en tiedä miksi mutta minua kiehtoo isot numerot vähän kaikessa. esimerkiksi jos auton polttoaineenkulutus on 7 litraa niin se ei herätä mitään fiilistä, vaan haluaisin että se olisi tuhansia litroja. kaikki massiivisuus kiinnostaa. jos esimerkiksi yrityksen koko on 77000 euroa niin haluaisin sen kasvavan sataan viiteenkymmeneen miljardiin. kaikki iso on niin mahtipontista.
silti olen nöyrä ihminen
Minua kiehtoo kaikessa isot numerot ja massiivisuus
Anonyymi
4
96
Vastaukset
- Anonyymi
Hae kaupasta iso rulla paperia ja 10 litran kannu maalia ja oikein iso pensseli. Sitten voit sutia todella isoja numeroita. Jos vielä isonpia haluat niin liimaa papereita vierekkäin.
Vielä isommat numerot onnistuvat kun vuokraat nosturiauton ja käyt sutaisemassa haluamasi numeron Finlandia-talon seinään.- Anonyymi
"sutaisemassa haluamasi numeron Finlandia-talon seinään."
ei numeroa vaan MILJOONA numeroa!
- Anonyymi
Haluaisitko myös ahtaa koko koivuhalon kakkoseesi?
- Anonyymi
Täysin eri asia. Sinne mielummin jotain ohkaista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403027- 722585
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?352081- 181446
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411376Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373- 131259
- 101254
- 221231