Mikä tilattuja pizzoja vaivaa???

Anonyymi

Nykyään onneksi harvoin, mutta silti toisinaan väsyttää niin, että päädyn tilaamaan ruokaa. Esimerkiksi pizzaa - ja se on lähes aina aivan hirveää.

Olen alkanut tuskastua maksamaan itseni kipeäksi tilatusta ruoasta jota en aina edes syö kun en etoamiseltani pysty - kuten tänään. Se että nälkäisenä ei saa syötyä on sen pizzan tehneeltä kyllä saavutus.

Aluksi aloin kokeilemaan eri paikkoja jopa eri paikkakunnilla, mutta en vaan millään ole löytänyt kelvollista paikkaa, mistä tilata - sekin on outoa, että joskus olen saanut ihan okei ruokaa parista paikasta, mutta sitten niidenkin taso on romahtanut siihen samaan syömäkelvottomuuteen. Omistaja vaihtunut...? En tiedä.

Jälleen, juuri äsken tilasin läheisestä pizzeriasta, josta olen ennenkin tilannut ok pizzoja... en voi syödä tätä sontaa. Pizza on omituisen märkä jostain syystä, ihan kuin vettä tippuisi. Näyttää, haisee, maistuu lähinnä oudolle. Tekisi mieli laittaa kuva. Ei tuota voinut helposti yrittää syödä siitäkään syystä, että kaikki valuu pellolle.

Mitä tämä on ja miksi sama juttu joka paikassa? Onko edes olemassa paikkaa mistä saisi syömäkelpoisen pizzan? Meinaan syömäkelpoisen, en odotakaan suuria mutta siis hyi olkoon...



Taidan vaan todellakin päätyä siihen, että en ikinä tilaa, (paitsi intialaista jos on aivan pakko.) Pizzojen taso on niin huono että epäilyttää jo olevan terveysriski yrittää syödä niitä.

Maksaisin ilomielin vaikka vähän enemmän, mutta vaikuttaa siltä, ettei vaihtoehtoja ole. Samaa sontaa joka kerta. Kokeilen vielä vihoviimeisen kerran vaikka Kotipizzaa kun en sieltä ole vielä tilannut, mutta sitten kyllä saa riittää jos edelleen tuodaan kuralättyä. :/

9

320

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä skagaa,skruudaa gutaa lättyy.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kotipizzojen tasossa on suurta vaihtelua. Kotikaupungissani saa onneksi kelvollista kotipizzaa, mutta erehdyin 30 km päässä naapurikaupungissa menemään kotipizzaan, niin olipa uskomatonta sontaa. Luulisi että tuollainen ketju pystyisi tasalaatuisuuteen, mutta ei.

      Mutta avaajalle ehdotan, että unohda pizzat ja osta kaupasta kunnon ruoka-aineita ja tee itse ruokasi.

    • Anonyymi

      Kokeile esim. K-Marketeissa myytävää Dennis-valmispitsaa. Et pety!

      • Anonyymi

        Tämän on pakko olla vitsi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämän on pakko olla vitsi

        Mitä vitsiä tuossa on, hyviä lättyjä.
        Pirkat tosin parhaimpia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä vitsiä tuossa on, hyviä lättyjä.
        Pirkat tosin parhaimpia.

        No eihän ole, vammainen sika.


    • Anonyymi

      Olen ihmetellyt ja voiko jostain tarkustaa onko valmistajilla jotain takuuta pizzojen täytteille minkä verran grammoissa tai desilitroissa tulee olla esim.kanaa,kun eri paikkakunnilla saa kanakotzonien täytteet hyvinkin erilaisina. Mökkipaikkakunnallani kanakotzonien täytteissä eivät nuukaile ja varsinkin kanaa on reilusti. Sen sijaan kaupungissa ainakin kahdesta tilaamastani kanakotzonesta löytyi vain 5kpl herneen kokoista kanapalaa, älyttömän paljon majoneesia ja jäävuorisalaattia. Oli viimeinen kerta,kun tilaan sieltä mitään.

    • Anonyymi

      Eräs pitsa sai oksentamaan, kun siinä oli käyty paskalle. Runsas ruskea täyte ja takapuolen kuviot edessä, niin pakko oli lähteä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      394
      1066
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      328
      1060
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      905
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      82
      807
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      772
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      666
    8. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      661
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      660
    Aihe