Penttinen ei myönnä mitään - pöyristyin!

Anonyymi

”Hänen asianajajansa Petteri Sotamaa sanoi STT:lle, että Taitoluisteluliiton kurinpitolautakunnan päätös on yksipuolinen ja oikeudellisesti kestämätön. Hän sanoo väitteitä valmentajan asiattomasta toiminnasta keskeisiltä osin virheellisiksi.” IL

”Olen äärimmäisen järkyttynyt ja pahoillani tilanteesta. En ole koskaan halunnut loukata tai satuttaa yhtään urheilijaa, kertoi hyllytetty Penttinen STT:lle ” IL

Eli kummankin henkilön mielestä on hyväksyttävää kehottaa valmennettavaa tappamaan itsensä, haukkua nuorta ihmissaastaksi, tai laittaa muut urheilijat rinkiin huutamaan ja haukkumaan joukkuekaveriaan.

Toivottavasti tämä keisi menee rosikseen ja siitä tulee ennakkotapaus suomalaiseen nuorisourheiluun valmentajien käytöksen osalta. Minusta tuo Penttisen käytös on rikollista.

6

159

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ”Penttisen esittämä hyvin vakuuttava selvitys todellisesta tapahtumainkulusta on jätetty täysin huomioimatta”, Sotamaa kirjoittaa sähköpostiviestissään HS:lle.

      ”Hyvin vakuuttava”, mutta onko vastine totta?

      Jos 13 todistajaa on kertonut näkemänsä ja kokemansa, niin eihän sitä miksikään muuta hyvin kirjoitettu vastine, joka ei ole totta.

      Mirjami edelleenkään ei ymmärrä niitä kauheuksia, joita hän on tehnyt.

      On olemassa ihmisiä, joiden on täysin mahdotonta asettua toisen ihmisen asemaan ja ymmärtää sitä, miten joku muu kokee hänen käytöksensä. Joku psykologiaa tunteva voisi kertoa varmaan tästä lisää.

      • Anonyymi

        Onko 13 tyttöä todella valehdellut? En usko.


    • Anonyymi

      Ainakin ilmiesesti pahoittanut mielensä, mikä tuntuu nykyään olevan aika yleistä.

      • Anonyymi

        Liian lievä ilmaus.


    • Anonyymi

      Liian pieni rangaistus kun ajattelee mitä on tehnyt.

    • Anonyymi

      Taitoluisteluliitto HS:lle: Tiedot valmentaja Penttisen huutoringistä ja itsemurhakehotuksista totta!

      Miru, et selviä valheilla tästä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      116
      1084
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      851
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      454
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      441
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe