Mistä näin talvella täällä Helsingissä voi ostaa hyviä,tuoreita valkosipuleita?Olen ostanut eri kaupoista eri maalaisia valkosipuleita, mutta ne eivät ole hyvän makuisia.Vaikka laittaisin niitä ruokaan oikeaoppisesti, niin aina ne maistuvat hieman kitkeriltä eikä niistä saa ruokaan sellaista valkosipulin aromia niinkuin pitäisi.Pahimpia ovat yksikyntiset, kiinalaiset valkosipulit,ihan hirveitä, eivätkä edes maistu valkosipulille ,ainoastaan väkevälle.
Mistä voi ostaa hyviä valkosipuleita
Anonyymi
0
1148
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4244949Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262023- 1461680
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751375Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151306Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801221Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181199Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701128- 701108
- 381050