Tässä se näkyy, heillä on varmasti parasta tietoa mitä olla saattaa.
Listasta päätellen heidän pahin vihollinen on politiikka.
https://yle.fi/uutiset/3-11170562
Yritysjohtajat realisteja
12
112
Vastaukset
- Anonyymi
Puhutko nyt perussuomalaisten politiikasta.
Eiköhän puhuta politiikasta yleensä, joka alkaa olla historian naurettavuuden huippua jopa globaalisti.
- Anonyymi
PS on ainut puolue, jolla on vielä järki tallella tässäkin asiassa. On myös hyvä muistaa, että ilmastomuutoksenkin juurisyy on maapallon väestöräjähdys, jonka fossiilikapitalismi on mahdollistanut.
Anonyymi kirjoitti:
PS on ainut puolue, jolla on vielä järki tallella tässäkin asiassa. On myös hyvä muistaa, että ilmastomuutoksenkin juurisyy on maapallon väestöräjähdys, jonka fossiilikapitalismi on mahdollistanut.
Minkä ihmeen muutoksen?
Mikä on muuttunut ja missä?
Mitään lämpenemistä ei näy, ei ole mitään ääri-ilmiöitä missään, ei ole myrskyt lisääntyneet eikä jäät kadonneet.- Anonyymi
EelisPermanen kirjoitti:
Minkä ihmeen muutoksen?
Mikä on muuttunut ja missä?
Mitään lämpenemistä ei näy, ei ole mitään ääri-ilmiöitä missään, ei ole myrskyt lisääntyneet eikä jäät kadonneet.Missä kuplassa elät? On kiistatonta todistusaineistoa jäätkiöiden kutistumisesta ja keskilämpötilojen muutoksesta.
Ilmasto ei näy kuuluvan edes Top Teniin listalla.
- Anonyymi
Yritysjohtajat eivät ole alarmisteja, vaan realisteja ja rationalisteja.
- Anonyymi
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten. Anonyymi kirjoitti:
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten.Alarmistit ajavat globaalia kommunismia, ja kapitalismin alasajoa.
Anonyymi kirjoitti:
Kapitalismi on voima, joka tuottaa hyvinvointia, mutta elintärkeissä asioissa sille on asetettava rajat, joiden puitteissa pitää toiminnan pysyä.
Ylenpalttinen sääntely näyttää pelottavan johtajia eniten.Asiassa on perääkin. On sitten aivan eri asia voidaanko fyysisesti tuottaa se liikenteenb infa mitä poliitikot halaa ja millä aikavälillä ja tuleeko se edes onnistumaan nykyisen tegnologialla.
- Anonyymi
Markkinatalous on monen yritysjohtajan uskonto. Pesunkestävän porvarin mielestä yrityksen ainoa tehtävä ja velvollisuus on tuottaa voittoa osakkeenomistajille ja mahdollistaa johdon muhkeat bonukset (ahneus). Palkat ovat esim. kuluerä joka tulee minimoida.
Tietenkin politiikka on heille este päästä maksimaalisen voittojen tavoittelussa maaliin saakka. - Anonyymi
Yritysjohtajat on koulutettu ja oppineet siihen, että rahaa ei lapeta mihinkään ilman perusteellisia laskelmia ja pitävää business casea. Ilmastonmuutos, joka on puhdas tilastollinen käsite ilman mitään näkyvyyttä ja havaittavuutta reaalimaailmassa, ei tällöin ole kovin kiinnostava yritysten kannalta, sijoituksille ei ole saatavissa mitään katetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232916- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707