https://yle.fi/uutiset/3-11179214?origin=rss
Huomatteko: Suomessa syntynyt pirkanmaalainen mies! Tapaus nostettu esille ja nyt voivat ilmoittautua ne, joiden mielestä suomalaisen naisen saa raiskata suomalainen mies. Näinhän femakkosuvakit väittävät suomalaisten miesten ajattelevan.
Mielenkiintoinen piirre tapauksessa on se, että FBI, jonka lähin edustaja lienee aika kaukana Tesomasta, auttoi tapauksen selvityksessä. Kenen dataan niillä oikein on pääsy ja missä tilanteessa tuota on "lupa" käyttää?
Päivän yksittäistapaus
10
51
Vastaukset 10
Onko joku osapuoli jenkki? Puolijenkki? Sosiaalinen media jota käytetty viestinnässä jenkkien?
Mä oletin viimeisintä. Snowdenin NSA-paljastuksista on yli 6 vuotta ja tuskin kyseinen organisaatio on lepäillyt tuon jälkeenkään. FBI saanee tietoja pyynnöstä. Microsoft, Google, Facebook on kaikki USA:sta ja ilmaisohjelmien käyttöehdoissa varsin suoraan sanotaan, että käyttäjä luovuttaa kaikki tietonsa sen käyttöön, joka niistä on kiinnostunut.
scrg kirjoitti:
Mä oletin viimeisintä. Snowdenin NSA-paljastuksista on yli 6 vuotta ja tuskin kyseinen organisaatio on lepäillyt tuon jälkeenkään. FBI saanee tietoja pyynnöstä. Microsoft, Google, Facebook on kaikki USA:sta ja ilmaisohjelmien käyttöehdoissa varsin suoraan sanotaan, että käyttäjä luovuttaa kaikki tietonsa sen käyttöön, joka niistä on kiinnostunut.
Jep maailmanlaajuista joukkovalvontaa. Oliko niitä arvion mukaan peräti 1,7 milj. asiakirjaa mitä julkaistiin.
Käytetty kiertoilmausta "Suomessa syntynyt". Kulttuuritausta on siis joku muu.
- Anonyymi
Ja teikäläisillä tarkoitetaan odinin "sotureita" yms. roskasakkia jollei mennyt perille.
- Anonyymi
Somppujen jälkeläisiä?
- Anonyymi
Somppujen jälkeläisiä?
- Anonyymi
"– Ihmiset alkoivat pelätä, että alueella liikkuu ns. puskaraiskaaja. Meillä oli tietysti jo heti alussa toisenlainen käsitys tapahtuman luonteesta, minkä Yhdysvalloista saatu epäillyn henkilöllisyyskin todisti, Länsipuro kertoi."
Vai henkilöllisyys saatu yhdysvalloista, ei kuulosta kantikselta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000006387275.html Minusta tämä erittäin hienoa että meitä vahditaan FBI tuli ja heti turvallisempi olo kun kyseinen ihminen oli käyttänyt yhteyksiä. mitä ei edes suomen poliisi pystynyt selvittävää kun oli salattua sivua.
Kyseessä oli kumminkin omani tytön ikäinen 10v tyttö.
Minusta oli yllättävää että se edes kaikista ongelma tapauksista selvitettiin juuri tuo ja on mahtavaa että Suomessa huomioidaan tuollainenkin yksittäinen tapaus.- Anonyymi
Iltalehti
"Länsipuro sanoo, että kyseessä oli myös ”kantasuomalainen” mies. Hänellä ei ole ennestään merkittävää rikostaustaa, eikä henkilö ole poliisille ennestään ”tuttu”.
– Tutkinnan alkuvaiheessa, jostain en tiedä mistä, ainakin sosiaalisessa mediassa levisi virheellisiä tietoja, että tässä olisi ulkomaalaistaustainen epäilty. Tämä ei ollut koskaan meillä edes tutkinnassa tässä jutussa. Meillä oli alusta saakka käsitys, että tämä on todennäköisesti ihan suomalainen henkilö. En tiedä, mistä tällaiset huhut lähtivät liikkeelle. Ne olivat ihan perättömiä.
Oikeusapupyyntö liittyi siihen, että mies ei ole esiintynyt sosiaalisessa mediassa omalla nimellään. Kyseessä oli viestipalvelu ja alusta, jossa kommunikoidaan anonyymisti. Poliisi tarvitsi amerikkalaisten apua, sillä kaikki sosiaalisen median alustat ja viestipalvelut toimivat Yhdysvalloista."
Lisää yksittäistapauksia
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/lisaa-tietoa-jarkyttavasta-lapsipornovyyhdista-laajan-hyvaksikayttoringin-paaepailtyna-ovat-58-50-ja-43-vuotiaat-miehet/7601536#gs.vcrmr3
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ecf878c0-dddf-41f9-8280-28e37ac3225a
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3721692- 1141256
- 1291211
- 1491130
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25954- 111852
- 59631
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.168617Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i113544- 18520