Asun Pk seudulla ja olen huomannut että täälä tärkeintä mimmeille on opiskella ja löytää hyvä duuni. Ja elintaso on kuin olisivat rikkaita. Tinderis liuta kauniita missejä, ovat korkeakoulus jne. Siis mä oon iha tavallinen keikkatyöläinen ei ole rahaa ja perus jantteri. Ei täält taida koskaa ketää löytää..
Onko enää missään tavallisia naisia?
Anonyymi
1659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sitä mieltä että kyllä löytyy jos kelpaa vähemmän kaunis, vähemmän koulutettu nainen.
En tiedä ikääsi mutta jos katsot naisia 40 tai 40 niin siellä suorastaan tulvii naisia joilla ei ole peruskoulun jälkeen mitään koulutusta. Etenkin pääkaupunkiseudulla.
Näin yhden tyhjäpään. Nainen kyseli kovasti mitä teen työkseni ja ihmetteli miten olen voinut olla niin pitkään työttömänä (ei edes pitkä aika) ja vertaili minua johonkin kaveriinsa joka on pitkäaikaistyötön.
Naurattaa näin jälkeen päin. Olen tehnyt elämäni aikana enemmän töitä kuin tämä nainen ja hänen kaverinsa yhteensä:D
Ei ollut hienoa ja kallista autoa, niin tyhjäpää nainen ei tajunnut, että olen voittanut lotossa:D En tietenkään puhu täysin tuntemattomalle tyhjäpäälle raha-asioistani.
Tietystikään ei kannata puhua raha-asioista kenellekään edes tunnetullekaan ihmiselle, joudut vielä veroviraston erikoistarkkailuun johtuen varoistasi Luxemburgissa, Sveitsissä sekä Maltalla.
Tyhjäpää nainen luuli, että olet tyhjätasku:D
Oikein toimit. Ei ole mitään järkeä paljastaa tuntemattomille olevansa varakas.
Mikä on tavis? Millainen😳? Kukaan oo tavis.
Joo mutta eihän tuollasia naisia saa juuri koskaan.
Vituttaa vaikka ei ole edes ruma ja tienaa hyvin, mut ei silti noita kiinnosta paskan vertaa...
Komea ja rikas mies siis olet. Luonteesta si et puhunut mitään. Siinä ei taida olla kehumista. Tällä palstalla jankutetaan ja jankutetaan että naiset haluavat komean ja rikkaan eikä Mikään muu merkitse mitään. Kuinka sitten on mahdollista ettet saa ketään vaikka olet komea ja rikas? Tilanteesi ei ole mahdollinen. Kysy vaikka palstan miehiltä onko mahdollista ettei komea ja rikas saa naista. He vastaavat kuorossa ettei ole mahdollista. Olet siis mielikuvitusolento.
En ole rikas.
Allu jankuttaa minkä jankuttaa. Mikään ei menen korvien väliin, sanot mitä tahansa. Anna olla.
Pk seurdulla naisille tärkeintä on rikkaan miehen löytäminen koska elämä on kallista. naiset sitten ostaa meikkejä ja hameita miehen rahoilla.
"Meikkejä ja hameita miehen rahoilla" !!! :D
Tämä kuulostaa niin siskon pikkupojalta, samanlaisia älynväläyksiä sieltä tulee.
Minkä ikäinen olet?
Ei auta vaikka tienais. Naiset haluu rikkaan miehen jep.
Pttais se Allukin missin jos sais. Mutta kun ei saa edes "rumaa ja lihavaa" omien sanjensa mukaan. Ja ihan oikein ettei saakaan, ei noin rumasuinen törppö ketään ansitsekaan! Kapakassa riehuu ja ostareilla käy naisia stelkkaamassa, reilusti yli kolmekymppinen äijä!
Aina kehumassa itseään miten pitkä on (varmaan yhtä pitkä kun lapamato) ja ihan komee ja muodikas ja tyylikäs. Ja naiset ei vaan hyvän päälle ymmärrä!
Anna mun kaikki kestää...