Kuka sabotoi Bensiksen kelkkoja

Anonyymi

Kuka oli se kahvinporo sabotoija Levillä ja kenen kelkat oli..

16

912

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heh kahvia tankkiin, vitsi mikä rassukka aikuinen mies alkaa tuollaisesta hyperventiloimaan ja saa siitä vielä aikaiseksi primitiivisyys kohtauksen, no ongelmahan voivat loppuen lopuksi identifioitua hänen pidempiaikaiseen erektio ongelmaan, äärimmäiseen tyhmyyteen tai muuhun mieltänsä rasittavaan asiaan.
      Yritys tai nimi olisi kuitenkin tärkeää tietää koska vuokraamme kelkkoja käyttöömme tuoltakin alueelta lapissa määrällisesti kohtuu paljon. Emme me eikä varmasti muutkaan vastuulisesti toimivat tahot voida missään tapauksessa toimia tai ottaa riskiä kelvottoman tai tässä tapauksessa oikeudessa rikoksesta tuomitun toimijan kanssa.

    • Anonyymi

      Nimiä mainitsematta, ei tarvi olla kuin vähän fiksu, kun asioita yhdistelemällä saa kyseisen monialayrittäjän nimen selville. Tällä k.o. yrittäjällä on ruoka- majoitustoimintaa, on kaivinkoneita, traktoreita, kelkkojen vuokrausta, toimii taksiyrittäjänä, on myymälä leviporon kiinteistössä. On lauttasauna toimintaa Immeljärvellä yms.

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta tuo lauttasauna selvitti asian.
        Täytynee kuitenkin vielä varmistaa tämä koska olemme käyttäneet myös jonkun verran ko. yrityksen palveluita, siis ainakin tähän asti.


    • Anonyymi

      Taitaa kahvikohnoa kirvellä ja korventaa pitemmän aikaa n. 15.000€
      sakot, kulut ja korvaukset.

    • Anonyymi

      Erittäin hyvää mainosta "yrittäjälle",eipä tarvi tuon äijän palveluita enää käyttää.

    • Anonyymi

      Eli PORO sabotoija on siis kelju ko kojootti ...

    • Anonyymi

      Mistä näitä älyn jättiläisiä oikein syntyy........

    • Anonyymi

      Olipa tänäänkin kamera kyylä.kattomassa ko ajoimma kelkkojen ohi :)

    • Anonyymi

      Ei uskalla enään käy edes tankkaamassa , kun kameroista tutkataan touhuja...

      • Anonyymi

        Parempi onkin, ja ne kelkat on jo tankattu, ei sinun kannata niistä huolta kantaa !!!


    • Anonyymi

      Oöiko se sittenkon Immeljärven Eskon tekoja.
      ..

    • Anonyymi

      Oöiko se sittenkon Immeljärven Eskon tekoja.
      ..

      • Anonyymi

        Mie eppäilen että ei ole ollut itte asialla.vaikka varmaan vituttaaki kun turistit jättää kelkat sikin sokin, niin ettei vuokraukseen lähteviä kelkkoja saa väleistä ja takkaa pois.savarin lähdöt viivästyy,kun häätyy repiä turistien kelkkoja edestä pois.
        saattaahan siinä rauhallisemmallakin kahvi läikkyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mie eppäilen että ei ole ollut itte asialla.vaikka varmaan vituttaaki kun turistit jättää kelkat sikin sokin, niin ettei vuokraukseen lähteviä kelkkoja saa väleistä ja takkaa pois.savarin lähdöt viivästyy,kun häätyy repiä turistien kelkkoja edestä pois.
        saattaahan siinä rauhallisemmallakin kahvi läikkyä.

        Kirjoituasusta päätellen olet ollu itse asialla.


    • Anonyymi

      Olisko se päistynhen tai hulliaisten tekoja ?

    • Anonyymi

      Olisko se päistynhen tai hulliaisten tekoja ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe