Postin toiminta ihmetyttää.

Tilasin toissapäivänä (Ti 11. 2.) nettikaupasta tavaraa kotiin kuljetettuna Posti kautta. Eilen tuli Postista viestiä, että lähetys on haettavissa Postista >>> Cittarista.

Siis mitä? Jos tilaan paketin kotiin toimitettuna, niin sen pitää tulla kotiin toimitettuna.

Edellisestä Postin toimittamasta lähetyksestä on jo aikaa, niin en osannut odottaa mokomaa tapahtuvaksi. Nyt pitää vartavasten lähteä tarpomaan tuiskuun, ja pakkaseen.

Loppu Postin palveluiden käyttö. Jatkossa käytän Matkahuoltoa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Okisko+tämä+sulle+tarpeen+miettiä+enempi+kuin+posti+ongelmia+?Kaikkien+seksuaalirikosten+määrä+kasvoi+huomattavasti,+ulkomaalaisten+rikoksesta+epäiltyjen+osuus+merkittävästi+edellisvuotta+suurempiErilaisia+seksuaalirikoksia+Oulun+poliisilaitoksen+tietoon+tuli+382+kappaletta+kun+edellisvuonna+määrä+oli+305.+Prosentuaalisesti+tuo+tarkoittaa+yli+neljänneksen+kasvua+(+25,3+%).+Oulun+kaupungin+alueella+kehitys+oli+samansuuntainen+mutta+hieman+lievempi,+seksuaalirikosten+kokonaismäärä+kasvoi+noin+17+prosenttia+edelliseen+vuoteen+verrattuna.+Oulun+poliisilaitos+tiedotti+alkuvuonna+2019+tutkinnassa+olleista,+alaikäisiin+10+-+15+vuotiaisiin+tyttöihin+kohdistuneista+epäillyistä+seksuaalirikoksista+pääasiassa+Oulussa.+Teot+ajoittuivat+kesään+ja+syksyyn+2018+ja+epäillyt+henkilöt+olivat+ulkomaalaistaustaisia+nuoria+miehiä.+Suurimpaan+osaan+liittyi+yhteydenottaminen+sosiaalisessa+mediassa.

Äänestä
  • Suojelkaa lapsianne,älkääkä täällä mölykkö

    Äänestä

  • Miksi jokaketju pitää sotkea tuohon pakolaisongelmaan?

    Äänestä

Miksi tilaat nettikaupasta. Käy ostaan kivijalkakaupasta.

Äänestä
  • No kun kirjakauppakin loppu.

    Äänestä

  • Tulee pitkä hakureissu. Sitä tuotetta ei löydy 100 km:n sisällä Torniosta.

    Äänestä

Positilta erittäin nopeaa toimintaa, jos 11.2 tilasit ja 12,2 sait jo saapumisilmoituksen?

Äänestä
  • Joo, hatun nosto sille. Mutta, jos tilaan tuotteen kotiin toimitettuna, niin sen pitää tulla kotiin.

    Äänestä

Eihän siellä oo pakkasta juuri yhtään, hyvä ulkoilu ilma.
Postilla on hyvä palvelu, todennäköisesti huomasi että kaipaat liikuntaa ja päätti viedä lähetyksen vähän kauemmas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tilasin toissapäivänä (Ti 11. 2.) nettikaupasta tavaraa kotiin kuljetettuna Posti kautta. Eilen tuli Postista viestiä, että lähetys on haettavissa Postista >>> Cittarista.

Siis mitä? Jos tilaan paketin kotiin toimitettuna, niin sen pitää tulla kotiin toimitettuna.

Edellisestä Postin toimittamasta lähetyksestä on jo aikaa, niin en osannut odottaa mokomaa tapahtuvaksi. Nyt pitää vartavasten lähteä tarpomaan tuiskuun, ja pakkaseen.

Loppu Postin palveluiden käyttö. Jatkossa käytän Matkahuoltoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu