enemmän, mutta vaikuttaa siltä, ettei vaihtoehtoja ole. Samaa sontaa joka kerta. Kokeilen vielä vihoviimeisen kerran vaikka Kotipizzaa kun en sieltä ole vielä tilannut, mutta sitten kyllä saa riittää jos edelleen tuodaan kuralättyä. :/

9

321

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä skagaa,skruudaa gutaa lättyy.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kotipizzojen tasossa on suurta vaihtelua. Kotikaupungissani saa onneksi kelvollista kotipizzaa, mutta erehdyin 30 km päässä naapurikaupungissa menemään kotipizzaan, niin olipa uskomatonta sontaa. Luulisi että tuollainen ketju pystyisi tasalaatuisuuteen, mutta ei.

      Mutta avaajalle ehdotan, että unohda pizzat ja osta kaupasta kunnon ruoka-aineita ja tee itse ruokasi.

    • Anonyymi

      Kokeile esim. K-Marketeissa myytävää Dennis-valmispitsaa. Et pety!

      • Anonyymi

        Tämän on pakko olla vitsi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämän on pakko olla vitsi

        Mitä vitsiä tuossa on, hyviä lättyjä.
        Pirkat tosin parhaimpia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä vitsiä tuossa on, hyviä lättyjä.
        Pirkat tosin parhaimpia.

        No eihän ole, vammainen sika.


    • Anonyymi

      Olen ihmetellyt ja voiko jostain tarkustaa onko valmistajilla jotain takuuta pizzojen täytteille minkä verran grammoissa tai desilitroissa tulee olla esim.kanaa,kun eri paikkakunnilla saa kanakotzonien täytteet hyvinkin erilaisina. Mökkipaikkakunnallani kanakotzonien täytteissä eivät nuukaile ja varsinkin kanaa on reilusti. Sen sijaan kaupungissa ainakin kahdesta tilaamastani kanakotzonesta löytyi vain 5kpl herneen kokoista kanapalaa, älyttömän paljon majoneesia ja jäävuorisalaattia. Oli viimeinen kerta,kun tilaan sieltä mitään.

    • Anonyymi

      Eräs pitsa sai oksentamaan, kun siinä oli käyty paskalle. Runsas ruskea täyte ja takapuolen kuviot edessä, niin pakko oli lähteä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1842
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1240
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1028
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      862
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      791
    Aihe