"Samoin kuin työnhaku on melko työlästä, myös deittipalstalla pitää nähdä vaivaa. Jos ei ole valmis panemaan itseään likoon, yritys valuu hukkaan."
Lue uusimmasta jutustamme Laura Honkasalon vinkkejä deittiprofiiliin, joka varmasti saa sinut erottumaan positiivisesti!
https://deittailu.treffit24.fi/2020/02/20/laadi-tehokas-treffi-ilmoitus/
Laadi hyvä treffi-ilmoitus, blogissamme vinkkejä!

3
910
Vastaukset
Kiitos Laura hyvästä blogikirjoituksesta!
Valitettavasti ne joiden tulisi se lukea (ajatuksella) eivät sitä taida tehdä. Tai ainakaan viitsi/osaa kommentoida. No onhan mullakin "laiska" mainittu profiilissa :)
Mut joo, kuvattomanakin (by choice) voi vastaan tulla ihan huipputyyppejä, ei vielä sitä "oikeaa" mut ihania kokemuksia, jotka voi ottaa mukaan matkaansa eteenpäin positiivisina, kasvattavina. Niin, ihan hetero-mieskin voi käyttää "ihana"-sanaa. :)
Miehille sellainen, ihan ilmainen, neuvo et jos sun ensimmäinen kysymys EI koske jotakin naisen ruumiinosaa, sen kokoa tai muotoa. Olet automaattisesti kakkoskierroksella. :)
Se "joku" siihen viereen löytyy helpolla, ja jopa oikotienkin kautta. Ja joillekin se kelpaa, en edes paheksu. Mut jos etsii oikeasti, on itselleen rehellinen, ei ole olemassa mitään oikoreittiä. Tai ainakaan mä en ole sitä keksiny. Pitää vaan jaksaa nähdä vaivaa sen tutustumisen kanssa, tekstillä tai livenä.
Tsemppiä ja onnea kaikille "etsijöille", ja miksei mullekin. :)- Anonyymi
Tässä taas ylistetään jotain millä ei ole mitään tekemistä ohjeena tai miksi et tee näin , kun ei siinä ole kuin listattu itsestään selvyyksiä.
Eniten huolestuttaa sekin että nykyään töihin pääsee se jolla on kiva ilmoitus tai cv kuin se joka osaa ja taitaa sen työn , nyt palkataan hyvien cv;n laatijoita
Ja taitaa tinderöinnissäkin olla sama, ei se hyvä tyyppi myy muuten kuin normaali taviksen elämä kun ei ole maailmanluokan tähden glamouria tai kun tinderissä pitää myydä itseään ja samalla varallisuuttaan esittelemällä, pitäisi olla vene, mökki, matkailukuvaa, golffata, surffata, oopperassa ja taidenäyttelyssä, mutta kun normi ihminen kuuntelee popedaa, käy kanarialla , käy elokuvissa, kävelee ja käy vaikka siipibaarissa. - Anonyymi
hauska tämä positivii aika,,eli valehtele kaikki ja se toinen voi sit ottaa sen positiivisella asentella ja miettiä kyllä se kohta paranee xd.joissain asioissa on hyvä olla negatiivinen ihminen tai edes perus rehellinen,,paras ohje löytyy suomalaisille naisille erään sivun ohjeissa sääntö 2. ole diiva koska miehet tykkää maksaa naisista xd..meneekö tasa-arvo hyvin no riippuu kuka hyötyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25645572Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!4311343Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22110961Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump389775Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla888602Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2766650Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys432344Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.122284- 442124
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti22075