Hajoita vanhempien rivit suosimalla osaa lapsista!

Anonyymi

Vanha kikka tyyliin ”hajoita ja hallitse”: osalle tytöistä olet rakentava ja kannustava ja pidät yhteyttä myös vanhempiin; osalle tytöistä olet julma- huudat, haukut ja nöyryytät muiden lasten edessä.

Sinusta tulee pelottava ja valta-asemasi vahvistuu: kukaan ei halua joutua siihen koiran asemaan, jossa osa tytöistä on, joten kaikki ovat mielinkielin ja saat pikkuhiljaa tehdä ihan mitä huvittaa. Vallanhimosi kasvaa syödessä.

Sitten koittaa aika, jolloin olet mennyt liian pitkälle ja jotkut rohkeat kertovat sinusta totuuden. Maailmasi romahtaa ja rimpuilet vastaan kuin kuolemaatekevä saaliseläin. Raivosi ja epätoivosi kuitenkin saavat verkon ympärilläsi aina vain pahemmin solmuun. Valheilla et tällä kertaa selviä ja tukijasi kaikkoavat yksi kerrallaan.

Loppusi on tullut - lasten ja nuorten on aika taas iloita yhdessä!

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä ovat käyttäneet monet valmentajat.
      Se on valitettavan tehokas.
      Vain seurat valvonnallaan voivat tilanteen muuttaa.

    • Anonyymi

      Tuo on niin totta, ja sitä tapahtuu niin yksinluistelussa kuin muodostelmaluistelussakin. Nyt on seurojen näytön paikka, lapsia nöyryyttävät valmentajat ulos seuroista!

    • Anonyymi

      Aikanaan natsit ottivat juutalaiset silmätikukseen ja lopulta alkoivat tuhota heitä.

      Ei- juutalaiset olivat hyvin hiljaa, jottei heitä itseään alettaisi vainota. Osa saksalaisista jopa koki olonsa kehittyvän turvallisempaan suuntaan natsien vallan kasvaessa ja heidän korostaessaan oman ryhmänsä erinomaisuutta.

      Näin voi käydä omalla tavallaan myös esim luistelutiimissä, jossa tiimi alkaa uskoa omaan erinomaisuutensa ja johtajansa absoluuttiseen tietäväisyyteen. Kriitikoillemkäy huonosti, joten suurin osa hurraa pomon mukana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9121
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      82
      8451
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      6463
    Aihe