Mistä tällainen johtuu?
Olen siis mies, ajan parran vain n. kerran viikossa. Edellisellä parranajokerralla ei mainittua karvaa poskessa aivan varmasti ollut.
Se oli siis viikossa kasvanut sen järkyttävät 3 cm aivan tyhjästä ja poskessa sellaiseen kohtaan missä partaa ei edes ole.
Tuollainen kun on jo suorastaan syöpämäistä kasvua. Onkohan jotain vanhenemiseen liittyvää ilmiötä kuten korvakarvat.
Karva poskessa kasvoi viikossa 3 cm !!!
Anonyymi
3
152
Vastaukset
Aja se pois, älä nypi, ja seuraa tilannetta.
Puoli senttiä viikossa kasvava karvoitus olisi aika kova sana, etenkin partureille! :D- Anonyymi
Kyllä minä revin sen heti pois, ja toivottavasti juurineen, kun huomasin.
- Anonyymi
Luulin partaa ajaessani leukaani kasvaneen luomen, mutta kun aloin tutkimaan sitä huomasin että siinä kasvaakin pienessä pisteessä valtavan tiheästi tummia karvoja. Kun nypin ne pois niin iho siinä on samanväristä ja samanlaista kuin muuallakin. Mistä se voi johtua että karvoja tllättäen kasvaa ihan tuhottomasti vain yhteen pisteeseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275735
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962539- 1342467
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv52053- 121283
- 581045
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81032- 51902
- 76815
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101805