Me teemme tytöistä monstereita!

Anonyymi

Tuo lapsesi meille Monstereihin luistelemaan mahdollisimman nuorena, niin opetamme hänelle myös työelämän kannalta välttämättömät taidot:

1. Täydellinen empatian puute muita kohtaan;
2. Täydellinen armottomuus itseä kohtaan;
3. Monipuolinen sanavarasto muiden haukkumiseen ja muita panettelun keinoja kilpailijoiden murskaamiseen;
4. Syventävässä jaksossa harjoittelemme konkreettisesti keinoja toisen ihmisen romahduttamiseen joukkopsykologian keinoin, esim miten ryhmän jäsenet saadaan kääntymään yhtä vastaan ja muodostamaan pilkkausringin tämän kelvottoman yksilön ympärille.

Toimintamme korkean laadun varmistaa psykologian tohtori, oma ”mengelittäremme”, joka tuo myös uusimmat henkisen väkivallan trendit tiimimme käyttöön.

Jos lapsenne ei pärjää ryhmässämme, esim osoittaa empatiaa, niin kannustamme aktiivisesti tällaisia hylkiöitä lopettamaan itsensä. Tämähän on helpointa niin lapselle itselleen, laadukkaalle ryhmällemme, teille, koko suomalaiselle yhteiskunnalle - jopa koko maailmalle. Tässäkin apunamme on oma ”mengelittäremme” työkalupakkeineen leikkisästi sanottuna.

Tuo siis lapsesi jo tänään koulittavaksi Monstereihin ja jo muutaman viikon päästä herkistytte, kun hän kotona ylpeästi toistaa Monsteri-mottomme: ”mitä muut tytöt kutsuvat helvetiksi, minä kutsun kodiksi!”

Josefin Adolfiina Stalin-Hitler
SupremeVisir

6

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://yle.fi/urheilu/3-11164048

      Mä kuvittelisin et tää olis jokin pakina, jossa yritetään liioittelun keinoin tuoda esiin nuorisourheilun varjopuolia ja valmennuksen mahdollista osaamattomuutta, jopa julmuutta.

      Mut sit löytyy toi tosielämän juttu, jossa on surullisen paljon samaa ton tarinan kanssa.


      Mikähän seura olikaan kyseessä?

      Huh huh!

    • Anonyymi

      Minusta olisi ollut reilua, jos jokin tämän tyyppinen teksti olisi ollut sen ajankohtaisen luisteluseuran valmentaman ryhmän sivuilla.

      Kuluttajansuoja kunniaan!

      • Anonyymi

        No nyt se yksi seuran ja valmentaja ainakin saivat valtavasti ilmaista mainosta. Kovien arvojen vanhemmat vievät varmasti ylpeinä lapsensa jo alle kouluikäisinä siihen käsittelyyn.

        ”On parasta oppia taitavaksi kiusaajaksi mahdollisimman nuorena, jottei itse joudu kiusatuksi.” Logiikka on nyt taas muodissa tietyissä piireissä.

        Mutta muistakaapa vanha viisaus: “The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.”


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No nyt se yksi seuran ja valmentaja ainakin saivat valtavasti ilmaista mainosta. Kovien arvojen vanhemmat vievät varmasti ylpeinä lapsensa jo alle kouluikäisinä siihen käsittelyyn.

        ”On parasta oppia taitavaksi kiusaajaksi mahdollisimman nuorena, jottei itse joudu kiusatuksi.” Logiikka on nyt taas muodissa tietyissä piireissä.

        Mutta muistakaapa vanha viisaus: “The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.”

        Näin se on.
        Saapa nähdä kuka tän skaban voittaa.


    • Anonyymi

      🥶 hui!

    • Anonyymi

      Laiskat ei pärjää.. niin se on. Eikä huipulla saa olla myöskään ylipainoinen, sehän olisi kaamean näköistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2572
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      316
      2241
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      26
      1970
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1645
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1606
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1519
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1386
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1369
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1325
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1106
    Aihe