ja näille Team Uniquen nykyluistelijoille tekisi oikein hyvää kehittää hieman lisää muutosvalmiutta.
Team Uniquen aikakausi lajin suurena saattaa nyt toki loppua, ja se on varmasti lopulta hyvä. uudet valmentajat, jotka toimivat terveillä valmennusopeilla, voivat nostaa seuran takaisin huipulle ajan myötä.
on muutoksen aika!
ps. ehkäpä joukkueen nimi kannattaisi muuttaa - brändin maine on mennyt
Mirjami Penttinen ei ole korvaamaton
7
199
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan ei ole korvaamaton.
Lisäksi hyvillä seuroilla on jatkuvuussuunnitelmat kriisien varalta.- Anonyymi
Näinpä! Voihan vaikka olla niin että Mirjamin syrjimät olivat herkempiä ja lahjakkaampia luistelijoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinpä! Voihan vaikka olla niin että Mirjamin syrjimät olivat herkempiä ja lahjakkaampia luistelijoita.
Tuskinpa. Ei näin hyvin suomalainen seura yleensä menesty. Olisi aika epätodennäköistä että vielä paremmat olisi jätetty rannalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskinpa. Ei näin hyvin suomalainen seura yleensä menesty. Olisi aika epätodennäköistä että vielä paremmat olisi jätetty rannalle.
Pakkohan parempia on jättää rannalle, että hallituksen jäsenten lapsille löytyy paikka tiimistä. Kuka valmentaja pomon tyttären laittaa ulos?
Kuka idiootti luulee, että uuteen hallitukseen mentiin vain hoitamaan seuran asioita, sattumoisin sukunimien perusteellahan muodostelman tiimistä hallitus muodostuu vain. Katsokaa hallitus ja muodostelman luistelijat, julkista tietoa.
- Anonyymi
Joukkue on pärjännyt paremmin ilman Mirjamia.
- Anonyymi
Ja pärjää ennen kaikkea elämässään paremmin ilman hirviön oppeja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja pärjää ennen kaikkea elämässään paremmin ilman hirviön oppeja.
Noin 80 henkilöä on tehnyt oikein kun eivät mene tuon älyttömän valmennukseen,
eikä kenenkään muunkaan pidä mennä, MIKSI TUOLLAINEN SAA OLLA
EDELLEEN VALMENTAJANA ??????????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422572Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423162241- 261970
- 241645
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471606Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251519- 441386
- 1001369
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391325- 361106