Pyysi anteeksi lappalaisilta........ Tuli yli 30v myöhässä, rikos vanheni.
Noh... Saihan tuo julkisuutta...
Noh... Saihan tuo julkisuutta...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Silloin niille nauroivat itsekin kohteeksi joutuvat , oli ajan henki se. Turha pyydella, joka aikana ja sukupolvella omat pilansa ja vitsinsä. Näin se vaan menee. Nykyään vaan paljon härskimpiä.
PPP on kansanedustaja ja nehän on sellaisia, että haluavat esille. Aivan yksi lysti onko julkisuus positivista tai negatiivista, aivan sama kun vain saa julkisuutta.
Lapin puolustaja tästä ihan selkein esimerkki, kohisee milloin lusikallisesta lihapiirakan lihaa, Kataloniasta ja nyt lietsoo paniikkia koronaria-viruksesta ja ajelee taksilla matkoja minkä kävelisi parissa minuutissa.
Ei ihme, että politiikan toimijat menettäneet kansalaisten silmissä uskottavuutensa. Arvostus tulee oikeiden toimien myötä, helppoheikit ja pellet inhottaa .
Vihdoinkin tuli PPP:n suusta asia joka alkoi naurattamaan.
Örkki Kaunotar Petteri Peteletius on sellainenkin nykyään sallittu nimi ;D
Eihän ne esittäneet saamelaisia. Naimaaslakka ja soikea eivät tietääkseni esitä saamelaisia. Anteeksi pyynnönt saisivat esittää saamelaiset kun pitävät meidän vaatteita. Pitäisivät oman heimon vaatteita.
Joo varokaa valesaamelaisia ne vie kaikki rahat ja lompsat
Ainakin ns. INARIN saamelaiset. Eivät maksa takaisin jos niille lanaa rahaa. Kun alkaa se totuuskomissio laitan nimet lehteen näistä ketkuista. Siinä on totuutta.
Kannattaa ehdottomasti katsoa torstain 6. helmikuuta 2020 Puoli seitsemän. Löytyy Yle Areenasta.
Suorassa lähetyksessä Saamelaisten kansallispäivänä saamelaiset "Angelit" eli Ursula ja Tuuni Länsman kertovat, että PPP:n ja Kallialan naima-Aslak-sketsi oli varsinkin heidän isänsä kestosuosikki, kuten koko ohjelmakin, jolle naurettiin. Näiden fiksujen inarilaisten saamelaisnaisten mukaan sketsit naurattivat monia muitakin heidän saamelaistuttujaan ja koulussa sketsiä imitoitiin nauraen seuraavina päivinä.
PPP:n anteeksipyyntöä Angelit lähinnä kummeksuivat ja sanoivat, että on hyvä osata tehdä huumoria kaikesta ja nauraa myös itselleen.
https://areena.yle.fi/1-50317634
Miksei Kummeli-sarjaa 'Kontio & Parmas' ole jo lopetettu ja tekijöille pantu (Heikki Silvennoinen & Heikki Vihinen) pallo jalkaan ja kuritushuoneeseen??
Pahempaa yhden valtiomme ammattikunnan pilkkaa ja vielä pahempaa yhden kunnan (kaikkien valkeakoskelaisten, tk-lääkärit mukaan lukien) pilkkaa ei ole ennen nähty missään eikä koskaan.
Manselaisetkin ovat jo saaneet oman osansa: syövät sitä tapolaansa ja sitten piereskelevät kolme päivää sen päälle....
Kestämätöntä????
Leijat tuoksuu mahtavalle!
Mutta ei pyytänytkään koltilta jotka alunperin intiaanisukua. Intiaanitkin on ihmisiä ja koltat juuriltaan intiaaneja?
Hienoa! Uuden kauden pilottijakso tulikin jo köyhällekin kansalle. Ei ilmeisesti kestä kovin kauan, kun se palautuu kokonaan sinne maksukanavalta.
Tunnen kateutta Valkeakoskea kohtaan. Harva kaupunki on milloinkaan saanut yhtä upeaa mainosta noin hyvän tv-sarjan ansiosta. :--) Myönteistä kateutta siis!!
Voi voi, että just maan mainioiden ja fiksujen Angelin tyttöjen Puoli seisemän -jakson 6.2.2020 katseluaika Areenassa on päättynyt.
Jos nyt jonkun niin juuri sen jakson olisi suonut saavan kokonaisena vielä jatkoaikaa siellä. Länsmanin naisten myönteinen mielipide nunnuka-sketsistä on kerta kaikkiaan vastakkainen ja ennen muuta raikas esim. nirppanokkaisen Suvi Westin tosikkomaisuuteen verrattuna.
Nunnukaukot ollu kyllä parhaita hahmoja televisio historiassa
Ja esimerkit on löydetty Vuotson baarista. Siitä Pehkosen vanhasta baarista
Huutokuoro kuulostaa kiukkuiselta, kuitenkin.
Onko joku kivi jäänyt kääntämättä?
Langettivatko saamelaisnoidat kirouksen PPP:n päälle.
Niin, tai Aake Kalliolan päälle, joka ei pyytänyt anteeksi?
Aakehan voi hyvin toisin kuin PP.
Soo oli parasta huumoria ,ku petelius ja Aake veistelivät mahtavaa, kun istuivat siin , ja toinen , lähe ostaa mun kaa jotain , lähetää ostaan jess. nynhuka laih laih lai ! Parasta.
Laihialaiset maksaa ostoksensa venytetyllä markalla ,toopeja kun ovat
Angelin tytöillä on hyvä asenne PPPn ja Kallialan kohellukseen.
Varsinainen turhake. On tehnyt eduskunnassa yhden aloitteen KYYKÄRMEEN RAUHOITAMINEN.