Kasarin käyttö

Anonyymi

Sain lahjaksi kasarin ja kuulemma sillä pitäisi pystyä tekemään kastikkeita. En kuitenkaan tiedä, että käytetäänkö sitä kuin paistinpannua vai kuin kattilaa. Voiko sen laittaa hellalle tyhjänä, entä jos ei niin kipataanko ne kaikki lihanpalat kylmään kasariin? Vai kannattaakohan seuraavalla kerralla pyytää vain lahjakorttia ja viedä kasari johonkin jossa se pääsee osaavamman henkilön käyttöön?

3

646

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan samalla tavalla kuin paistinpannua, jos pinnoitettu niin ei saa kuumentaa liikaa ennen kuin laittaa ruokaa, eikä sen jälkeenkään.

    • Anonyymi

      Kasari on kuin paistinpannu ja sitä voi käyttää kuin kattilaa. Ja kasari on kuin kattila ja sitä voi käyttää kuin paistinpannua.

      • Anonyymi

        AP

        Eikö se ole kuitenkin niin, että kattilaa ei saa kuumentaa tyhjänä toisin kuin paistinpannua. Vai tarkoittaako kommentti sitä, että kasaria voi kuumentaa niin tyhjänä kuin täytenäkin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1581
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1001
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      886
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      770
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      766
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      341
      707
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      706
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      702
    Aihe