Kemin kadut ja tiet

Hyvänen aika tehkää jotain kaduille ja teille ennekuin paljon tapaturmia. Tiet kauheen uraset ja tosi vaaralliset.
664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eiköhän ne urat ole autoilijoiden syytä. Ajetaan samoja jälkiä pitkin mitä ensimmäinen on jälkensä jättäny, joten kyllä siinä urat sen kuin vaan syvenee.

Äänestä

Eikö ne pidänkin aurata pois

Äänestä
  • Mitäpä niitä sivuteitä aurailemaan ja hiekottammaan. Eihän ne aasialaiset turistit sivuteitä kuljeskele.

    Äänestä

  • Karhu se on joka ne jyrää pois. Ei ne auraamalla lähe kokonaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karhu se on joka ne jyrää pois. Ei ne auraamalla lähe kokonaan.

    Eipä taida olla karhuja enää paikkakunnalla. Ei ainakaan ole näkynyt.

    Äänestä

Jyräräisi tai auraisi. Aivan sama millä nimikkeellä ne tehdään niin urat pois on kuitenkin saatava. Turvallisuuden takia se tehdään, kiuten kävely katujen hiekoitus. Onnettomuuksia sattuu muillekkin kuin aasialaisille. Kun nilkkaaan kalahtaa niin koira haukahtaa eli kannatta miettiä asiaa voi sattua teille viisastelijoillekkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvänen aika tehkää jotain kaduille ja teille ennekuin paljon tapaturmia. Tiet kauheen uraset ja tosi vaaralliset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu