Jokkatien pervo kyylä

Kyylää tiellä kulkevia nuoria naisia, ähisee ja huohottaa, lähtee seuraamaan milloin mistäkin puskasta tai muusta piilosta. Todella creepy ja pelottava tapaus. Sepalus aina auki ja välillä käsi kyynärpäätä myöten housuissa ties mitä tekemässä...
1001439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 100

Vanhimmat

Toivottavasti tällä asialla ei ole mitään tekemistä tuon koiranpissasian kanssa🤔pinkkitakkinen tyttö kun kirjoittelussa käänti jutun kuin kurkkijoita olisi verhon takana kuin puuskassa. Olisi parempi soittaa poliisit. Mutta jos on kyse vain että joku puuttui koiran pissa/ kakkapaikkaan. Silloin ei kannata tekasta tällaista juttua.

Äänestä

Onhan se nyt outoa, jos joku vahtaa koirien ulkoilutusta noin tarkkaan muka. Olisiko todellinen vahtaamisen syy kuitenkin joku ihan muu?

Äänestä

Voi voi kun jollain mielikuvitus lentää...
Hehee...

Äänestä

Koiransa kanssa sotkeva neito sitten keksasi pervojutun, kun on niin pissis, että ei näe omassa tekemisessään mitään väärää. Voi, voi..... on flikalla vielä kovasti opittavaa.

Tulin töistä kävellen kotiin ja satuin paikalle, kun yks eukko katsoi, kun koira pukkasi torttua keskelle kevyenliikenteen väylää ja vielä koulun kohdalla. En malttanut olla kysymättä: "Onks tuo sinusta oikeaa hommaa? Taitaa olla koululla lystiä, kun jätös menee lasten kengänpohjissa sisälle ja lattioille". Muori hätäänytneenä hoki: "Otan pois, otan pois."
Jatkoin matkaa ja koira oli taluttajansa kanssa kadonnut, mutta läjä jäi niille sijoilleen. Kyttäämättä näitä näkee lähes päivittäin.

Äänestä
  • Kyllä...ja aloittajana eli naisena huomautin asiaa toiselle nuoremmalle naiselle. Hän teki minusta oudon äijäteorian...on kyllä omituinen koko tapaus!

    Äänestä

  • Vikahan ei tässäkään ole koirassa. Pussit on tosi nätti kuljettaa mukana ja toisekseen miksi opettaa tekemään jalkakäytävälle. Mutta onneksi voi nätisti kysyä asiasta, jos näkee moista 😊Eikä näitä tarvitse kytätä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä...ja aloittajana eli naisena huomautin asiaa toiselle nuoremmalle naiselle. Hän teki minusta oudon äijäteorian...on kyllä omituinen koko tapaus!

    Niinpä, siinä on jo kusetuksen makua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vikahan ei tässäkään ole koirassa. Pussit on tosi nätti kuljettaa mukana ja toisekseen miksi opettaa tekemään jalkakäytävälle. Mutta onneksi voi nätisti kysyä asiasta, jos näkee moista 😊Eikä näitä tarvitse kytätä.

    Aikalailla menee roskapusseja kaatopaikalle, kun luonto hoitaisi saman "ilmaiseksi". Onko tuo koirankakkapussien tuhlaaminen sitten jotenkin ekologista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aikalailla menee roskapusseja kaatopaikalle, kun luonto hoitaisi saman "ilmaiseksi". Onko tuo koirankakkapussien tuhlaaminen sitten jotenkin ekologista?

    Pieni muovinen lasten hiekkalapio mukaan ja jätös heitetään ojaan tai metsään siellä missä se on mahdollista tehdä. Ei jää ikävästi näkösälle ja maatuu toisin kuin muovipussi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pieni muovinen lasten hiekkalapio mukaan ja jätös heitetään ojaan tai metsään siellä missä se on mahdollista tehdä. Ei jää ikävästi näkösälle ja maatuu toisin kuin muovipussi.

    Voi heittää myös sen kyylän pihaan. Saa sitten kyylätä vähän lähempää niin säästyy kengänpohjat kun ei tarvii tulla tienlaitaan katsomaan.

    Äänestä

Kylläpäs vaikuttaa oikein mukavalta asuinalueelta. Sellaiselta, jossa asuu mukavia ja toiset huomioon ottavia ihania ihmisiä. Varmasti iloisesti aina tervehditään vastaantulijoita ja nautitaan yhdessä onnellisina elämästä.

Äänestä

Taitaapi olla se turkkilainen kusettamassa koiraa taas

Äänestä

Hei sina kaunis naine tule kaymaan minu luona Jokkatiella kahvila;)

Äänestä
  • Rasisti unohti aamulääkkeet. Ei tänne turkkilaiset tuolla tavalla kirjoittele.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rasisti unohti aamulääkkeet. Ei tänne turkkilaiset tuolla tavalla kirjoittele.

    Anteksi jos mina loukata sinu tunne. Mine ei ole rasisti, tama oli vaan parodiaa. Mina kirjoita tallee ja se olla minu taiteellinen ilmaisutapa. Voidako olla kawereita?

    Äänestä

  • Kuulehasie ylensankiapriha, soitatsie sitsen Jokkantiin ?

    Äänestä

Sairasta porukkaa Jokkatiellä, vaikka tunnen muutaman fiksunkin sielt. Menkkää vähä itseenne ja lopettakaa vahtaamine.

Äänestä
  • Mutta ei täällä pervoa ole näkynyt 😂

    Äänestä

  • Mutta ei täällä pervoa ole näkynyt 😂

    Äänestä

  • Jokkatien asukkaat ovat suurimmaksi osaksi kunnollisia ikä-ihmisiä. Liikkujia on toki millaisia tahansa. Nyt vähän kunnioitusta asukkaille. Alunperin koirien tarpeiden teosta liittymään kirjoitti ohikulkija mistä paisui jopa tämä typerä ketju. Nämä kommentit kertoo Rovaniemeläisten luonteesta aika paljon...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jokkatien asukkaat ovat suurimmaksi osaksi kunnollisia ikä-ihmisiä. Liikkujia on toki millaisia tahansa. Nyt vähän kunnioitusta asukkaille. Alunperin koirien tarpeiden teosta liittymään kirjoitti ohikulkija mistä paisui jopa tämä typerä ketju. Nämä kommentit kertoo Rovaniemeläisten luonteesta aika paljon...

    Puolustat Jokaktien asukkaita, mutta profiloit Rovaniemeläisiä...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta ei täällä pervoa ole näkynyt 😂

    Ehket sä oo sen mielestä erityisen viehättävä ja pervoilun arvoinen....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Puolustat Jokaktien asukkaita, mutta profiloit Rovaniemeläisiä...

    Kyllä...Jokkatien ikäasukkaat tuskin liittyvät millään tavalla näihin typetkin kommentteihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jokkatien asukkaat ovat suurimmaksi osaksi kunnollisia ikä-ihmisiä. Liikkujia on toki millaisia tahansa. Nyt vähän kunnioitusta asukkaille. Alunperin koirien tarpeiden teosta liittymään kirjoitti ohikulkija mistä paisui jopa tämä typerä ketju. Nämä kommentit kertoo Rovaniemeläisten luonteesta aika paljon...

    Kaikkea muuta kuin typerä. Pääasiassa asiallista keskustelua. Viestiketju on suorastaan hauska ja humoristinenkin. Paras pitkästä aikaa.

    Äänestä

Muistan hyvin, kun jo 80-luvulla varoiteltiin lapsia menemästä Jokkatielle yksin ilman aikuista.

Äänestä
  • Rovaniemen Elm Street.

    Äänestä

  • Elä jo tätä päivää

    Äänestä

Aloittaja oli ihastunut korviaan myöten Jokkatiellä asuvaan mieheen. Mies ei kuitenkaan tuntenut samoin ja antoi tytölle pakit. Lopputuloksen voitte nähdä ketjun avauksessa. Tyttö menetti järkensä ja aloitti keksittyjen juttujen levittämisen kostoksi. Kyllä se siitä, aika parantaa haavat.

Äänestä
  • Olipa huono. Ei jatkoon.

    Äänestä

  • Olet sairas tyyppi...kellään noin vilkasta mielikuvitusta...

    Äänestä

Jos joku on pervoa niin se, että koiranpee jätetään yleisille kulkuteille. Vain pervo tekee niin.
Keskustelun asiasta aiheuttavat nuo inhat jätökset ja niitä on ihan joka paikassa, muuallakin kuin Jokkatiellä!

Äänestä
  • Pervous on ihan katsojan silmässä. Mietihän hetki itseksesi, miksi näen pervoutta koiran kakassa. Onko tuo ihan normaalia? Olen sinusta hieman huolissani ystävä rakas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pervous on ihan katsojan silmässä. Mietihän hetki itseksesi, miksi näen pervoutta koiran kakassa. Onko tuo ihan normaalia? Olen sinusta hieman huolissani ystävä rakas.

    Koiran perssilmässä on täällä monella katse ja ajatus, kun niin paljon intoa ja kierroksia saadaan pikku tortuista.

    Äänestä

Olen samaa mieltä kuin kirjoittaja 9.40 tänään. Tyttöriepu yritti koiran kanssa kulkea edes takaisin että saisi rakkautta ja huomiota mieheltä. Mies ei kuitenkaan kiinnostunut millään tavalla tytöstä ja se sai sitten hänet raivoissaan avaamaan tällaisen ketjun. Julmaltahan tuo miehen välinpitämättömyys varmaan tuntuu toisen ihastumista kohtaan mutta sellaista se on elämä. Kyllä tuo tyttökin vielä jostain löytää sen oman kultansa, uskotaan niin ja huominen voi olla jo hänelle parempi. Voimia ja tsemppiä tytölle!!!

Äänestä
  • Ajattelit sitten promota omaa surkeaa heittoasi. Ei edelleenkään jatkoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ajattelit sitten promota omaa surkeaa heittoasi. Ei edelleenkään jatkoon.

    Mina voi lohdutta tutto <3

    Äänestä

Kuulostaa ihan b-luokan kauhuleffan juonelta. Selin vois ottaa koppia ja tuottaa "Painajainen Jokkatiellä - Koirankakan kirous". Renny ohjaa, pääosiin Leppilampi ja Tola. Suosalo tai Vesku pahis rooliin väijymään pinkkitakkista Tolaa, joka on unohtanut kakkapussit yhden ainoan kerran kotiin ja saa syyt niskoilleen myös Leppilammen esittämän huithapelin koiranpaskattamisista.

Äänestä
  • ...sitten Suosalo hikaa Tolan perse paljaana lipputangon nokkaan julkisesti nöyryytettäväksi. Paikalle saapuu joukko ihania ja rakastavia rovaniemeläisiä, etenkin kaupungin toiselta laidalta, pilkkaamaan ja kivittämään lipputangossa keikkuvaa Tilaa tämän suurten anteeksiantamattomien syntien johdosta. Armoa ei anneta ja pahimpana solvaajana ja suurimpien kiviä heittäjänä toimii ylipapitar, joka paasaa rakkaudesta, 🐕 ja ihmisten ihanuudesta sekä kakkapusseista. Suosalo hykertelee ja lipoo huuliaan, kun miettii illan pimenemistä ja seuraavaa väijyttävää. Leppilampi juo kaljaa ja piereskelee vuokrayksiössään luukuttaen Antti Tuiskua putkiradiostaan ja rapsuttaessaan vuoroin koiraansa ja vuoroin jalkoväliään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ...sitten Suosalo hikaa Tolan perse paljaana lipputangon nokkaan julkisesti nöyryytettäväksi. Paikalle saapuu joukko ihania ja rakastavia rovaniemeläisiä, etenkin kaupungin toiselta laidalta, pilkkaamaan ja kivittämään lipputangossa keikkuvaa Tilaa tämän suurten anteeksiantamattomien syntien johdosta. Armoa ei anneta ja pahimpana solvaajana ja suurimpien kiviä heittäjänä toimii ylipapitar, joka paasaa rakkaudesta, 🐕 ja ihmisten ihanuudesta sekä kakkapusseista. Suosalo hykertelee ja lipoo huuliaan, kun miettii illan pimenemistä ja seuraavaa väijyttävää. Leppilampi juo kaljaa ja piereskelee vuokrayksiössään luukuttaen Antti Tuiskua putkiradiostaan ja rapsuttaessaan vuoroin koiraansa ja vuoroin jalkoväliään.

    Sine ole huvin luova ja hurmava naine. Tule luokseni kahvile. Mina voi sinu kanssa ulkoilutta koira ja suojella jos tulla paha mies.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ...sitten Suosalo hikaa Tolan perse paljaana lipputangon nokkaan julkisesti nöyryytettäväksi. Paikalle saapuu joukko ihania ja rakastavia rovaniemeläisiä, etenkin kaupungin toiselta laidalta, pilkkaamaan ja kivittämään lipputangossa keikkuvaa Tilaa tämän suurten anteeksiantamattomien syntien johdosta. Armoa ei anneta ja pahimpana solvaajana ja suurimpien kiviä heittäjänä toimii ylipapitar, joka paasaa rakkaudesta, 🐕 ja ihmisten ihanuudesta sekä kakkapusseista. Suosalo hykertelee ja lipoo huuliaan, kun miettii illan pimenemistä ja seuraavaa väijyttävää. Leppilampi juo kaljaa ja piereskelee vuokrayksiössään luukuttaen Antti Tuiskua putkiradiostaan ja rapsuttaessaan vuoroin koiraansa ja vuoroin jalkoväliään.

    Tästä jäi kokonaan pois tärkein kun pinkkitakkinen keksikin että tehdään huomattajasta itsensäpaljastaja/ runkkari Tyttöjä ahdisteleva pervo. Tärkein osa elokuvaa.

    Äänestä

Mitä kaikkea opimme tästä viestiketjusta. Tärkeintä koiran kanssa lenkille lähtiessä on muistaa ottaa paskapussi mukaan. Ja kun paska tulee, nappaa sen matkaan . Pussi kiinni ja roskiin. Näin se menee... Toisaalta on se paljon tylsempää kuin näissä viesteissä.

Äänestä
  • Tarvitsitko tämän ketjun oppiaksesi tuon yksinkertaisuuden? No sentään vihdoin kai opit. Vaan todellinen opetus meille kaikille oli ihan muu, ja se meni sinulta täysin ohi. Ei huolta, laita leuka rintaan ja suuntaa kohti uusia pettymyksiä! Jokk

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarvitsitko tämän ketjun oppiaksesi tuon yksinkertaisuuden? No sentään vihdoin kai opit. Vaan todellinen opetus meille kaikille oli ihan muu, ja se meni sinulta täysin ohi. Ei huolta, laita leuka rintaan ja suuntaa kohti uusia pettymyksiä! Jokk

    ... Jokkatien kautta siis.

    Äänestä

Enemmän häiritsee Jokkatiellä ojanpenkoilla lojuvat käytetyt kortsut. Iljettävää.

Äänestä
  • Pesase ja laita lompsaan, on pian käyttöä sullakin saita vanhapoika.

    Äänestä

Sainpas kunnon jutun tästä aikaan...

Äänestä

Ma haluta tutustu pinkkitakkinen tutto.

Äänestä

Joku hiihteli tänään puolenpäivän aikaan Jokkatiellä speedoissa ja snorkkelin kanssa menemään. Pyllisti sitten tarpeilleen pihatien kohdalla. En jäänyt katsomaan mitä sitten tapahtui.

Äänestä
  • Huom! Speedot oli pinkit!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huom! Speedot oli pinkit!!!

    Ah ma tukka pinkki se olla kaunis vari naisen paalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ah ma tukka pinkki se olla kaunis vari naisen paalla.

    Tämä oli kaljamahainen mies. Tykkäät kyllä varmaan siitäkin.

    Äänestä

Onko vain sattumaa vai miksi ajoi poliisiauto myöhään illalla ja uudestaan keskellä yötä Jokkatien suuntaan? Ovatko etsineet jotain ja saivatko sen pervon napattua?

Äänestä
  • Höhöö... tuskin pystyvät sieltä pervoja putkaan raahaamaan kun on äkkiä kaikki putkat täännä... ja pervothan vaa tykkää jos vähä pamppua saisivat...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höhöö... tuskin pystyvät sieltä pervoja putkaan raahaamaan kun on äkkiä kaikki putkat täännä... ja pervothan vaa tykkää jos vähä pamppua saisivat...

    Ei sitä pervoa ole siellä olemassakaan. Keksitty pervo 😂

    Äänestä

Oon Postissa töissä ja jostain ihmeen syystä Jokkatielle tilataan enemmän kiikareita kuin koko muun Rovaniemen alueelle yhteensä... fakta...

Äänestä
  • Katoin piruuttani meiän asiakastilausrekisterin läpi ja sama juttu kaikkein limasimpien lelujen, filmien ja lehtien kans: Jokkatiellehän ne menee. Tosi hyvii asiakkaita ovat kyl! Mut silti vähä ammattilaisena huolettaa, ku noin paljon,et mitäköhä muuta ne puuhaa.

    Yst. Terv. Pornokauppias

    Äänestä

  • Etpä taida ollakaan postimies, oot koneen ääressä ähräävä peräkammarinpoika. Jos olisit oikeasti postilainen niin tietäisit sellaiset sanat kuin salassapito ja vaitiolovelvollisuus.
    Voi, voi, muka huumoria, pelkästään säälittävää!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Etpä taida ollakaan postimies, oot koneen ääressä ähräävä peräkammarinpoika. Jos olisit oikeasti postilainen niin tietäisit sellaiset sanat kuin salassapito ja vaitiolovelvollisuus.
    Voi, voi, muka huumoria, pelkästään säälittävää!

    missä kohtaa sanottiin postimies? lukutaito, luetun ymmärtäminen, älli ylipäätään...

    Äänestä

  • Ootko se nurkkiin kuseva postimies..Sun länttejäkö ne onkii Jokkatiellä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ootko se nurkkiin kuseva postimies..Sun länttejäkö ne onkii Jokkatiellä?

    Se kusija tuskin on postimies vaan uroskoira jonka omistaja ei hallitse koiraansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    missä kohtaa sanottiin postimies? lukutaito, luetun ymmärtäminen, älli ylipäätään...

    Hei pahvi, siinähän lukee aivan suomenkielellä, että oon postissa töissä. Ymmärrys hoi, äly älä jätä!!!!! Ei postilainen voi tutkia mitä paketit sisältää. Jos saisikin selville, vaitiolo kuuluu työhön niissäkin hommissa. Sosiaali- ja terveysalan kaikki työt, palo- ja pelastustoimi, postilaiset, pankkihenkilöstö, taksit, poliisi .....näissäkin on salassapitovelvollisuus ihan perus juttu!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei pahvi, siinähän lukee aivan suomenkielellä, että oon postissa töissä. Ymmärrys hoi, äly älä jätä!!!!! Ei postilainen voi tutkia mitä paketit sisältää. Jos saisikin selville, vaitiolo kuuluu työhön niissäkin hommissa. Sosiaali- ja terveysalan kaikki työt, palo- ja pelastustoimi, postilaiset, pankkihenkilöstö, taksit, poliisi .....näissäkin on salassapitovelvollisuus ihan perus juttu!

    Kenttäpostissa oli sota-aikaan vaitiolovelvollisuus, mutta tän päivän posti on ihan muuta. Eihän valtaosa postia käsittelevistä ole edes Postilla töissä.

    Hyvä vaan jos epäilyttävästä toiminnasta kerrotaan kunnon kansalaisille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei pahvi, siinähän lukee aivan suomenkielellä, että oon postissa töissä. Ymmärrys hoi, äly älä jätä!!!!! Ei postilainen voi tutkia mitä paketit sisältää. Jos saisikin selville, vaitiolo kuuluu työhön niissäkin hommissa. Sosiaali- ja terveysalan kaikki työt, palo- ja pelastustoimi, postilaiset, pankkihenkilöstö, taksit, poliisi .....näissäkin on salassapitovelvollisuus ihan perus juttu!

    Postissa on töissä paljon muitakin, kuin postimiehiä. Ei VR:n työntekijätkään kaikki kuljeta junaa.

    Äänestä

Vaitiolovelvollisuus ja salassapitovelvollisuus ei daiju tarkoita sitä, ettei mitään saisi sanoa. Leikitkö nyt isompaa, kuin olet? Takaisin koulunpenkille heti!

Äänestä
  • Eiköhän ne ole vain satuja nämä postin ja pornokaupan jutut. Ei ole kaikki palaset kohdallaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköhän ne ole vain satuja nämä postin ja pornokaupan jutut. Ei ole kaikki palaset kohdallaan.

    Aloita vähän helpommista palapeleistä ;)

    Äänestä

HÖPSIS PORUKKAA TAITAA OLLA KOKO SAKKI

Äänestä
  • Sinä mukaan luettuna

    Äänestä

Päästäkää ny mies puutteesta pois.
Hyvän työn tekisitte ku vähä pesää antasitte.

Äänestä
  • Anna ite pesääs tai perääs, jos on niin tärkeitä sulle! Tai pistä muijas, äijäs, mukulas tai mummos antamaan.

    Äänestä

Ethän sekoita nyt vaan johonkin koiraan ,tuntomerkit vastaa kyllä,jos tulee nylykyttämään jalakaa vasten niin se on varma merkki,muuten potkase palleille😂😂

Äänestä

Tulkeehan jo pyllistämmää... Tiellä puskas o kylymä kyyhötellä ja kytistellä...

Äänestä
  • Tykkäis isosta laardipyllystä...nam...

    Äänestä

Sen jälkeen en oo Jokkatiellä uskantanu kyykistyny koirani tarpeita kerään, kun perseeseeni tartuttiin siellä.

Äänestä
  • Kait poliisin soitit. Sehän on helppo jäljittää

    Äänestä

  • Älä selitä. Sen takia sie sielä pyllisteletki että sais vähä huomioo

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kait poliisin soitit. Sehän on helppo jäljittää

    MITEN NIIN HELPPO KUN JOKA PUSKASSA VAANII SIELLÄ JOKU PERVO. EI OO VAAN YKSI VAAN NIITÄ ON MONTA. VAROVAISUUTTA SIELLÄ ETENKIN NUORET NAISET MUTTA MUUTKIN. LAPSIA ÄLKÄÄ LASKEKO OLLENKAAN.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    MITEN NIIN HELPPO KUN JOKA PUSKASSA VAANII SIELLÄ JOKU PERVO. EI OO VAAN YKSI VAAN NIITÄ ON MONTA. VAROVAISUUTTA SIELLÄ ETENKIN NUORET NAISET MUTTA MUUTKIN. LAPSIA ÄLKÄÄ LASKEKO OLLENKAAN.

    Kylläpä on jollakin vilkas mielikuvitus🤔 Liikun paljon alueella ja en ole nähnyt yhtään pervo/ kyttääjää. Heittäkää satujen kertominen pois.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kylläpä on jollakin vilkas mielikuvitus🤔 Liikun paljon alueella ja en ole nähnyt yhtään pervo/ kyttääjää. Heittäkää satujen kertominen pois.

    Eikai nekään ihan kaikkiin iske kiinni...

    Äänestä

  • Onko hyvät perät?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko hyvät perät?

    On niihin muutkin tykänneet tarttua...

    Äänestä

Poro isännät salvatkaa se sika, niin eiköhän rauhoitu.

Äänestä
  • Poro isännät ei pysty muuhun kuin valittamaan ja kuittaamaan kossua. Ei niitä kannata fanittaa, fanita mieluummin Jokkatien urhoja.

    Äänestä

Pervoilu on påp ja rock! Pikku pervoilu pirustää päivää ja kyllä sitä pitää naisihmisen kestää tuntemattomienkin miesten suunnalta.

Äänestä

Kesä kun tulee, niin kelpaa Jokkatiellä päivystää...

Äänestä
  • Jepulis. Pysyy pökäleetkin kauempaan lämpösinä ja mehukkaina. Pervokin tykkää, kun kesähameet ja -mekot ilmestyy katukuvaan ja vaatteet vähenee muutenkin. Katoaa pervolta loputkin vähät estot. Alkaa banjot soimaan...

    Äänestä

Joko kakkaongelma hävisi Jokkatieltä?

Äänestä
  • Mikä kumman ongelma? Luonnon monimuotoisuuttahan se vain on.

    Äänestä

Aika pelottava näky se pinkkitakkinen kyylä siellä Jokkatiellä. Ei voi olla näkemättä kun siitä läpi kulkee. Pari kertaa lähtenyt tulemaan ihme ähinän kanssa kohti ja toisinaan sillä on käsi housuissa vatkaamassa. Eikä mulla oo edes koiraa.

Äänestä

Jokkatieltä yöllä löydetty kuollut pinkki takkinen henkilö sairasti coronaa.. laavu suljettu yms.. hiihtäessä leviää ko räkivät ympäriinsä , luulevat olevansa mm-mestareita hiihdossä.

Äänestä

Mulla on in kakat housussa. Lämmittää. Jokkatiellä kakkasin. Saatan pudottaa kadun varteen tai johonkin postilaatikkoon.

Äänestä
  • Odota kesää ja lannoita sitten lepsojen kukat

    Äänestä

Antaisiko joku sille rassukalle edes talvipakkasten ajaksi housut jalkaan?

Äänestä

Ihana taas keväällä koiranpaskattajia kytätä. Uskaltakaapa minun liittymää sotkea jätöksillä!!

Äänestä

Tänään oli semmoset tuotokset, ettei olis ihan pie neen pussiin mahtuneet. Onneksi tuli joku pöljä Foordillaan ja lanas sileeks. Roisiltä näyttää, mut ei ole läjää. Ei läjää, ei pahoja katseita.

Äänestä

Miksei Sipilä hoida asiaa kuntoon?

Äänestä

Oliko presidentinvaalitenteissä otettu tätä huomattavan suurta ongelmaa lainkaan esille? Mitä sanoo Haaviston Pekka puolisoineen, entäpä Halla-aho tai Essayah? Onko jumalan saman vai ihan vaan bakteerien levittämistä? Saako tiellä kulkijoita kytätä ja vallan jopa vaania? Ainakin minun äänestämiseen vaikuttaa nämä asenteet!

Äänestä
  • Ei tainneet jokkatieläiset löytää vaaliuurnille, kun piti kiikaroida naapurustoa ja kytätä lumikasojen takana.

    Äänestä

  • Äänestivät kaikki Putinia.

    Äänestä

Jokkatie. Entinen lastenkodin sijaintipaikka. Siitäkö creepy maine?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyylää tiellä kulkevia nuoria naisia, ähisee ja huohottaa, lähtee seuraamaan milloin mistäkin puskasta tai muusta piilosta. Todella creepy ja pelottava tapaus. Sepalus aina auki ja välillä käsi kyynärpäätä myöten housuissa ties mitä tekemässä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu