Tuo lapsesi meille Monstereihin luistelemaan mahdollisimman nuorena, niin opetamme hänelle myös työelämän kannalta välttämättömät taidot:
1. Täydellinen empatian puute muita kohtaan;
2. Täydellinen armottomuus itseä kohtaan;
3. Monipuolinen sanavarasto muiden haukkumiseen ja muita panettelun keinoja kilpailijoiden murskaamiseen;
4. Syventävässä jaksossa harjoittelemme konkreettisesti keinoja toisen ihmisen romahduttamiseen joukkopsykologian keinoin, esim miten ryhmän jäsenet saadaan kääntymään yhtä vastaan ja muodostamaan pilkkausringin tämän kelvottoman yksilön ympärille.
Toimintamme korkean laadun varmistaa psykologian tohtori, oma ”mengelittäremme”, joka tuo myös uusimmat henkisen väkivallan trendit tiimimme käyttöön.
Jos lapsenne ei pärjää ryhmässämme, esim osoittaa empatiaa, niin kannustamme aktiivisesti tällaisia hylkiöitä lopettamaan itsensä. Tämähän on helpointa niin lapselle itselleen, laadukkaalle ryhmällemme, teille, koko suomalaiselle yhteiskunnalle - jopa koko maailmalle. Tässäkin apunamme on oma ”mengelittäremme” työkalupakkeineen leikkisästi sanottuna.
Tuo siis lapsesi jo tänään koulittavaksi Monstereihin ja jo muutaman viikon päästä herkistytte, kun hän kotona ylpeästi toistaa Monsteri-mottomme: ”mitä muut tytöt kutsuvat helvetiksi, minä kutsun kodiksi!”
Josefin Adolfiina Stalin-Hitler
SupremeVisir
Me teemme tytöistä monstereita!
6
128
Vastaukset
- Anonyymi
https://yle.fi/urheilu/3-11164048
Mä kuvittelisin et tää olis jokin pakina, jossa yritetään liioittelun keinoin tuoda esiin nuorisourheilun varjopuolia ja valmennuksen mahdollista osaamattomuutta, jopa julmuutta.
Mut sit löytyy toi tosielämän juttu, jossa on surullisen paljon samaa ton tarinan kanssa.
Mikähän seura olikaan kyseessä?
Huh huh! - Anonyymi
Minusta olisi ollut reilua, jos jokin tämän tyyppinen teksti olisi ollut sen ajankohtaisen luisteluseuran valmentaman ryhmän sivuilla.
Kuluttajansuoja kunniaan!- Anonyymi
No nyt se yksi seuran ja valmentaja ainakin saivat valtavasti ilmaista mainosta. Kovien arvojen vanhemmat vievät varmasti ylpeinä lapsensa jo alle kouluikäisinä siihen käsittelyyn.
”On parasta oppia taitavaksi kiusaajaksi mahdollisimman nuorena, jottei itse joudu kiusatuksi.” Logiikka on nyt taas muodissa tietyissä piireissä.
Mutta muistakaapa vanha viisaus: “The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.” - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No nyt se yksi seuran ja valmentaja ainakin saivat valtavasti ilmaista mainosta. Kovien arvojen vanhemmat vievät varmasti ylpeinä lapsensa jo alle kouluikäisinä siihen käsittelyyn.
”On parasta oppia taitavaksi kiusaajaksi mahdollisimman nuorena, jottei itse joudu kiusatuksi.” Logiikka on nyt taas muodissa tietyissä piireissä.
Mutta muistakaapa vanha viisaus: “The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.”Näin se on.
Saapa nähdä kuka tän skaban voittaa.
- Anonyymi
🥶 hui!
- Anonyymi
Laiskat ei pärjää.. niin se on. Eikä huipulla saa olla myöskään ylipainoinen, sehän olisi kaamean näköistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1118443Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735124Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras253392- 322095
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1151557- 591546
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1811371Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381367Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601109Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si30964