Nuorempana pelkäsin HIV:tä ja käytin aina kondomia

Kun olin välillä suhteessa ja sain paljaalla, kondomin käyttö on alkoi tuntua vastenmieliseltä. Ilman on niin paljon parempaa. Nyt sinkkuna on tullut otettua ehkä vähän turhan paljon riskejä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole aikuisen miehen hommaa kumin kanssa räpeltäminen

Äänestä

Nykyään on ne lääkkeet niin kehittyneitä, ettei sitä tarvi enää pelätä

Äänestä
  • Silti olen mieluummin ilman

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun olin välillä suhteessa ja sain paljaalla, kondomin käyttö on alkoi tuntua vastenmieliseltä. Ilman on niin paljon parempaa. Nyt sinkkuna on tullut otettua ehkä vähän turhan paljon riskejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu