Hyvää mieltä ostamassa

Melkoista verorahojen tuhlaamista tuo ilmastohourimointi.
80 miljardia kankkulankaivoon.
Onko tuossa enää mitään järkeä?
No jos alarmistilta kysytään, niin kyse on tietenkin kauhean tärkeästä asiasta, mutta kukaan ei osaa vastata, että mikä siinä on niin tärkeää.
Ja samaa pelleilyä ajetaan suomessakin "ilmastotoimien" nimissä.
Suoraan sanottuna pelkkää rahan tuhlaamista, mutta vihreitten tavoitehan onkin länsimaisen teollisuuden ja talouden romuttaminen.

https://notrickszone.com/2020/02/22/expert-german-coal-exit-will-cost-80-billion-euros-but-changes-europe-co2-emissions-by-0/

3

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuota sivustolta saa juuri sellaista mieltä kuin haluaa tai on etsimässä

    • Hyvät ajatukset ja hyvä mieli ei vaikuta fysiikan lakeihin mutta ehkäpä vihreiden mielestä. En ole nähnyt yhtään realistista laskelmaa miten ja millä pyörät pyörii kun tavoite on saavutettu.
      Tavoitetta ei voi saavuttaa ilman hiilinieluja, miiden kanssa on vain se ongelma että kukaan ei oikeasti voi tietää suomen maapinta-alan ja sen täyttämän kasvillisuuden käyttämää hiilidioksidimäärää kausittain ja vuosittain vaan laskelmat perustuu poliittisiin korekteihin lukuihin, jotka ei vastaa todellisuutta.
      Koko homma on tältäkin osin täysin keksittyä kuten agandan alkukin. hiilidioksidin ilmakehää lämittävä maailman tuhoava voima.
      Ennusteeni on että ilmastonmuutos tuhoaa ainoastaan politiikan teon ja poliitikot.

    • Anonyymi

      Aika surkeata ajatella, että nykyajan ihmisen, modern human, sivistys ja kulttuuri perustuu suurimmilta osin fossiilisten polttoaineiden polttamiseen, kun ei nuokaan loputtomasti riitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1185
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      83
      727
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      89
      673
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      28
      540
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      497
    Aihe