älkää menkö kolarin hell seurakunnan rukouskonffaan siellä on harhaoppisia julistajia pysykää luterilaisen kirkon helmassa
varoitus rukouskonffasta
Anonyymi
182348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sekä kirkko että hellarit ovat vääräoppisia. Vapaamuurarien perustama amerikkalanen lahko ja kirkko kai vihkii jo samaa sukupuolta.
Vaikka uskontokunta on monia, Jeesus on yksi ja sama. Surullista että ihmiset ovat maallistuneita, hylänneet ainoan pelastuksen Jeesuksen. Se näkyy kaikenlaisi lieveilmiöinä, mielensairauksina, pelkoina, alkoholismina ym. Jumala siunatkoon kaikkia!
Kaikilla uskonnoilla on eri opit ja sanan raiskaus. Ei täällä ole yhtään uskovaista, on vain joihinki lahkoihin kuuluvia ja riitelevät keskenään.
Kannattaa pysyä erossa.
Se on ihan sama., ei ole kuin yksi Jumala, yksi Jeesus. Muu on ihmisen mielikuvituksen tuotetta. Kuka palvoo kotonaan esim Buddhan patsaita on turmeluksen tiellä ja onnettomuus vaanii koko ajan.
Kirkolla onkin 3 jumalaa.
Älä höpötä ei ole Jeesuksella mitään tekemistä sairauksien kans. Mielensairautta,alkoholismia jne tulee usko Jeesukseen tai joulupukkiin.
Jeesus on tie totuus ja Elämä. Voimaa ja siunausta Jormalle ja hänen lähimmäisille, kaikille konferenssin järjestämiseen osallistuneille sekä rukoilevalle kansalle.
Kyllä olen sammaa mieltä, aivan hullun meininkiä. Ei tuollaista ole oikeassa helluntailaisuudessa ainakaan ennen ollut. Vakava eksytys on vallannut kolarin helluntaiseurakunnan. Sinne on tuotu harhaopettajia ulkomailta. Myös se pitkätukkainen mies, joka nauraa ja huutaa. Ei Jeesuksen Kristuksen evankeliumia siellä enää julisteta. Meno on pahempaa kuin ennen korpelan seuroissa.
Tuo on mennyt liiallisuuksiin. Unohtuu pääasia. Siellä on torontolaisuuden henki. Lappalainen on muuttunut todella huonoon suuntaan. Ei tarvitse tuollaisella menolla meuhkaamisella luulotella että joku ihminen tulee uskoon. Pelottavaa. Onko tuolla Jumalan rauha joka on kaikkea ymmärrystä ylempi. Ei tuolta saa rauhaa, painajaisunia kyllä.
Pohjoiskalotin rukouskonferenssissa oli rukousta Lapin puolesta, jokaisen kunnan ja ihmisten puolesta. Se oli Jumalan Sanan mukaista. En ollut itse siellä, mutta katsoin netistä. Olen kyllä nähnyt sieltä myös sellaista, joka ei ole Raamatun mukaista. Tulitunnelit ja nauramiset yms. jotka ei oikein ole tervettä toimintaa.
Mukava kun on vähän elävämpää uskoa. Aika tylsää on käydä tuolla kirkossa kuuntelemassa kun pappi lukee suoraan paperista tekstin minulle ja muutamalle takapenkissä istuvalle rippikoululaiselle.
Seurasin tilaisuuksia netistä, kun on vaikea mennä ihmisten ilmoille. Ei tuo ole sen ihmeellisempää kuin luterilaisen kirkon touhu. Ainut opillinen ero taitaa olla perisynti. Heillä ei tehdä lapsille hätäkastetta, kun ajattelevat että lapset ovat vilpittömiä. Mutta näinhän kaikki lestadiolaisetkin uskovat. Ainakin Kolarin ja Pellon kirkkoherrat bongasin yleisöstä.
Onhan se tylsää jos pappi ei saarnaa väärentämätöntä evankeliumia vaan puhuu vaikka säästä tai siitä ettei meillä mitään hätää ole. Hätä on suuri, jos ihmiset luulevat ,että suvaitsemalla kaikki hulluus ja siunaamalla synninteot ihminen on autuas. Elävä usko on erilaista kuin puhaltamalla kaataminen ja hullut naurut. Irvokasta kun ihmiset hoippuu kuin humalaiset ja sätkii lattialla tiedottomina. Häpeällistä kun sitä sanotaan Pyhän Hengen toiminnaksi. Jumala ei luo kaaosta vaan hän on rauhan Jumala.
Ettekö usko että pahahenkikin on totta.
Saatana vaanii ihmistä joka käänteessä. Älkää antako sille periksi!
nyt siellä on taas kesäjuhlat
Kiitos Jorma ja kaikki järjestäjät hienoista kesäjuhlista.
joku entinen lestadiolainen siellä joikaa se on mennyt upotuskasteelle ja puhuu kielillä mats niminen henkilö
Siunausta konferenssille. Pakanat höpöttää omiaan.