Tässä se näkyy, heillä on varmasti parasta tietoa mitä olla saattaa.
Listasta päätellen heidän pahin vihollinen on politiikka.
https://yle.fi/uutiset/3-11170562
Yritysjohtajat realisteja
12
90
Vastaukset
- Anonyymi
Puhutko nyt perussuomalaisten politiikasta.
Eiköhän puhuta politiikasta yleensä, joka alkaa olla historian naurettavuuden huippua jopa globaalisti.
- Anonyymi
PS on ainut puolue, jolla on vielä järki tallella tässäkin asiassa. On myös hyvä muistaa, että ilmastomuutoksenkin juurisyy on maapallon väestöräjähdys, jonka fossiilikapitalismi on mahdollistanut.
Anonyymi kirjoitti:
PS on ainut puolue, jolla on vielä järki tallella tässäkin asiassa. On myös hyvä muistaa, että ilmastomuutoksenkin juurisyy on maapallon väestöräjähdys, jonka fossiilikapitalismi on mahdollistanut.
Minkä ihmeen muutoksen?
Mikä on muuttunut ja missä?
Mitään lämpenemistä ei näy, ei ole mitään ääri-ilmiöitä missään, ei ole myrskyt lisääntyneet eikä jäät kadonneet.- Anonyymi
EelisPermanen kirjoitti:
Minkä ihmeen muutoksen?
Mikä on muuttunut ja missä?
Mitään lämpenemistä ei näy, ei ole mitään ääri-ilmiöitä missään, ei ole myrskyt lisääntyneet eikä jäät kadonneet.Missä kuplassa elät? On kiistatonta todistusaineistoa jäätkiöiden kutistumisesta ja keskilämpötilojen muutoksesta.
Ilmasto ei näy kuuluvan edes Top Teniin listalla.
- Anonyymi
Yritysjohtajat eivät ole alarmisteja, vaan realisteja ja rationalisteja.
- Anonyymi
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten. Anonyymi kirjoitti:
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten.Alarmistit ajavat globaalia kommunismia, ja kapitalismin alasajoa.
Anonyymi kirjoitti:
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten.Asiassa on perääkin. On sitten aivan eri asia voidaanko fyysisesti tuottaa se liikenteenb infa mitä poliitikot halaa ja millä aikavälillä ja tuleeko se edes onnistumaan nykyisen tegnologialla.
- Anonyymi
Markkinatalous on monen yritysjohtajan uskonto. Pesunkestävän porvarin mielestä yrityksen ainoa tehtävä ja velvollisuus on tuottaa voittoa osakkeenomistajille ja mahdollistaa johdon muhkeat bonukset (ahneus). Palkat ovat esim. kuluerä joka tulee minimoida.
Tietenkin politiikka on heille este päästä maksimaalisen voittojen tavoittelussa maaliin saakka. - Anonyymi
Yritysjohtajat on koulutettu ja oppineet siihen, että rahaa ei lapeta mihinkään ilman perusteellisia laskelmia ja pitävää business casea. Ilmastonmuutos, joka on puhdas tilastollinen käsite ilman mitään näkyvyyttä ja havaittavuutta reaalimaailmassa, ei tällöin ole kovin kiinnostava yritysten kannalta, sijoituksille ei ole saatavissa mitään katetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275434
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533512Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1242996Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412142